מגלגל...
x

אלו הם 50 צרכני המריחואנה המשפיעים ביותר בארה”ב

מהבית הלבן ועד אחוזת הענק של פלייבוי: פרויקט MPP לקידום לגליזציה פדרלית מלאה של קנאביס, מציג את צרכני הקנאביס המפורסמים והמשפיעים ביותר בארה”ב.

צרכני הקנאביס בעולם נאלצים להתמודד עם שלל סטיגמות וטענות – בין השאר כנגד חוסר המוטיבציה לו גורם לכאורה השימוש בקנאביס. “קנאביס פוגע בעתיד החברה הישראלית,” אמרה בשנה שעברה הח”כ לשעבר והחשודה בשחיתות ושוחד היום גב’ פאינה קירשנבאום. “עישון סמים פוגע במוטיבציה, ביצרניות, בחדשנות, בבסיסה של החברה הישראלית, בחוסנה ובעתידה,” הדגישה. גם הרשות למלחמה בסמים ובראשה יאיר גלר, המנכ”ל לשעבר וחשוד בשוחד ושחיתות היום, נהנים לקשר בין צריכת קנאביס לפגיעה בתפקוד. “צרכני הקנאביס פוגעים במשק,” טוענים ברשות, “לקנאביס יש השפעה ישירה על המשק – שכן פריון העבודה של אנשים המעשנים קנאביס באופן קבוע נפגע.”

סטיגמות אלו נובעות כמובן עקב סגולותיו של הקנאביס להרגיע ולהשרות שלווה. נכון שישנם עצלנים הנהנים מצריכת קנאביס, איך אין זה אומר בהכרח שכל צרכן קנאביס הוא “עצלן שפוגע במשק”. יתרה מכך, ישנם מאות אלפי צרכני קנאביס בישראל ואיש מהם לא הפסיק לעבוד בגלל שעישן ג’וינט בערב.

כעת פרוייקט חדש מציג את הנושא מזווית אחרת וכדי להראות כיצד צריכת קנאביס אינה פוגעת בקריירה או בעתידם של אלו הצורכים אותו, הרים ארגון Marijuana Policy Project, שהוקם הארה”ב בשנת 1995 עם מטרה יחידה לפעול למען שינוי החקיקה הפדרלית בנוגע לקנאביס והכנסתו לתחומי החוק במודל של לגליזציה מלאה ומפוקחת, את הפרוייקט השנתי: “50 צרכני המריחואנה המשפיעים ביותר”.

אמש, כבכל שנה, פרסם הארגון את רשימת 50 צרכני הקנאביס המשפיעים ביותר בארה”ב, הכוללת פוליטיקאים בכירים, שחקנים, זמרים וסלבריטאים שישנה עדות ממקור אמין (או עדות אישית) לכך שצרכו קנאביס.

החמישייה הפותחת

1. הנשיא ברק אובמה

נשיא ארה"ב ברק אובמה
במקום הראשון: נשיא ארה”ב ברק אובמה

הרגלי עישון המריחואנה של נשיא ארה”ב הפכו כבר לפני שלוש שנים לנושא ציבורי. מלבד ההכתרה למקום הראשון ברשימה, הנשיא אובמה נחשב כמובן לצרכן הקנאביס החזק והמשפיע ביותר בעולם כולו.

2. מועמדי הבחירות לנשיאות 2016

לפחות 8 מתוך 25 המועמדים הכלליים לבחירות 2016 הודו בצריכת קנאביס
לפחות 8 מתוך 25 המועמדים לבחירות 2016 הודו בצריכת קנאביס

מתוך 25 המועמדים הבכירים למרוץ לנשיאות 2016, שמונה הודו בצריכת קנאביס בעבר – ביניהם המושלים לשעבר ג’ב בוש ,לינקולן צ’אפי וג’ורג’ פטאקי וכן הסנאטורים טד קרוז, רנד פול ומרקו רוביו.

3. אופרה ווינפרי

אופרה ווינפרי - צרכה קנאביס בשנות השמונים
אופרה ווינפרי – צרכה קנאביס בשנות השמונים

ענקית המדיה והבידור האמריקאית, אשר הפכה לשם דבר בכל בית אב, הודתה בראיון שנערך בשנת 2013 כי צרכה קנאביס בעברה הרחוק, עד שנת 1982.

4. ביל קלינטון

ביל קלינטון - צרך קנאביס בחו
ביל קלינטון – צרך קנאביס בחו”ל

נשיא ארה”ב לשעבר הודה בראיון עם רשת NBC כי צרך קנאביס “פעם או פעמיים” בעת ששהה בחופשה באנגליה, אך הכחיש כי עשה כן על אדמת ארה”ב.

5. ג’ון קרי

ג'ון קרי - ניסה קנאביס בעבר
ג’ון קרי – ניסה קנאביס בעבר

מזכיר המדינה האמריקאי הודה כי צרך מריחואנה בעברו במהלך דיון שסוקר על ידי עיתון הניו יורק טיימס.

עוד ברשימה

ביל גייטס (11) – המתכנת ואיש העסקים העשיר ביותר בעולם, סיפר על עברו עם הקנאביס בספר הביוגרפיה שלו “גייטס“.

ביל מאהר (14) – מנחה תוכנית הטלויזיה הקומית, אשר קרא בעבר להכיר ב-20 לאפריל כחג לאומי.

ד”ר סנג’יי גופטה (17) – המדען החוקר שפועל למען ההכרה בסגולות הקנאביס הרפואי, ומי שהפיק את הסרט הדוקומנטרי “גראס” – לצפייה ישירה בסרט (עם כתוביות בעברית) לחצו כאן

ליידי גאגא (21) – הזמרת המפורסמת הודתה בצריכת קנאביס כבר בשנת 2011, בראיון לעיתון ה-USA Today.

אל גור (37) – הסנאטור לשעבר וזוכה פרס נובל לשלום, סיפר לכתב הניוזוויק כי הוא התנסה בקנאביס מספר פעמים בחייו, אך הוא אינו מגדיר את עצמו כמעשן תדיר.

סנופ דוג (48) – הראפר המפורסם שהפך לסמל הקנאביס והעישון החופשי, שנעצר אגב בחודש שעבר בשבדיה.

יו הפנר (49) – המייסד והבעלים של “פלייבוי” התראיין בעבר לפרויקט תיעודי לקידום לגליזציה, בו סיפר כי הקנאביס עוזר לו “להגיע לשלוות חושים מלאה”.

לרשימה המלאה באתר הפרויקט

ראו גם:
שוטר הצטלם עם סנופ דוג – ונשלח לבירור
מגלגלים הון: מכירות הקנאביס בוושינגטון שוברות
“המלחמה בסמים נגמרה – ואנחנו הפסדנו”
הורים תובעים את בית הספר: “תנו לבתנו לצרוך קנאביס בהפסקה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר