טוען...

קרונוס עשויה להימכר בקרוב לחברת הקנאביס האמריקאית-רוסית קיורליף

ענקית הטבק והסיגריות אלטריה, יצרנית מרלבורו, מנהלת מגעים למכירת חברת הקנאביס קרונוס, הפועלת גם בישראל, לענקית הקנאביס האמריקאית קיורליף. לאחרונה נחשף כי קיורליף נוסדה כנראה באמצעות כספיו של האוליגרך הרוסי רומן אברמוביץ

חברת הקנאביס הקנדית קרונוס (Cronos), הפועלת גם בישראל תחת המותג פיס נטורלס (Peace Naturals), מנהלת מגעים למכירת מניותיה לחברת הקנאביס האמריקאית-רוסית הגדולה, ויש שיאמרו השנויה במחלוקת, קיורליף (Curaleaf), כך חשפה אמש רשת רויטרס.

בתחילה סירבו גם קרונוס וגם קיורליף להגיב לפניית רויטרס, אך בחלוף כמה שעות לאחר פרסום הידיעה דיווחה קרונוס בהודעה לעיתונות כי אכן היא מנהלת מגעים לעסקה פוטנציאלית. קרונוס לא ציינה בהודעה במפורש את שמה של קיורליף אך גם לא הכחישה כי מדובר בה.

קרונוס, שמחזיקה בישראל במתקן גידול ומפעל מתקדמים בקיבוץ גן שמואל ונחשבת לאחת החברות המצליחות בישראל בענף הקנאביס, נמצאת בשליטת (45%) ענקית הסיגריות והטבק חברת אלטריה (Altria), יצרנית מרלבורו, לאחר שזו רכשה את מניותיה לפני כ-5 שנים בעבור כ-1.8 מיליארד דולר.

כמו רבות מחברות הקנאביס בעולם גם שוויה של קרונוס צנח ב-5 השנים האחרונות ביותר מ-90%, וכיום היא נסחרת בנאסד”ק בשווי של כ-720 מיליון דולר. קיורליף, אחת החברות הגדולות בעולם, צנחה גם כן באופן משמעותי בתקופה זו, בכ-45%, אך נחשבת ליציבה יותר ומניותיה שוות כיום כ-2.5 מיליארד דולר.

חברת קיורליף עלתה לאחרונה לכותרות בהקשרים שליליים, לאחר שמסמכים שדלפו מחברת רואי חשבון בקפריסין חשפו כי האוליגרך הרוסי-יהודי רומן אברמוביץ’ מימן בחשאי בעשרות מיליוני דולרים את הקמת החברה, באמצעות מייסדי החברה והשולטים בה כיום, בוריס ג’ורדן ואנדריי בלוך, גם הם יהודים מרקע רוסי.

אם אכן תצא העסקה לפועל, היא תסמן המשך של תהליכי קונסולידציה (מיזוג) בשוק הקנאביס העולמי, לאחר התפוצצות הבועה הבורסאית שהביאה את חברות הקנאביס לשוויי-עתק מנופחים לפני 4-5 שנים. בעקבות ההפסדים הגדולים בשוק, שלא צמח במהירות בה רבים ציפו, לא מעט חברות פושטות רגל או מתמזגות.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר