מגלגל...

קנטקי, ארה”ב: אושרה לגליזציה של המפ לתעשייה

בית המחוקקים של מדינת קנטקי בארה”ב אישר השבוע את הצעת החוק החדשה ללגליזציה מלאה של המפ, הקנאביס התעשייתי.

על אף שאינו מכיל חומרים פסיכואקטיביים, אינו גורם לתחושת “היי” בדומה לבן דודו הקנאביס ובעל פוטנציאל תעשייתי ובריאותי אדיר, הוכנס ה’המפ’ (“קנבוס” בעברית תקינה) לפקודת הסמים המסוכנים בארה”ב כחלק מהמלחמה הכוללת שהכריז הממשל האמריקני על הסמים בכלל ועל הקנאביס בפרט.

KFC - קנטקי פרייד צ'יקן
KFC – קנטקי פרייד צ’יקן

הצעת חוק חדשה ללגליזציה של המפ בקנטקי עברה השבוע ברוב מוחלט בבית המחוקקים וכעת כל שנותר הוא להמתין עד ל-6 באפריל, אז יחתום עליה מושל קנטקי, סטיב באשיר, וזו תיכנס לתוקפה. עם זאת, יודעים המחוקקים בקנטקי, גם אם אכן יוכרז ההמפ כחוקי החל מהשבוע הבא, החוק הפדרלי עדיין קובע כי המפ הוא סם מסוכן ואסור לשימוש בדומה לקנאביס.

ראו: ארה”ב: הצעת חוק חדשה תוציא את ההמפ מפקודת הסמים

“הצעת החוק ההיסטורית שמה את מדינת קנטקי בראש רשימת המדינות שיותרו לגדל המפ לכשיאושר העניין גם ברמה הפדרלית,” אמר ג’יימס קומר, שר החקלאות של קנטקי. “בכך שהעברנו את הצעת החוק למעשה הצגנו כי אנו רציניים לחלוטין בכוונתינו לשחזר את הצלחת הפקת הקנאביס התעשייתי באופן ראוי ומקצועי. עובדה זו תיתן לנו רוח גבית מול הממשל הפדרלי בנסיוננו לאפשר לחקלאים במדינה לגדל המפ.”

“ברגע שייכנס החוק לתוקפו בשבוע הבא, אני עולה על טיסה לוושינגטון להתחיל לקדם את העניינים מול הממשל,” הוסיף קומר.

קשה להעריך מה יהיו ההשלכות, אך סביר להניח שבדומה להכרזה של הנשיא אובמה על כך שאין בכוונת הממשל הפדרלי לרדוף אחר צרכני קנאביס במדינות וושינגטון וקולורדו בהן עברו חוקי הלגליזציה בתחילת השנה, גם במקרה זה ישכילו רשויות האכיפה הפדרליות לנהוג באיפוק ולקבל את רצון הציבור.

ראו: 10 עובדות מעניינות על המפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר