טוען...

ראש ממשלת קנדה: “לגליזציה? בעתיד הלא רחוק”

“לא רואה הבדל בין סיגריות ואלכוהול – לקנאביס” – כך אומר ראש ממשלת קנדה שהודיע כי הלגליזציה המתוכננת נמצאת כעת בהליך בירור מול מושלי המחוזות המקומיים במדינה, וכי הצהרה בנושא מטעם הממשל תצא “בעתיד הלא רחוק”.

ראש ממשלת קנדה ג’סטין טרודו (justin trudeau), תומך הקנאביס המושבע שעתיד להיות זה שיביא את הלגליזציה לקנדה, מסר השבוע (ג’) בראיון כי מסגרת החקיקה הסופית של מהלך הלגליזציה נמצאת כעת בדיון בין הממשל הפדרלי לממשלים המחוזיים בקנדה.

ג'סטין טרודו ראש ממשלת קנדה
ג’סטין טרודו – ראש ממשלת קנדה

הראיון, שנערך עבור רשת הרדיו הקנדית ‘iNews880’, עסק במספר נושאים מהותיים עבור תושבי המחוזות הרחוקים יותר של קנדה, כמו אבטלה גבוהה יותר, תשתיות בעייתיות ועוד.

במסגרת הראיון הבטיח טרודו כי קולם של כלל המחוזות והממשלים האזוריים בקנדה יישמע לפני פרסום הנוסח הסופי של מסמך הלגליזציה (שאמורה להיכנס לתוקפה בתוך שנה), וציין כי הצהרה ממשלתית בנושא תצא “בעתיד הלא רחוק”.

“בתהליכי רגולציה ושינוי חקיקה הנוגעים לסיגריות או אלכוהול, התייעצות עם כל המחוזות היא חיונית,” מסר טרודו בראיון, “אני לא רואה כל הבדל בין זה לבין נושא המריחואנה, ואני מצפה לשמוע את נקודת מבטם של הממשלים המקומיים.”

לצד ההתקדמות בתחום חקיקת הקנאביס בקנדה, מערכת הקנאביס הרפואי של המדינה נמצאת כעת בבעיה. בשבוע שעבר אישר בית המשפט העליון במדינה כי חולים המעוניינים בקנאביס רפואי יוכלו לגדל אותו בביתם, תוך שהציב לממשלה מסגרת זמן של חצי שנה לתקן את תוכנית הקנאביס הרפואי.

האילוץ שקיבלה הממשלה לזרז את החקיקה בתחום הרפואי, עשוי כעת לתרום לקידום הרגולציה בשוק החופשי. עם זאת, טרם נמסר תאריך יעד מדויק בו תפורסם תוכנית הלגליזציה המלאה.

ראו עוד:
אקטיביסט שולח מיליון זרעי קנאביס בחינם
קנדה: צניחה באחוזי השימוש של נוער בקנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר