למגדלמדריכים וטיפיםמזיקים, בעיות ומחלות

רשימת חומרי הדברה מותרים בגידול קנאביס רפואי

משרדי הבריאות והחקלאות מפרסמים רשימה מפורטת של חומרי הדברה מותרים לשימוש בגידול קנאביס רפואי, זאת בעקבות תביעה ייצוגית שתידון בתחילת השבוע בבית המשפט. מהרשימה עולה כי החומרים ששרידיהם נמצאו בקנאביס הרפואי אינם מותרים לשימוש.

פרשת חומרי ההדברה בקנאביס הרפואי תגיע בשבוע הבא לדיון ראשון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כשנתיים לאחר שנחשפה לראשונה כאן במגזין קנאביס.

כזכור בבדיקות מעבדה שנערכו על ידי מטופלי קנאביס רפואי נמצא כי חברות הקנאביס הרפואי השתמשו בחומרי הדברה שחלקם אסורים לשימוש בחקלאות בכלל ואחרים שנמצאו בכמויות החורגות מן המותר.

בעקבות החשיפה התאגדו מטופלים והגישו תביעה ייצוגית על סך 133 מיליון ש”ח נגד משרד הבריאות ונגד חברות הקנאביס הרפואי.

לקראת הדיון פירסם משרד הבריאות בחודש שעבר הנחיה מפורשת ראשונה המתירה שימוש בחומרי הדברה בעת גידול קנאביס רפואי, זאת לאחר עבודת מטה שמצאה שזהו הפתרון הרע במיעוטו בהתחשב באלטרנטיבות כפי שהוצגו.

בפרסום נכתב כי “עמדת גורמי המקצוע במשרד הבריאות הינה כי על אף היעדרם של תכשירי הדברה המותווים לשימוש בגידול קנאביס רפואי, חיוני כי ייעשה שימוש בחומרי הדברה בגידולים אלה, זאת, בין היתר, על מנת לספק לצרכנים קנאביס רפואי הנקי מזיהומים בקטריאליים ומגורמי סיכון אחרים”.

כעת מפרסם משרד הבריאות, יחד עם השירות להגנת הצומח, טבלה המפרטת בדיוק אילו חומרי הדברה מותרים ואילו אסורים לשימוש בגידול קנאביס – הן בשלב הצמיחה והן בשלב הפריחה.

עצומה: תשוחרר נעמה מהכלא הרוסי!

לא טסים דרך רוסיה עד שחרורה של נעמה מהכלא הרוסי! כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית דוא"ל אל שגרירות רוסיה בישראל.
 
חתמו עכשיו
חתמו עד כה:
3260

מן המוצג בטבלה ניתן להבחין כי אף אחד מהחומרים ששרידים שלהם נמצאו בבדיקות המעבדה שהובילו לעתירה לא מופיע ברשימה החדשה – כלומר משרד הבריאות מאשר למעשה כי השימוש בהם היה אסור ומזיק.

כפי שניתן לראות בטבלה מסומנים בצבע ירוק כל החומרים המותרים לשימוש ללא הגבלה במסגרת הדברה ביולוגית משולבת (IPM), בצהוב חומרים המותרים לשימוש מוגבל בהדברה הביולוגית המשולבת לאחר התייעצות עם מדריך השדה, ובאדום חומרים אסורים לשימוש במסגרת הדברה ביולוגית משולבת.


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביסקנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
חדשות
Close