מפגש לחקלאים המתעניינים בגידול קנאביס רפואי

חקלאי הערבה המעוניינים להיכנס לענף הקנאביס הרפואי מוזמנים לכנס שייערך בעוד 3 שבועות בערבה. החקלאים ישמעו דברים מפי מנהל היחידה לקנאביס רפואי, ראש שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי ומומחים נוספים. בכנס יוסבר כיצד ניתן להצטרף לתחום, איך מגישים בקשה לרשיון ומה לקחת בחשבון לפני שמתחילים.

מפגש מיוחד לחקלאי הערבה המתעניינים בגידול קנאביס רפואי ייערך ב-3.11 בשעה 10:00 באולם כנסים במרכז ויידור שנמצא בכניסה למושב חצבה.

כפי שחשפנו לראשונה כאן במגזין מאות בקשות להקמת חוות קנאביס רפואי חדשות כבר הוגשו למשרד הבריאות ומתוכן אושרו כבר 6 לפחות, כולל חקלאיות ממושב חצבה ואנשי עסקים מקיבוץ שדות ים שבמישור החוף.

הכנס ייערך עבור חקלאי הערבה שטרם הגישו את הבקשות לרשיון ומעוניינים ללמוד כיצד עליהם לעשות זאת נכון, מה התנאים להצטרפות, מה הם הקשיים והנתונים שצריך לקחת בחשבון וכמה כל זה יעלה.

במפגש ישתתפו בין השאר גם יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות וכן חנן בזק, מנהל שה”מ (שירותי ההדרכה של משרד החקלאות).

בנוסף יישאו דברים גם שבתאי כהן, מומחה למדעי הקרקע, המים והסביבה ממכון ‘וולקני’ (שבשטחו הוקם לאחרונה ‘המרכז הלאומי לקנאביס רפואי’) וכן חגי הילמן, יו”ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל וד”ר תמיר גדו מנכ”ל חברת BolPharma שיסבירו על אפשרויות הגידול ודרכי השיווק של הקנאביס הרפואי.

במפגש יימסר מידע בכל הקשור להתנהלות בדרך לקבלת רישיונות וגם בקשר לצד הטכני של הגידול, וכן יוצג תחשיב כלכלי מיוחד שהוכן ע”י הכלכלן המומחה בועז סופר ואמור לשקף למעוניינים כמה כל זה יעלה להם והאם שווה להם לקחת את הסיכון.

“בערבה יש יתרונות ייחודיים וגם תנאי גידול שונים מאזורים אחרים בארץ,” אמר לנו הבוקר חמי ברקן, יו”ר הועדה החקלאית ערבה תיכונה, ממקימי ישוב פארן בערבה ומי שמארגן את הכנס המיוחד. “אם יש ענף שיכול להביא לעידוד החקלאות ולפתיחת מקומות עבודה חדשים הרי זה מבורך, אך לשם כך יש להכיר את התנאים והדרישות ובשביל זה אנו עורכים את האירוע.”

כדי לבוא מוכנים מומלץ לעיין בתנאים הרשמיים להגשת בקשה לרשיון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר