טוען...

מפקד מרחב ירקון לשעבר נכנס לעסקי הקנאביס: “בעד לגליזציה”

קצין המשטרה הבכיר לשעבר, תנ"צ בדימוס יורם אוחיון, נכנס לעסקי הקנאביס. הוא מונה לאחרונה לתפקיד מנכ"ל חברה חדשה בשם "קנאמדיק" המקווה לגדל קנאביס במושב פתחיה. בשיחה עם מגזין קנאביס הוא מספר כי תומך לא רק בקנאביס רפואי, אלא גם בלגליזציה.

עבר צד: תנ”צ בדימוס יורם אוחיון, מי שהיה עד לא מזמן אחד מבכירי השוטרים בישראל, נכנס לעסקי הקנאביס ומשמש בתפקיד מנכ”ל חברת קנאביס חדשה בשם “קנאמדיק” – כך חושף לראשונה מגזין קנאביס.

“קנאמדיק” נמצאת בבעלות פאני קולין, אשתו של גרי קולין, לשעבר מנהל בחברת “טבע אדיר” – אחת משמונה החברות הותיקות בתחום המספקת קנאביס רפואי למטופלים זה מספר שנים.

תת ניצב בדימוס יורם אוחיון, לשעבר מפקד מרחב ירקון (צילום: ויקיפדיה)
תנ”צ בדימ’ יורם אוחיון, לשעבר מפקד מרחב ירקון – נכנס לעסקי הקנאביס בישראל (צילום: ויקיפדיה)

הגב’ קולין מחזיקה במניות “קנאמדיק” במקביל להחזקת מניות בחברת “טבע אדיר”, ויחד איתה מחזיקים במניות החברה החדשה גם אבי סממה והאחים מאור ולבנה אלבז.

אחת הסיבות לכך שגרי עצמו לא רשום כבעל מניות בחברה החדשה, אלא רק אשתו, כך לפי טענת גורמים המעורים בפרטים, היא ככל הנראה בגלל שהוא הוכרז בעבר כפושט רגל. פאני עצמה מכחישה טענה זו בתוקף.

הנהלת החברה מינתה לאחרונה את קצין המשטרה הבכיר, מפקד מרחב ירקון לשעבר הזכור בעיקר מתקופת הפגנות “צדק חברתי” בשנת 2011, לתפקיד מנכ”ל החברה.

קנאמדיק מחזיקה בקודי עוסק בלבד, כלומר אישור ראשוני לפעילות בתחום הקנאביס – בדומה למאות חברות אחרות – ועדיין ללא רישיון לגדל צמחים או להחזיק בקנאביס בדרך כלשהי.

אך למרות נוכחותו של שוטר בכיר מאוד לשעבר בחברה, מקורות מוסרים למגזין קנאביס כי המשטרה והיק”ר טרם אישרו ניפוק רישיונות מלאים לחברה, לכאורה גם עקב רקע קודם של אחד או יותר ממנהלי החברה.

לטענת מקורות החברה לא מצליחה לקבל את אישור המשטרה לפעילות לכאורה בגלל רקע פלילי כלשהו או בגלל מידע מודיעיני כזה או אחר. החממה כבר בנויה, כולל גדרות וכל האופרציה, אך הרישיון לא ניתן.

עם זאת בשיחה עם מגזין קנאביס מכחיש אוחיון את הטענות הללו וקובע כי לא ידוע לו על כל עיכוב שכזה, וכי לאחר שהחברה תסיים את ההכנות היא תגיש בקשה לרישיון ומקווה ומאמינה שאכן תקבלו.

גם פאני קולין מבהירה כי אין כל עיכוב במתן הרישיונות לחברה או בעיה כלשהי באישורי משטרה, אלא שהחברה טרם הגישה בקשה לרישיון. לדבריה “בתוך חודש חודשיים הרישיון יינתן”.

בנוסף מסופר כי החברה תכננה לפתוח את חנות הקנאביס הגדולה בישראל בשטח בו נמצא כיום מבנה הדולפינריום הנטוש בתל אביב, זאת על בסיס רישיון להקמת בית מרקחת על פי נהלי האסדרה החדשה של הרפורמה.

אוחיון מספר כי הגיע לתפקיד די במקרה, לאחר שביקשו ממנו להכין תכנית אבטחה לחווה החדשה של החברה המתוכננת לקום במושב פתחיה, הסמוך לרחובות במועצה האזורית גזר. ההיכרות הובילה לדבריו לשיתוף פעולה מלא.

השוטר לשעבר מפתיע בשיחה עם מגזין קנאביס ומצהיר גם כי הוא תומך בלגליזציה, כלומר בהסדרה של שוק קנאביס חוקי לבגירים, לשימוש עצמי, וזאת על מנת לפגוע בהכנסות השוק השחור מהתחום.

“אני בעד לגליזציה אבל בתנאים שמרניים,” אמר. “גם ככה יש כמיליון צרכנים בישראל, ואפילו אם יש חצי מזה, אז אין סיבה לאפשר עולם של שוק שחור. זה צריך להיות בפיקוח ולהימכר באופן מסודר. זה גם יצמצם את השימוש בכל מיני ‘נייס גאי’ ודומיו שהם חומרים מסוכנים.”

עוד פירט אוחיון כי “אני חושב שלא רק שצריך לבטל את ההפללה, אלא לאפשר כמות מסויימת של גרמים לשימוש עצמי באופן חוקי. אם נעקר את הרווחים של העבריינים ואנשים יוכלו לרכוש את זה חוקית זה עדיף. בשנות ה-30 של המאה הקודמת ניסו לאסור על אלכוהול בארה”ב וזה לא עבד.”

בכך מצטרף אוחיון לשורת בכירים לשעבר במשק הישראלי כמו ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט, וכן למספר קציני משטרה בכירים שהצטרפו גם כן כמו המפכ”ל לשעבר יוחנן דנינו, ניצב בדימ’ אליק רון ועוד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר