ענקיות הקנאביס הקנדיות טילריי ואפריה בדרך למיזוג

עסקת ענק: שתיים מחברות הקנאביס הגדולות בעולם, הפועלות גם בישראל, עשויות בשבוע הבא להתמזג לחברה אחת - הגדולה בעולם. אם העסקה אכן תצא לפועל טילריי תשמור על שמה, ומנכ"ל אפריה ינהל. המניות מזנקות.

מניות חברות הקנאביס הקנדיות הגדולות 'טילריי' (Tilray) ואפריה (Aphria) מזנקות בשעה זו בבורסה על רקע דיווחים על מיזוג צפוי שאם יצא לפועל יהפוך אותן יחד לחברת הקנאביס הגדולה בעולם.

שתי החברות מחזיקות בפעילות ענפה בכל העולם וגם בישראל: סדרת 'דיאמונדס' של טילריי וסדרת 'סטארס' של אפריה – שתיהן בשיתוף עם חברת הקנאביס הישראלית 'קנדוק'.

על פי הדיווח בבלומברג החברות עשויות לחתום על הסכם המיזוג כבר בשבוע הבא. החברה המשותפת תיקרא 'טילריי', ולתפקיד המנכ"ל ימונה מנכ"ל אפריה הנוכחי אירווין סימון.

יחד, אם יחברו, הן יחלשו על כ-19% משוק הקנאביס החוקי בקנדה, עם רווחים של יותר מ-930 מיליון דולר בשנה – כך על פי חישוב הנתונים מדוחות רבעוניים שפרסמו לאחרונה.

אפריה תהיה גם זו שתחזיק ברוב של 60% מהמושבים בדירקטוריון וממניות החברה, אם כי מספרים אלו עשויים להשתנות. מנכ"ל טילריי הנוכחי ברנדן קנדי יקבל כסא בדירקטוריון אך לא יהיה בתפקיד ניהולי.

חשוב לציין שאין שום ודאות שהעסקה אכן תצא לפועל, מה שלא מפריע למניות לזנק כאמור, טילריי ביותר מ-17% ואפריה ביותר מ-13%. דיווח דומה בקיץ על מיזוג אפשרי של אפריה עם אורורה, לא יצא לפועל לבסוף.

הצעד מגיע על רקע הפסדים ומכירת נכסים של רבות מחברות הקנאביס המובילות בקנדה, ולקראת התרחבות הפעילות בשווקי הלגליזציה בארה"ב, שם צפוי להמשיך תהליך הלגליזציה להתקדם במהירות.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט