טוען...

צוות הסמים של האו”ם: “אורוגוואי עוברת על החוק הבינלאומי”

חוקי הלגליזציה ההיסטוריים שעברו אתמול באורוגוואי מעוררים מרבצם את שלל המתנגדים. הצוות הבינלאומי באו”ם לפיקוח ובקרה על סמים (INCB) פירסם אזהרה וטען כי המעשה מעודד התמכרות לסמים.

רק אתמול עשתה אורוגוואי היסטוריה כאשר הפכה למדינה הראשונה בעולם שמעבירה חוקים ללגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש עצמי – והמתנגדים כבר מגיבים.

“אורוגוואי עוברת על החוק הבינלאומי עם חוקי הלגליזציה החדשים,” הודיע הצוות הבינלאומי באו”ם לפיקוח ובקרה על סמים (INCB).

ריימונד יאנס
ריימונד יאנס, נשיא צוות INCB באו”ם

נשיא הצוות, ריימונד יאנס, הוסיף כי הוא “מופתע” שבאורוגוואי “החליטו לעבור על החוק ביודעין ולשבור את המוסכמות הבינלאומיות בנוגע לאופן הטיפול בסמים.”

יאנס חזר על האזהרות שלו מלפני 4 חודשים והאשים את עורכי הדין של אורוגוואי בכך שהתעלמו מעובדות מדעיות על הסכנות של המריחואנה. “החוקים נגד הקנאביס עוזרים להפחית את הפשע מסביב לנושא הסמים,” אמר.

“המהלך הזה לא יגן על בני הנוער,” אמר. “להפך, זה יעודד אנשים לנסות את המריחואנה בגיל מוקדם יותר ובכך יתרום להתמכרויות ובעיות אחרות.”

אותו צוות פירסם אזהרה דומה בשנה שעברה גם כנגד חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו. “חוקי הלגליזציה החדשים בארה”ב מעבירים מסר שגוי גם לאזרחי ארה”ב וגם לשאר העולם,” אמר אז יאנס. “צעירים ומבוגרים כאחד מקבלים מסרים מבלבלים שגורמים להם לחשוב שזה נורמלי ובטוח להשתמש בסמים.”

ראו גם: נשיא אורוגוואי: “לגליזציה כן, תיירות סמים לא”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר