נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה מועמד לפרס נובל לשלום

חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי, אשר הפך את מדינתו לראשונה בעולם שמעבירה חוקים ללגליזציה של קנאביס, מועמד לקבלת פרס נובל לשלום לשנת 2014.

רבות נכתב על צניעותו וגישתו הייחודית של חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי, אשר מוותר על 90% ממשכורתו לטובת נזקקים, גר בצריף ישן ונוהג ברכב ‘חיפושית’ מודל 87. כעת חברי מפלגתו של מוחיקה, יחד עם קבוצות התומכות בלגליזציה, הגישו את מועמדותו של הנשיא לקבלת פרס נובל לשלום לשנת 2014 בעקבות פועלו לקידום הלגליזציה באורוגוואי.

חוסה מוחיקה
חוסה מוחיקה, נשיא אורווגאי, מועמד לפרס נובל לשלום לשנת 2014

מוחיקה כבר היה מועמד לקבלת הפרס בשנת 2013 ואף הגיע לרשימת 10 המועמדים הסופיים לקבלת הפרס, אך לא קיבל לבסוף את התואר. כעת מקווים תומכיו כי וועדת הפרס תזכה את מוחיקה בפרס נובל לשלום לשנת 2014.

“אני מודה מקרב לב לאנשים שהחליטו לכבד אותי במועמדות לפרס,” אמר מוחיקה בוועדת מנהיגי אמריקה הדרומית שנערכה בהוואנה, קובה, בשבוע שעבר. “אנחנו בסך הכל מציעים לנסות דרך נכונה יותר מאחר והשיטה הנוכחית של דיכוי אינה עובדת. איננו יודעים אם נצליח, אך אנו מבקשים את התמיכה ואת ההבנה ששום התמכרות היא אינה דבר חיובי. אך מאמצינו הם מעבר לעניין המריחואנה – אנחנו מכוונים להתמודדות עם הסחר בסמים באופן כללי.”

על פי הדיווח, נציגים ממפלגתו, יחד עם ארגונים תומכים מגרמניה והולנד, הגישו את מועמדותו בשנית ובמכתב ששלחו לוועדת הפרס כתבו כי פועלו של מוחיקה למען הסדרת שוק הקנאביס החוקי באורוגוואי ייטול את הכספים המגיעים לגורמי פשיעה ויפסיק את המלחמה בצרכני הקנאביס. עוד ציינו הפעילים כי מוחיקה הפך את פעילות הגרילה שלו לתנועה פוליטית והצליח להיבחר לנשיא המדינה לאחר שישב 14 שנים בכלא.

“במקום להתמרמר ולחפש אחר נקמה אלימה, הפך מוחיקה לדמוקרט אמיתי ונבחר לנשיאות אורוגוואי,” נכתב במכתב שהוגש לחברי וועדת הפרס.

ראו גם: לגליזציה באורוגוואי: גרם מריחואנה בדולר אחד

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר