מניות הקנאביס מזנקות לקראת הבחירות בארה”ב

8 בנובמבר הוא יום הבחירות לנשיאות ארה”ב, אך הוא גם היום בו יקבעו תושבי 9 מדינות בארה”ב את גורל הצעות החוק ללגליזציה וקנאביס רפואי. אינדקס מניות המריחואנה בבורסה האמריקנית מזנק על בסיס סקרים הצופים נצחון לתומכים.

תושביהן של חמש מדינות בארה”ב יצביעו ב-8 בנובמבר בשאלת הצעות חוק ללגליזציה מלאה של קנאביס ובארבע מדינות נוספות יצביעו התושבים על הצעות חוק לקנאביס רפואי. לצד סקרים הצופים הצלחה, מניות הקנאביס בבורסה האמריקנית מזנקות בחודש האחרון.

על פי המדד העוקב אחר 24 חברות הקנאביס המובילות באמריקה הצפונית, הן בקנדה והן בארה”ב, נרשמה בחודש אוקטובר עלייה של פי 8 בשווי מניותיהן.

זינוק במניות קנאביס בבורסה לקראת הבחירות בארה"ב

הזינוק המשמעותי ביותר היה של חברת Axim ששווי מניותיה זינק ב-127%, זאת כנראה בין השאר בעקבות ההודעה על שיתוף פעולה עם חברת התרופות הישראלית ‘רפא’ אותו חשפנו לראשונה ושיווק של מסטיק-קנאביס רפואי.

שנייה ברשימה חברת CLS העוסקת במיצוי קנבינואידים עם זינוק של 85% והשלישית חברת American Cannabis העוסקת בייעוץ עסקי בשוק הקנאביס שמנייתה זינקה ב-41%.

בין חמש המדינות שתושביהן יצביעו בעד ונגד לגליזציה נמצאת גם קליפורניה, הכלכלה השישית בגודלה בעולם, שרבים מאמינים שפתיחת שוק קנאביס חוקי בשטחה תוביל ללגליזציה מלאה בארה”ב כולה.

הסקרים בכל המדינות מראים על יתרון קל בלבד לתומכי הקנאביס ועל פי הערכות לפחות שלוש מתוך חמש המדינות תאשרנה לגליזציה ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר