יצרנית מרלבורו משקיעה 1.8 מיליארד דולר בקנאביס – עתידה לגדל בישראל

יצרנית מותג הסיגריות המפורסם בעולם רכשה 45% עם אופציה להרחבה עד 55% מחברת הקנאביס הקנדית 'קרונוס', שצפויה לגדל קנאביס בישראל בהתאם להסכם שחתמה עם קיבוץ גן שמואל. 'נייצר בישראל קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם,' אומר מייסד קרונוס.

חברת ‘אלטריה גרופ’ (Altria), הבעלים של חברת ‘פיליפ מוריס’ ומותג הסיגריות ‘מרלבורו’, רכשה 45% מחברת הקנאביס הקנדית ‘קרונוס’ – המחזיקה בהסכם לגידול קנאביס בקיבוץ גן שמואל בישראל.

בעבור 45% מהחברה ו-4 מתוך 7 המושבים בדירקטוריון, העבירה אלטריה 1.8 מיליארד דולר לקרונוס.

בנוסף אלטריה קיבלה אופציה לרכישת שליטה מלאה בחברה (55%) בהמשך בעבור 1.4 מיליארד דולר נוספים. שווי מניות קרונוס עלה לאחר ההודעה בכ-25%.

מייק גורנשטיין קרונוס
“נייצר בישראל קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם” – מייק גורנשטיין, בעלי ‘קרונוס’

השמועות על כניסתה של בעלת מותג הסיגריות המפורסם בעולם לתחום הקנאביס נפוצו כבר לפני כשלושה חודשים והופכים כעת רשמיים.

אלטריה גרופ מחזיקה גם במניות ענקית האלכוהול Anheuser-Busch יצרנית מותגי בירה כגון סטלה, לף, באדווייזר והוגאארדן.

קרונוס מחזיקה גם בבעלות מלאה וחלקית על שורת חברות קנדיות בתחום הקנאביס, כמו Peace Naturals, In The Zone, WMMC, ABcann, Hydropothecary, Evergreen ועוד.

גם זה בטח יעניין אותך

“אלטריה מביאה משקל, ניסיון ויכולות מיוחדות,” אמר לאחר החתימה על ההסכם מייסד ומנכ”ל קרונוס, היהודי מייק גורנשטיין.

בשנה שעברה, עם ההודעה על שותפות עם קיבוץ גן שמואל, אמר גורנשטיין כי בכוונתו “לייצר בישראל קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם”.

על פי מסמך ההבנות שנחתם בין קרונוס לגן שמואל תוקם בשטח הקיבוץ חממה שתשתרע על שטח של 4 דונם ועתידה לייצר עד 5 טון קנאביס מדי שנה, לצד מעבדת מחקר.

“לא רק שנייצר קנאביס איכותי במחיר הטוב בעולם, הקמת המערכת בישראל תאפשר לנו לעמוד בחזית הבינלאומית של מחקר ויזמות בתחום,” אמר גורנשטיין.

גם קרונוס, כמו חברות רבות אחרות, ממתינות לאישור שתתן ממשלת ישראל ליצוא קנאביס רפואי מישראל לחו”ל, כמו גם לכניסת הרפורמה לתוקפה, לכאורה באפריל 2019.

עסקה זו מצטרפת לעסקה משמעותית קודמת בתחום, עת חברת הקנאביס הגדולה בעולם ‘קנופי’ – גם היא מקנדה – זכתה בנובמבר שעבר להשקעה של כ-200 מיליון דולר בעבור 9.9% ממניותיה מחברת ‘קונסטליישן ברנדס’. כעבור 8 חודשים רכשה קונסטליישן 30% נוספים מקנופי, בעבור כ-4 מיליארד דולר.

קנדה אישרה לגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש פנאי ובאוקטובר השנה נפתחו שם מפעלים וחנויות קנאביס חוקיות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר