עבודות שירות לצעירה שגידלה 1,000 שתילי קנאביס בוילה

בית המשפט העליון ביטל עונש מאסר של 12 חודשים שגזר בימ”ש מחוזי על צעירה שגידלה 1,000 שתילי קנאביס בוילה במושב גאולים. במקום זאת היא נשלחה ל-6 חודשי עבודות שירות.

בשנת 2015 פשטה המשטרה על וילה במושב גאולים, בה מצאו השוטרים 500 שתילי קנאביס בשניים מחמישה החדרים. בחצר הבית נמצאו 500 שתילי קנאביס נוספים ובמבנה בטון בחצר נמצאו גם שלושה שקים עם 9 ק”ג קנאביס לאחר ייבוש.

במקום נעצרה ש’, בת 33 בזמנו, שהיתה ללא עבר פלילי, עם בגרות מלאה ושירות צבאי שלם ביחידה מובחרת. היא נעצרה והואשמה בייצור והחזקה של 113 קילוגרם קנאביס שהוערכו על ידי המשטרה בשווי של מיליוני שקלים.

גאולים דירת גידול קנאביס
השתילים שנתפסו בפשיטת המשטרה על הוילה במושב גאולים

בעת הפשיטה שהה בדירה גם י’, המוכר למשטרה מתחום עבירות הסמים, שהיה ככל הנראה אחראי לניהול פרויקט הגידול יחד עם ש’, אך המשטרה לא הצליחה לגבש תשתית ראייתית נגדו וש’ הואשמה לבדה.

בגזר הדין שניתן בקיץ 2017 בבימ”ש מחוזי לוד קבעה השופטת דנה מרשק מרום עונש של 12 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי ע”ס 20 אלף ש”ח על ש’, שיוצגה על ידי עו”ד יניב שגב, ושלחה אותה ל’נווה תרצה’.

בעקבות תוצאות גזר הדין מינתה ש’ את עורכי הדין נס בן-נתן ומורן שני לייצגה, והשניים הגישו ערעור לבית המשפט העליון בבקשה לבטל את עונש המאסר שגזר בית המשפט המחוזי.

עורכי הדין הציגו בבית המשפט דו”ח חדש של פרקליטות המדינה שפורסם בתחילת השנה (2018) וממליץ לשנות את מדיניות הענישה ולהעדיף שיקום עבריינים על פני כליאתם, זאת במקרים של עונשי מאסר קצרים של עד שנתיים.

שלושת שופטי העליון דפנה ברק-ארז, דוד מינץ ויוסף אלרון, קיבלו את בקשת סניגורה של ש’ והסכימו כי נוכח הנסיבות וההליך השיקומי שעברה במהלך 3 השנים שחלפו מאז נעצרה, יבוטל עונש המאסר.

במקום המאסר גזרו השופטים על ש’ שישה חודשי עבודות שירות בלבד, בעוד ששאר מרכיבי גזר הדין יישארו בעינם.

“לאחר שנשמעו טענות הצדדים ובהמלצתנו הסכימה המדינה כי במקרה מיוחד זה יתקבל הערעור במובן זה שהמערערת תישא עונש מאסר בן שישה חודשים אשר ירוצה בדרך של עבודות שירות ככל שתימצא מתאימה לכך,” כתבו. “שאר מרכיבי גזר הדין יישארו בעינם. בנוסף לכך ובהסכמתה יוטל על המערערת צו מבחן למשך שנה וחצי.”

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי