מגלגל...

קנאביס כאנטיביוטיקה: יעיל לטיפול בדלקות, הרפס ו-MRSA

המאפיינים האנטיביוטיים של תמציות ושמני קנאביס כאשר אלו נמרחים על אזור פגוע בגוף האדם הוכחו זה מכבר גם בספרי ההיסטוריה וגם בימינו אנו.

לקנבינואידים (החומרים הפעילים בקנאביס), שכבר הוכח שעוזרים בטיפול במגוון רחב של מחלות, ישנן גם מאפיינים אנטיביוטיים המחסלים באופן יעיל במיוחד בקטריות אגרסיביות שתרופות אנטיביוטיות נפוצות אינן מצליחות לעמוד בפניהן.

קיראו עוד: שמן הפלא של ריק סימפסון

במקרה אחד, שתועד גם בספרו של פרופסור לסטר גרינספון מהאוניברסיטה היוקרתית ‘הארוורד’ בארה”ב, “Marihuana reconsidered”, חתך חבר בצוות מחקר את אצבעו בטעות. על החתך התפתח זיהום אגרסיבי במיוחד שהיה עמיד בפני פניצילין ובעקבותיו שקלו הרופאים לקטוע את אצבעו של החוקר. קטיעה של האצבע לא התרחשה בסוף, וזאת מכיוון שאותו חוקר החליט לטפל בזיהום בעזרת חומצה קנבינואידית שהצליחה לחסל את הזיהום בתוך ימים ספורים.

במחקר שנערך בשנת 2002, פעילות אנטיבקטריאלית אובחנה בשימוש בקנבינואידים CBD, THC ו-CBG.

הקנבינואיד THC גם הוכח כיעיל בטיפול בהרפס. המושג הרפס (Herpes; בעברית: שַלְבֶקֶת) מתייחס בשפה המדוברת למחלה נגיפית שצורתה הנפוצה המתבטאת בשלפוחיות על העור או בריריות, בעיקר באזור השפתיים (הרפס סימפלקס) או באיברי המין (הרפס גניטלי). למעשה, ההרפס הוא משפחה שלמה של וירוסים (herpesviridae) הגורמים למחלות שונות (כגון “שַלְבֶקֶת חוגרת”) אצל בני אדם וחיות.

גם זה בטח יעניין אותך

קיראו עוד: הקנבינואידים בקנאביס – מה יש בתרופה שלכם?

במחקר שנערך בשנת 2008 ופורסם ב-NY Times, בחנו חוקרים מאוניברסיטאות באיטליה ובאנגליה את המאפיינים האנטיבקטריאליים של חמישה קנבינואידים – THC, CBD, CBG, CBC ו-CBN – מול מגוון רחב של זני בקטריות העמידים בפני תרופות אנטיביוטיות נפוצות, כולל MRSA.

MRSA
MRSA

MRSA, סטפילוקוקוס אאוראוס (Staphylococcus Aureus), הוא אחד הגורמים העיקריים לזיהומים במוסדות בריאות ולאחרונה גם בקהילה שעמידותו בפני תכשירי אנטיביוטיקה רבים הגבילה את אפשרויות הטיפול בו.

“כל המרכיבים הקנבינואידים הראו פעילות אנטיבקטריאלית אינטנסיבית,” סיכמו החוקרים וציינו כי הקנבינואידים הציגו סגולות יוצאות דופן בטיפול אנטיבקטריאלי בזני בקטריות אגרסיביים במיוחד.

צפו: דוגמה לגידול דלקתי האופייני ל-MRSA. אזהרה! תמונות קשות לצפייה!

קיראו עוד: קנאביס רפואי – כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

מקור

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר