כללית תשלם למטופל 24,000 ש”ח החזר הוצאות על קנאביס

"מדובר בשיטה בה קופ"ח כללית דוחה מטופלים הזכאים להחזר בגין טיפול רפואי בקנאביס ורק לאחר שהם מגישים תביעה נעתרת ומשלמת" - כך נטען בתיק תביעה נוסף נגד "כללית" שהוביל תוך זמן קצר להסכם פשרה במסגרתו הקופה תשלם למטופל החזר בעבור רכישת קנאביס במשך 65 חודשים

בעקבות תביעה שהוגשה נגדה לביהמ”ש ובתום גישור בין הצדדים שנמשך כחצי שנה, תעביר קופת חולים כללית סכום של 24,050 ש”ח לחשבונו של א’, תושב מרכז הארץ, שמטופל בקנאביס מאז שנת 2011 בעקבות תאונת עבודה שעבר בשנת 2006.

על פי כתב התביעה מאז קיבל א’ רישיון לשימוש בקנאביס הוא פנה אל כללית מספר פעמים על מנת לקבל החזרים בגין ההוצאות עבור מי שנפגע בתאונת עבודה, אולם סורב פעם אחר פעם. רק לאחר שהגיש תביעה הזדרזה הקופה להגיע עימו לפשרה ולשלם לו את הכסף.

החלטת קופ”ח כללית להתפשר ולשלם נתקבלה בין השאר בעקבות פסק דין קודם משנת 2019 שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, במסגרתו היא נאלצה לשלם 18,000 ש”ח למטופל בשם ליאור אביטל שדרש החזר הוצאות בגין תאונת עבודה. אביטל התעקש אז להגיע עד פסק דין למרות שהקופה הציעה לו פשרות בדרך וזאת כדי לסייע למטופלים אחרים שיוכלו להתבסס עליו בתביעתם, כפי שאכן קרה עתה.

“מדובר בשיטה – רק לאחר תביעה נעתרת הנתבעת ומשלמת”

אביטל טען אז בפני ביהמ”ש כי “לצד עניינו האישי ורצונו הכן להגיע להסכמות, התובע רואה חשיבות ציבורית לבחינת עמדת הקופה באופן שקוף ופומבי”. הוא ציין כי “בירור התביעה ייטיב עם מערכת המשפט וימנע הליכים עתידיים שכן עולה לכאורה כי מקרה זה הינו חלק מהתנהלות שיטתית של הקופה נגד התובעים החזר עבור טיפול בקנאביס רפואי”.

ואכן, כאמור, באחד הסעיפים בתביעה הנוכחית ציינו סניגוריו של א’, עו”ד רונית זץ ועו”ד שגיא בנאו, את תוצאות פסק הדין הקודם של אביטל וקבעו, כפי שגם הוא טען, כי “מדובר שיטה בה הנתבעת דוחה מטופלים הזכאים לקבלת החזר בגין טיפול רפואי ורק לאחר שהם מגישים תביעה נעתרת הנתבעת ומשלמת”.

עו"ד שגיא בנאו
“מדובר בשיטה בה הנתבעת דוחה מטופלים הזכאים לקבלת החזר בגין טיפול רפואי ורק לאחר שהם מגישים תביעה נעתרת הנתבעת ומשלמת” – עו”ד שגיא בנאו שייצג בתיק

בסוף השבוע פנו עורכי הדין לביהמ”ש ועדכנו את השופטת אסנת רובוביץ-ברכש כי הקופה הגיעה איתם להסכמות לפיהן היא תזכה את המטופל בקרוב למחצית מהסכום אותו דרש בתביעה ושעמד במקור על 55,061 ש”ח שהוצאו עבור רכישה חודשית במחירי האסדרה הישנה כלומר 370 ש”ח לחודש, עלויות רופאים, רכישת מוצרים נלווים, שירותי משלוח ועוד.

קופ”ח כללית סירבה למסור תגובה לידיעה.

יש לזכור כי החזר כספי על הוצאות קנאביס רפואי תקף כיום רק על תאונות עבודה ולא על תאונות דרכים, וכן עבור נפגעים בשירות הצבאי ועבור מבוטחי “קרן מכבי” של קופ”ח מכבי במשך שנתיים לפחות וששכרם החודשי נמוך מ-4,500 ש”ח.

לפני כשלושה חודשים הגישו קבוצת מטופלים בקנאביס בקשה לביהמ”ש לאשר תביעה ייצוגית בסך 79 מיליון ש”ח נגד חברות הביטוח הגדולות “מגדל”, “הראל”, “הפניקס”, בטענה כי עליהן לממן החזר עלויות והוצאות לרכישת קנאביס רפואי למבוטחים המחזיקים בביטוח למימון תרופות שמחוץ לסל הבריאות. הליך זה עודנו מתנהל בביהמ”ש.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר