מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה: “נפעל לקידום לגליזציה”

ג’סטין טרודו, מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה, התבטא השבוע בעד לגליזציה של מריחואנה. “הקפדתי ללמוד, להקשיב, לקרוא ולשים לב למחקרים רציניים ומכובדים שהוכיחו שעלינו לקחת את הדרך ללגליזציה. זהו הדבר האחראי ביותר שעלינו לעשות,” אמר.

בחודש ינואר 2012 קיבלה לראשונה המפלגה הליברלית בקנדה, המפלגה השלישית בגודלה במדינה, החלטה לתמוך באופן רשמי בלגליזציה. בהצבעה שנערכה אז, כ-77% מחברי המפלגה הודיעו חד-משמעית לקברינטי המפלגה – אנחנו בעד לגליזציה ומצפים שממשל עתידי בו תשב המפלגה, יוביל מהלך של לגליזציה.

לאחר שנה של עבודה, בחודש ינואר השנה (2013), פירסמה המפלגה את התכנית הרשמית לקידום נושא הלגליזציה. על פי התכנית, שהוכנה בשיתוף עם ארגון ‘הליברלים הצעירים’ בקנדה, תאושר בחוק החזקה של עד 110 גרם של פרחי מריחואנה מיובשים, מספר מוגבל של עציצי קנאביס לשימוש עצמי ומספר מוגבל של תוצרי מזון המכילים קנאביס, לשימוש על ידי אזרחים בגירים ללא רשיון מיוחד כלשהו.

יו”ר המפלגה הקודם, בוב ריי, שהוחלף בחודש אפריל האחרון, פחות התלהב מרעיון הלגליזציה ותמך בעיקר בהפסקת הפללה (דה-קרימינליזציה).

ג'סטין טרודו
ג’סטין טרודו – מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה

באפריל כאמור, נבחר לתפקיד ג’סטין טרודו (Justin Trudeau), והשבוע הוא הצהיר באופן רשמי על תמיכתו בלגליזציה. “למעשה אני מתנגד לדה-קרימינליזציה. אני בעד לגליזציה, מיסוי ורגולציה,” אמר טרודו. “זו הדרך היחידה לשמור על זה מחוץ להישג ידם של ילדינו, בגלל שהשיטה הנוכחית של המלחמה בסמים פשוט אינה עובדת.”

“מריחואנה היא לא איזה תוסף מזון, זה לא הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות, אבל זה גם לא גרוע יותר מסיגריות או אלכוהול,” אמר. “הגישה שלי לעניין זה התפתחה בשנים האחרונות ולמרות שחששתי מדה-קרימינליזציה בתחילה, הקפדתי ללמוד, להקשיב, לקרוא ולשים לב למחקרים רציניים ומכובדים שהוכיחו שעלינו לקחת את הדרך ללגליזציה. זהו הדבר האחראי ביותר שעלינו לעשות.”

במפלגה השמרנית, שנמצאת בשלטון מאז שנת 2006, לא מקבלים את טענת הליברלים. “הסמים הללו אינם חוקיים כי הם גורמים לנזק למשתמשים ולחברה, כולל עבריינות ואלימות,” נכתב בהתייחסות של משרד ראש הממשלה הקנדי. “לממשלתינו אין כל אינטרס או כוונה לקדם לגליזציה של הסמים הללו או להפוך אותם לקלים יותר להשגה לבני נוער.”

בסקר שפורסם בסוף שנת 2012 נמצא כי 57% אחוזים מהקנדים תומכים בלגליזציה של קנאביס.

צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר