מגלגל...
x

משרד הבריאות מזהיר: אסור לאדות שמן קנאביס רפואי

לאור מאות מקרי פציעה ואף מוות שנגרמו בארה"ב בעקבות שימוש במכשירי אידוי לכאורה, מפרסם משרד הבריאות בישראל אזהרה לציבור מפני שימוש בשמן קנאביס במכשירי אידוי. שמן זה מכיל חומרים שאינם מיועדים לאידוי.

משרד הבריאות מפרסם אזהרה לציבור, בעיקר אולי למטופלי הקנאביס הרפואי, מפני שימוש בשמן קנאביס במכשירי אידוי (וופורייזרים) – שימוש שעלול לדבריהם להוביל לפציעות קשות ואף למוות, זאת בהמשך להודעה שמסר ה-FDA בארה”ב.

על פי דיווחים מארה”ב בשבועות האחרונים עולה כי חלק ממאות האנשים שחלו עד כה במחלת ריאות מסוכנת בעקבות שימוש בוופורייזרים ועטי אידוי נבע עקב שימוש בשמן קנאביס שאינו מיועד לאידוי.

המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו מצטרף לאזהרות

יש לציין כי מהממצאים הראשוניים של החקירה שמתנהלת כעת על ידי ה-CDC וה-FDA בשיתוף עם הרשויות המקומיות בארה”ב, עולה כי המחלות שנגרמו לצרכנים נבעו ככל הנראה דווקא משימוש במחסניות אידוי מזויפות שנרכשו באופן לא חוקי בשוק השחור, והכילו חומרים מסוכנים אחרים מלבד שמן קנאביס.

כך לדוגמא במדינת ניו יורק נמצא כי מחסניות האידוי המזויפות שרכשו החולים הכילו כמויות גבוהות של שמן ויטמין E, שמסוכן מאוד לאידוי ומשמש כחומר דילול נפוץ במחסניות אידוי מזויפות בשל המרקם הסמיך שלו שמזכיר את שמן הקנאביס. עם זאת, יש לציין כי גם השמן המחולק למטופלים בישראל אינו מיועד לשימוש באידוי.

שמני הקנאביס המשווקים למטופלי הקנאביס הרפואי מכילים בדרך כלל שמן זית או שמנים אחרים שאינם מיועדים לשימוש במכשירי אידוי – ואף עלולים לגרום לנזק חמור אם נשאפים כך. הם מיועדים לשימוש תת-לשוני או בבליעה בלבד.

על פי משה”ב “רשויות הבריאות האמריקאיות דיווחו על 5 מקרי מוות מתוך 450 אנשים שחלו עד כה במחלת ריאות מסוכנת וחריגה. מחקירה ראשונית של האירוע, עולה כי רוב המקרים קשורים לשימוש ב’וופורייזר’ לאידוי שמני קנאביס (החקירה בעיצומה)”.

לדבריהם “בעקבות האירוע החמור משרד הבריאות מזהיר את הציבור, משימוש במכשירי ‘וופורייזר’ (‘עטים’ וסוגים נוספים) לצורך אידוי של שמני קנאביס, זאת מחשש למחלה קשה ואף למוות ובנוסף לאזהרות הרגילות של המשרד בנוגע לעישון סיגריות אלקטרוניות”.

עוד נמסר כי “משרד הבריאות מדגיש כי שמן קנאביס מיועד לצריכה רק באמצעות טפטוף מתחת ללשון. שימוש לא נכון עלול לגרום למוות. יצויין כי כל מכשירי הסיגריות האלקטרוניות מבוססות על תהליך של אידוי. חשוב להדגיש כי עמדת משרד הבריאות קובעת: השימוש בסיגריה אלקטרונית מזיק לבריאות”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר