עבודות של”צ לבן 44 שנתפס עם 3 צמחי קנאביס

אחרי שנתפס דאג הנאשם לקבל רישיון לקנאביס רפואי. למרות זאת השופטת החליטה לגזור עליו 250 שעות שירות לציבור, קנס של 5,000 שקל וענישה על תנאי. לבסוף היא הכריזה עליו בפסק הדין כסוחר סמים.

בית משפט השלום בתל-אביב גזר עונש של 250 שעות שירות לציבור, מאסר על תנאי, פסילת רישיון על תנאי וקנס של 5,000 שקל על גבר כבן 44 שגידל שלושה שתילי קנאביס ובנוסף נתפסו אצלו פרחים, ג’וינטים וחשיש. 

השופטת הבכירה איטה נחמן ציינה בגזר הדין את הנסיבות האישיות של הנאשם – גרוש ואב לשניים הסובל מבעיות נפשיות וסועד את הוריו הקשישים – וציינה כי שיתף פעולה עם שירות המבחן ואף השכיל להוציא רישיון לקנאביס רפואי, כך שהסיכוי שיחזור על העבירות קלוש.

פסק דין - ייעוץ וסיוע משפטי חינם לצרכני קנאביס

הנאשם הודה בעבירות גידול, ייצור והכנת סמים מסוכנים ובהחזקה ושימוש בסמים שלא לצריכה עצמית בהתאם לכתב אישום מתוקן.

לפי העובדות שתוארו בכתב האישום הנאשם גידל שלושה עציצי קנאביס, אחד בדירתו ושניים בדירת הוריו. סך משקל העציצים עמד על כ-845 גרם, ובנוסף כאמור החזיק עוד בפרחי קנאביס, ג’וינטים וחצי גרם חשיש. בנוסף נתפסו אצלו משקל אלקטרוני, 3,914 דולר, 40 יורו ועוד 800 שקל על גופו.  

הסדר הטיעון לא כלל הסכמה על עונש ולכן הנאשם הופנה לשירות המבחן שמסר בעניינו תסקיר חיובי. בתסקיר צוין בין היתר כי “הנאשם החל להשתמש בקנאביס על רקע בעיות של דיכאון, חרדות ו-OCD, ובעקבות ההליך גילה הבנה ומודעות להתנהלותו הבעייתית ומסר בדיקות שתן נקיות”. לסיכום השירות המליץ על עונש של 250 שעות שירות לציבור ומאסר על תנאי.

סניגורו של הנאשם עו”ד חזי כהן ביקש לקבל את ההמלצה, תוך שתיאר את נסיבות חייו הקשות של הנאשם, שהשתמש בקנאביס ככלי להתמודדות עם בעיותיו הנפשיות וכיום מחזיק ברישיון לקנאביס רפואי.

הסניגור הדגיש עוד שבסופו של דבר הנאשם עסק בגידול חובבני כשהחומר הפעיל של הקנאביס שנתפס הסתכם בכ-75 גרם בלבד (עניין שהמאשימה הסכימה לגביו) וכן ציין את העובדה שלאורך ההליך הנאשם היה נקי מסמים בבדיקות שנערכו לו.

עורכי דין מיטל אדרי ואיתן לאמעי מטעם המדינה ביקשו לדחות את המלצת השירות בשל חומרת העבירות, ודרשו להכריז על הנאשם כסוחר סמים ולהטיל עליו מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס, פסילת רישיון וכן לחלט את הכסף שנמצא על גופו.

הנאשם עצמו הביע חרטה על מעשיו וציין כי מאסר או עבודות שירות יפגעו בהוריו, להם הוא משמש כמטפל סיעודי.

השופטת איטה נחמן ציינה כי “עבירות הסמים אמנם מסבות נזק גדול לחברה אלא שבמקרה הנוכחי מדובר בסם קל שהנאשם גידל כדי להקל על מצבו הנפשי”.  

השופטת הוסיפה כי יש מקום להתחשב בנסיבות האישיות שתוארו על ידי הסניגור ושירות המבחן, וכי לא ניתן להתעלם מכך שהנאשם נטל אחריות על מעשיו והשכיל להוציא רישיון לקנאביס רפואי.

השופטת ציינה עוד שההליך הפלילי שימש עבור הנאשם גורם מרתיע והוא שיתף פעולה באופן מלא עם שירות המבחן. כמו כן השופטת התחשבה בכך שהנאשם לא חזר לסורו ב-3 השנים שחלפו מאז שנתפס.

לבסוף השופטת החליטה להטיל עליו 250 שעות שירות לציבור, 8 חודשי מאסר על תנאי, 10 חודשי פסילה על תנאי וקנס של 5,000 שקל. בנוסף היא קבעה כי “אני מכריזה על הנאשם כסוחר סמים” ופסקה כי הכסף שנתפס על גופו יחולט.

  • ב”כ המאשימה: עו”ד מיטל אדרי, עו”ד איתן לאמעי 
  • ב”כ הנאשם: עו”ד חזי כהן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר