מגלגל...

צפו: “שאיפות” – איך קנאביס עוזר לחולי סרטן

“שאיפות” – סרט תיעודי קצר מציג כיצד עוזר הקנאביס לחולות ישראליות. “הייתי כל כך אנטי ובשבילי סמים היה קטע של התמכרות,” מספרת אחת מהן. “היום אני מברכת על הצמח הזה, זה צמח ניסי.”

שאיפות” – סרט תיעודי קצר בן 7 דקות שהופק על ידי שלושה תלמידי י”ב בתיכון ‘הרצוג‘ בחולון במסגרת פרוייקט הגמר בחוג לתקשורת, מתאר כיצד הקנאביס עוזר לסובלים מכאבים ומחלות קשות. השלושה ביקרו את פרופ’ רפאל משולם, שמעו את עדויותיהן של חולת סרטן וחולת דלקת פרקים המטופלות בקנאביס רפואי וחזרו עם בשורה בידיהם: הקנאביס עוזר לחולים. מאוד!

“התחלנו לעבוד על הסרט במסגרת פרוייקט סוף שנה בקולנוע ותמיד הנושא הזה עניין אותנו,” מספר אילן יגודייב, אחד היוצרים. “רציתי באמצעות הסרט הזה גם להעלות את המודעות בקרב הצופים בו. כל התגובות לסרט היו נפלאות באמת. הנושא עצמו שהוא הנושא כמעט הכי מעניין היום ועורר תגובות ממש טובות. הציון שקיבלנו על הסרט גם כן היה בהתאם ואני מאוד שמח על התמיכה שלכם בי ובסרט ומקווה שהוא יעזור לקדם משהו במדינה הנפלאה שלנו.”

צפו:

“הייתי כל כך אנטי ובשבילי סמים היה קטע של התמכרות,” מספרת איילת שקד, חולה בדלקת פרקים שגילתה את חייה בשנית לאחר השימוש בקנאביס רפואי. “המחלה שלי התגלתה אחרי הצבא והגעתי למצב בו שכבתי במיטה 4 שנים רצופות מבלי יכולת לזוז, למרות נסיונות הטיפול בתרופות קונבנציונאליות.”

שאיפות
איילת שקד, מטופלת בקנאביס

באחד הימים קיבלה שקד מחברתה קצת קנאביס רפואי והחליטה לנסות בעצמה. “פתאום תוך כדי הליכה אני מרגישה שכבר לא כואב לי,” מתארת שקד את נסיונה הראשון עם הקנאביס. “התחלתי להסתובב סביב עצמי, לראות אם אני לא חולמת, אם אני לא הוזה.”

אך שקד, כמו אלפים אחרים, נאלצה להתחיל ולהתמודד עם הביורוקרטיה הישראלית. “אני לא מבינה למה זה כל כך קשה לקבל,” היא מספרת. “רופאים נותנים תרופות כל כך קשות וכל כך מזיקות באופן חופשי. אני מברכת על הצמח הזה, זה צמח ניסי. ואם אלוהים ברא אותו הוא לא סתם ברא אותו.”

דורית כץ סבלה ממחלת הסרטן ולא חשבה מעולם שתיעזר בקנאביס. “לא העליתי על דעתי להשתמש בקנאביס כי הייתי מקוונת מטרה,” היא מספרת. “הבנתי שצריך להיות ממוקד מטרה, לעשות את הטיפולים ולנצח את המחלה. ניסיתי שיטות טיפול שונות במטרה להתגבר על הכאבים האיומים, על חוסר השינה.”

“הקנאביס לא עושה לך ‘היי’,” מסבירה כץ, “הוא גורם ליציבות. אין את הקיצוניות של מצבי הרוח והוא מאפשר לך לשמור על איזשהו סטטוס של שלווה ורוגע מסויים.”

ראו: “עשב השדה” – סרט דוקו-קנאביס ישראלי חדש
ראו: דוקו-מריחואנה: סרטים תיעודיים באורך מלא על קנאביס
ראו: מחקר ישראלי חדש: קנאביס מקל על כל תופעות הלוואי של סרטן
ראו: מחקר ישראלי: 83% מחולי הסרטן מרוצים מהטיפול בקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר