מגלגל...
x

מהיום מותר לטוס עם קנאביס משדה התעופה הבינלאומי בקליפורניה

קליפורניה: מחלקת המשטרה של שדה התעופה LAX עדכנה את הנהלים ומעתה מותר להחזיק עד 28 גרם קנאביס גם במהלך הטיסה עצמה, אך ללא היתר שימוש. יש לוודא האם קנאביס חוקי ביעד הנסיעה, הובהר.

למרות שעל פי החוק הפדרלי בארה”ב קנאביס הוא עדיין סם מסוכן ואסור מאשר השבוע לראשונה שדה התעופה הבינלאומי LAX בלוס אנג’לס קליפורניה, להחזיק עד 28 גרם קנאביס או 8 גרם מיצוי קנאביס בשדה התעופה ובמהלך הטיסה.

עם זאת מבהירים במחלקת המשטרה של שדה התעופה כי מאחר ועל פי חוקי ארה”ב החזקת קנאביס היא אסורה, יש לבדוק היטב כי יעד הטיסה הוא אחת מ-10 הטריטוריות בארה”ב בהן קנאביס מותר לשימוש והחזקה.

שדה התעופה LAX הוא לא הראשון שמתיר זאת שכן מדינת אורגון אישרה כבר בשנת 2015 נשיאת עד 28 גרם קנאביס בשטח שדות התעופה, אם כי שם נקבע כי הדבר מותר רק בטיסות פנים בתוך אורגון בלבד.

על אף ההיתר לשאת קנאביס בשטח שדה התעופה ובמטוס, LAX אינו מתיר שימוש בקנאביס בשטחו.

כזכור קליפורניה אישרה לגליזציה מלאה עוד בנובמבר 2016 במשאל עם (הצעה 64) ובינואר 2018 החלו מכירות הקנאביס החוקיות במדינה.

בהצהרה רשמית שפורסמה באתר האינטרנט של שדה התעופה נכתב כי “למרות שהחוק הפדרלי אוסר החזקת מריחואנה התיר חוק 64 שנכנס לתוקפו ב-1 בינואר 2018 לתושבים בני 21 ומעלה להחזיק עד 28.5 גרם מריחואנה ו-8 גרם תמצית מריחואנה לשימוש עצמי. לאור זאת מחלקת המשטרה של שדה התעופה של לוס אנג’לס מתירה לנוסעים לטוס דרך שדה התעופה LAX עם כמויות קנאביס אלו”.

על אף הודעה רשמית זו מבהירים ברשות שדות התעופה האמריקנית (TSA) כי מבחינתם אין כל שינוי והם עדיין כפופים לחוק הפדרלי.

דוברת ה-TSA לורי דנקרס מסרה אתמול (ה’) כי סוכני ה-TSA לא יחרימו קנאביס שייתפס אך כן יזמנו את המשטרה להתמודד עם זה. “TSA מתמקדת בטרור ואבטחה מפני איומים על המטוס והנוסעים,” הסבירה. “ההחלטה האם מותר או לא לטוס עם מריחואנה נתונה לקביעת רשויות החוק”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר