טוען...

מטבע לתיקון עולם: מייסד ‘יש עתיד’ נכנס לעסקי הקנאביס

מייסד מפלגת 'יש עתיד' ומנכ"ל חברת 'טבע ישראל', אבינועם ספיר, נכנס לעסקי הקנאביס הרפואי וישמש החל מה-1.5 כמנכ"ל חברת הקנאביס 'קנביט' המנהלת גם את 'תיקון עולם' בישראל. שכרו יעמוד על עד 100 אלף ש"ח בחודש פלוס מענקים בגובה עד 2 מיליון ש"ח בשנה והטבות נוספות.

אבינועם ספיר, אחד מארבעת “האבות המייסדים” של מפלגת ‘יש עתיד’ בראשות יאיר לפיד, ומי ששימש כסגן נשיא חברת התרופות ‘טבע’ העולמית ומנכ”ל ‘טבע ישראל’, נכנס לעסקי הקנאביס הרפואי וישמש החל מהשבוע הבא (1.5) בתפקיד מנכ”ל חברת הקנאביס הרפואי ‘קנביט‘, במקומה של יפעת קריב שתורד לתפקיד משנה למנכ”ל.

שמו של ספיר זכור היטב לקוראי מגזין קנאביס ולרבים ממטופלי הקנאביס הרפואי הותיקים מימי כהונתה הקצרה של יעל גרמן ממפלגת ‘יש עתיד’ כשרת הבריאות. גרמן נאבקה אז במטופלי הקנאביס הרפואי ונטען נגדה כי ישנו ניגוד אינטרסים מובנה בינה לבין מייסד מפלגתה, ספיר, המשמש כמנכ”ל חברת התרופות הגדולה בישראל ‘טבע’.

אבינועם ספיר
סמנכ”ל טבע ומנכ”ל טבע ישראל לשעבר, אבינועם ספיר, ממייסדי ‘יש עתיד’, נכנס לעסקי הקנאביס, ישמש מנכ”ל חברת ‘קנביט’

‘קנביט’ נסחרת בבורסה בשווי של כ-230 מיליון שקל ומניותיה זינקו הבוקר (ב’) בכ-17% בעקבות ההודעה. החברה מחזיקה בחוות גידול קנאביס בישוב נאות הכיכר הסמוך לים המלח ולאחרונה רכשה בעלות על חוות ומפעל הקנאביס של חברת ‘תיקון עולם’ ועל הזכות לשווק את זני ומוצרי החברה בישראל ובמדינות נוספות באירופה.

בזימון לאסיפה שפרסמה החברה פורט השכר שיקבל ספיר בחברת קנביט: התגמולים כוללים שכר חודשי של 75 אלף שקל ברוטו עד סוף 2021. מ-2022 (ובתנאים מסוימים מוקדם יותר) השכר יעלה ל-100 אלף שקל, כפי שסיכמה היטב כתבת גלובס גלי וינרב על בסיס הודעת החברה לבורסה. המענק השנתי יגיע עד 2 מיליון שקל לשנה.

ספיר יקבל גם כ-1.5 מיליון אופציות לא סחירות במחיר מימוש של 7 שקלים (לעומת מחיר נוכחי של 6 שקלים), המהוות 4% מהון המניות של החברה בדילול מלא. בסה”כ, בהנחה של עמידה ב-100% מהיעדים, שכרו של ספיר ב-2019 עשוי להגיע ל-4.1 מיליון ש”ח.

ספיר קיבל כעת את תפקיד מנכ”ל ‘קנביט’ לאחר שתקוותיו של בעל השליטה בחברה ברק רוזן למנות את ח”כ איילת שקד לתפקיד יו”ר לא צלחו. רוזן מינה במקומה לתפקיד יו”ר החברה את מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו, וכעת מצרף את ספיר לצוות. ספיר מצטרף בכך לעוד 34 מפורסמים ישראלים שנכנסו לתחום הקנאביס לאחרונה.

“השוני בין תנאי הכהונה המוצעים למנכ”ל ביחס לתגמול שאושר לקריב נובע בין היתר לאור השינויים שחלו בהיקף הפעילות לאחר השלמת עסקת תיקון עולם, וכן לאור ניסיונו רב השנים בתחומים המשיקים לפעילות החברה”, נכתב בהודעה שפרסמה החברה. מספיר נמסר: “אני מודה לחברת טבע על שנים נפלאות, ואני נכון לאתגר החדש ומייחל לו. התחום מרתק ואני משוכנע כי יש בו בכדי להביא בשורה ומזור למיליוני מטופלים בארץ ובעולם”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר