טוען...

שופט הטיל קנס של 1$ על אדם שגידל 30 שתילי קנאביס

שופט פדרלי בקנדה קבע כי אדם שהואשם בגידול 30 שתילי קנאביס ייענש בקנס של דולר אחד בלבד – במקום 90 ימי מאסר וקנס של 250 דולר שהציעה הפרקליטות. “אין למדינה שום זכות למנוע מאנשים תרופות טבעיות,” הסביר.

פיירי שבאלייה (Pierre Chevalier), שופט בבית משפט מחוזי במחוז קוויבק שבקנדה (המחוז הצרפתי של קנדה בו נמצאת העיר מונטריאול), פסק בתיקו של אדם שהואשם בגידול לא חוקי של קנאביס, וקבע כי הוא יישלם למדינה קנס של דולר אחד בלבד, כך על פי הדיווח בקנדה (צרפתית).

במקום כלא – קנס של דולר

מאריו לארוש (Mario Larouche), תושב קוויבק בן 46, נתפס בביתו עם 30 שתילי קנאביס שגידל באופן לא חוקי. לטענתו הוא השתמש בקנאביס לשימוש עצמי עבור טיפול רפואי ולשיכוך כאבים שנבעו מתאונה שעבר.

שטר של דולר אחד מקופל בצורת חזיר אורגמי
העונש שקבע השופט על גידול של 30 שתילים: קנס של דולר אחד

פסיקתו של השופט מנוגדת באופן נחרץ לעונש שהציעה הפרקליטות, שדרשה 90 ימי מאסר בתוספת קנס של 250 דולר. למרות הגישה הנוקשה עליה המליצה התביעה, השופט החליט להתחשב בצרכיו הרפואיים של מאריו ובטענתו כי המדינה סירבה לספק לו קנאביס רפואי במרשם.

בנימוק קבע השופט כי “המדינה היא מערכת שאינה נותנת לאזרחיה גישה לתרופות טבעיות שמתוארכות מאות שנים אחורה”. בסיום דבריו הוסיף השופט כי אין למדינה זכות למנוע מחולה טיפול רפואי כלשהו, גם אם מדובר בחומר שנחשב מסוכן או אסור, כל עוד אין הוכחה שאותו החומר משמש לכל מטרה אחרת מלבד שיפור מצבו הרפואי.

יחד עם מס שנוסף לקנס, ייאלץ מאריו לשלם לבסוף סכום כולל של 1.30 דולר.

ראו עוד:
נתפס עם מאות שתילי קנאביס ברמת גן: “זה לשימוש עצמי”
משטרת אוסטרליה שרפה קנאביס בשווי 8 מיליון דולר

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר