שוטרים בספרד מתמסטלים מעודף מריחואנה שהחרימו

כמויות גדולות של מריחואנה שהוחרמו והצטברו בתחנות המשטרה ברחבי ספרד, גורמות לשוטרים העובדים במקום להרגיש מסוחררים. “השוטרים מדווחים על הרגשה כאילו עישנו משהו לא חוקי,” מוסר דובר איגוד השוטרים הספרדי.

לפני שנתיים דווח כי שוטרים בשוודיה נאלצו לעזוב את משרדי תחנת המשטרה בה עבדו, לאחר שבחדר הראיות הצטברו כמויות אדירות של מריחואנה שגרמה לעובדים במקום להרגיש מסוחררים. השוטרים אף הגישו תלונה על תנאי עבודה לא נאותים בנסיון להיפטר מהצמח ששכב בתחנה.

השבוע מדווחים כלי התקשורת בספרד על סיפור דומה: בעקבות תפיסות מריחואנה רבות שהתחרשו בקיץ האחרון ברחבי ספרד, מחסני ההחרמה בתחנות המשטרה עולים על גדותיהם והריח הנובע מהצמחים משבש את שגרת עבודתם של השוטרים הספרדים.

מריחואנה מוחרמת מסריחה תחנת משטרה ספרד
המריחואנה בתחנת המשטרה בספרד

“הריח מפריע לתפקוד היומי”

הכמות הרבה של המריחואנה המאוחסנת בחללים סגורים גורמת לשוטרים בתחנות להרגיש סחרחורות ואף לחוש כי “עישנו משהו לא חוקי”, כך על פי דבריו של דובר איגוד השוטרים בברצלונה (USPAC), ג’וזף-מיגל מילגרוס.

על פי החוק נדרשות תחנות המשטרה ברחבי ספרד לאחסן ולשמור כל יבול מריחואנה שהוחרם, ללא קשר למשקלו, עד לקבלת צו השמדה רשמי מבית משפט. הבעיה היא שבאופן רגיל קבלת צו שכזה עשויה לערוך אפילו יותר מחודש.

מריחואנה מוחרמת מסריחה תחנת משטרה ספרד

בעיית האחסון הקשה של המשטרה קיימת בעיקר באזורים הכפריים יותר במדינה, בהם אחראיות תחנות המשטרה הקטנות על שטחים חקלאיים נרחבים מאד. בשטחים החקלאיים הגדולים, כך על פי דובר האיגוד, נתפסים בכל קיץ אלפי שתילי מריחואנה.

עד 4,000 שתילים בתחנה אחת

כך למשל בעיירה הצפון מזרחית ‘אולוט’, בה מתגוררים 34,000 תושבים בלבד, מוחזקים בתחנת המשטרה בין 300 ל-4,000 שתילי מריחואנה בכל רגע נתון, בתוך המבנה ובשטח החניון. על פי הודעת האיגוד, בתחנות אחרות במדינה מוחזקים השתילים אפילו במשרדי השוטרים מפאת חוסר במקום.

מריחואנה מוחרמת מסריחה תחנת משטרה ספרד

“הריח מהצמחים פשוט בלתי נסבל,” סיכם הדובר מיגל וציין כי במספר מקרים נאלצו שוטרים אף לעזוב את המשמרת שלהם באמצע, עקב הרגשה של סחרחורת ובחילות שנגרמו כתוצאה מהניחוח הכבד השורר בתחנה בכל שעות היום.

עוד הוא ציין כי כל הסיפור גורם למשטרה להיראות כבלתי מקצועיים, בעיקר כאשר אזרחים הנכנסים לתחנה להגשת תלונה נתקלים בצמחים ובריח המוכר.

על פי הדיווח באתר פראנס 24, צפוי איגוד השוטרים לפנות לממשלה בבקשה לרכוש מיכלי אחסון אטומים לריח, בהם יוכלו השוטרים לאחסן את המריחואנה מחוץ לתחומי התחנות.

ראו עוד:
משטרת ספרד מסבירה: כך תבריחו מריחואנה בטיסה
עסק מסריח: כיצד ניתן להעלים את ריח הקנאביס באופן יעיל
מספרה בקולורדו: “בגלל הריח – אין כניסה למעשני מריחואנה”
ביקורת כלא באנגליה: “בגדי הסוהרים מסריחים ממריחואנה”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר