טוען...

קיסמי קנאביס ומיצוי באידוי: סיקור כנס Cann10

ביקרנו בכנס הקנאביס שנערך בשבוע שעבר בתל אביב, שמענו הרצאות שנתנו בכירי תעשיית הקנאביס הרפואי בארץ ונחשפנו לשירותים ומוצרים חדשים בתחום ביניהם טכניקת מיצוי קנאביס באידוי, תרסיס שאמור למנוע עובש ומחלות בצמח ואפילו קיסם שיניים עם אחוזי קנבינואידים מדויקים.

בשבוע שעבר (5-6 ביוני) נערך בישראל בפעם השנייה כנס “קאן10”, שקיבץ אליו יזמים, משקיעים וגורמים בענף הקנאביס מהארץ ומחו”ל, שביקשו להתרשם מפיתוחים אחרונים ולייצר לעצמם קשרים חיוניים בתעשייה המתפתחת.

בדומה לכנס “קנאטק” שנערך לפני מספר חודשים, גם הכנס הנוכחי היה מורכב מאולם מרכזי בו ניתן היה לערוך התוודעות עם באי האירוע ולהתרשם מתצוגה של מכשור ומוצרים חדשים שהגיחו זה עתה לתעשייה ומהרצאות מומחים שנערכו שני אולמות הרצאות (קטנים וצפופים מדי) בתחומי מחקר, ביולוגיה, רפואה, גנטיקה, טכנולוגיה ועוד.

‏‏‏‏CAN10 Meshulam
פרופסור רפאל משולם מרצה במהלך הכנס

אחד המוצרים המעניינים שהוצגו באירוע היה תרסיס פרוביוטי המתיימר למנוע באופן מוחלט התפתחות של מחלות בצמח ואף לפתור מקרים של עובש – מהבעיות החמורות בתחום הקנאביס. “מדובר בחיידקים פרוביוטיים אורגניים לחלוטין שמתפשטים על הצמח, עוטפים אותו ומונעים התפתחות של חיידקים פתוגנים, עובשים או פטריות שבדרך כלל הצמח נורא סובל מהם,” מסביר יוסי כהן מחברת
‘אקונאביס’ (EcoNabis). החיידקים נמצאים במצב רדום וברגע שבאים במגע עם האוויר, תוך עשרים דקות הם מתחילים להתרבות בשיטה של תפיסת שטח – הם מחסלים את המצע שחיידקים אחרים מתפתחים עליו.”

מיצויי קנאביס הם כידוע אחד התחומים הלוהטים בסצנת הקנאביס העולמית. בחברת ‘מטא-ר-נאן’ (Meta-Re-Nan) הציגו לראשונה שיטת מיצוי המתבססת בניגוד לשיטות המקובלות על אידוי בלבד. “זו טכנולוגיה שמאפשרת לקבל תמצית עם הטעם והארומה הטבעיים של הצמח. פיתחנו מנגנון שיכול לקחת את אותם אדים מהוופורייזר (מכשיר אידוי) ולהפוך אותם בחזרה לנוזל. זה בעצם משמר גם את הרכיבים הפעילים וגם את הארומה והטעם,” מסביר עידן פנר נציג החברה. “זה תהליך המאפשר ליזמים ולתעשייה להשתמש בו באופן מסחרי, אבל גם להנגישו לצרכן או לחולים. זו תמצית שאינה עוברת תהליך עם סולבנטים (חומרי המסה), אין פה שום חומר שבא במגע עם הצמח, הוא עובר לבד את כל העיבוד עד שיוצאת ממנו התמצית הנקייה”.

Can10 Trading cards
יזמים ומשקיעים מחליפים כרטיסי ביקור בכנס

עמדה נוספת שעוררה את סקרנות הקהל הייתה של חברת ‘טריכום של’ (Trichome Shell), העוסקת בפיתוח מוצרי צריכה מקוריים במיוחד. “אנחנו מנסים לפתח מוצרים שהם מאוד ייחודיים, שלא נראו עד היום בשוק ולהיכנס לנישות שאף אחד לא נגע בהם,” אומר נציג החברה גיא שיבאז. אחד המוצרים שהוצגו היה מין קיסם בשם “מוד-פיק” (Moodpick), על משקל “Toothpick” – קיסם שיניים בלעז, המכיל קנבינואידים. “זה נראה כמו קיסם שיניים אבל זה בעצם מיצוי של קנאביס שעבר מניפולציה שהופכת אותו לצורה של קיסם. את הקיסם אפשר פשוט לשים בתוך ג’וינט או לדחוף בתוך סיגריה. זה ‘עשין’ (בר עישון) לגמרי והכל מחומרים טבעיים לחלוטין.”

מוצר מקורי נוסף פרי פיתוח של החברה הוא אבקה המכונה “אבקת כח” (Power Powder). “זו בעצם אבקה שאפשר לערבב עם משקה קר או חם,” מסביר שיבאז. “היא מסיסה לחלוטין במים, יש בה כמות מדודה של THC ידועה מראש, מערבבים אותה עם הקפה וכמו שאתה אוהב להמתיק את הקפה שלך עם כפית או שתיים של סוכר, אז ככה תדע כמה ‘חזק’ אתה רוצה שהקפה שלך יהיה באמת וכמה הוא ישפיע עליך.

‏‏‏‏‏‏CAN10 vape extraction
מיצוי קנאביס באמצעות אידוי. עמדת התצוגה של חברת “מטא-ר-נאן”

הפתעה נוספת בכנס הגיעה דווקא מכיוון לא צפוי, כאשר יאיר גלר, מי שעמד עד לא מזמן בתפקיד מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים ונאלץ להתפטר לאור חשדות לשחיתות שעלו נגדו בפרשת “ישראל ביתנו”, נצפה משוטט בכנס ומתמנגל עם הנוכחים. חלק מהאורחים במקום הרימו גבה לנוכח הופעתו של מנכ”ל הרשות לשעבר, שהיה אחד מהגורמים המרכזיים לדיסאינפורמציה שהפיצה הרשות למלחמה בסמים על צמח הקנאביס במשך השנים וצידד כל העת בהפללת אלו הצורכים אותו.

Can10 Moodpick
קיסם שיניים עם קנבינואידים. Moodpick

בסך הכל מדובר היה בכנס חביב, מעט צפוף מדי הפעם שלא איפשר הקשבה נוחה להרצאות הרבות שנערכו בו, אך הצליח לכנס את מרבית הדמויות המובילות בענף ולהציג מוצרים חדשים שנראה בוודאי בשנים הקרובות מגיעים לכל בית חובבי קנאביס בישראל.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר