ממשלת קנדה מקשיחה את המלחמה בסמים

קנאביס לא יהרוג אותך, המשטרה אולי כן

ממשלת קנדה מציגה: חוקי אכיפה אגרסיביים חדשים כנגד צרכני מריחואנה.

על אף ביקורות רבות מצד מומחים, אישרה ממשלת קנדה שלשום את “האמנה לבטחון הקהילה והרחובות” ברוב של 154 מול 129 קולות בפרלמנט הקנדי.

עונשי מינימום אגרסיביים

בין שאר השינויים, כולל החוק החדש שינוי בגישת השלטון כלפי צרכני מריחואנה וקובע עונשי מינימום לעבירות אשר נחשבו “קלות” עד היום.
אחד השינויים מעוררי המחלוקת הוא החוק החדש הקובע עונש מינימום של 6 חודשי מאסר בפועל לכל מי שנתפס כשהוא מגדל יותר משישה צמחי מריחואנה.

לפי האמנה החדשה יוטלו עונשים חמורים יותר על עברייני סמים ועברייני מין, יופחת השימוש בעונשים “הקלים” כגון מעצר-בית וכן תהליך קבלת חנינה יהפוך להיות קשה יותר.

בעד מריחואנה

המהלך מעורר התנגדות עזה

המבקרים של החוק החדש טוענים כי החוק לא ישפר את בטחון הציבור אלא רק יביא לעוד מעצרים, יסתום את מערכת המשפט, יגדיל את מספר העבריינים ואת תפוסת בתי הסוהר ויעלה מיליוני דולרים למשלם המיסים הקנדי.

במכתב רשמי שנשלח לראש ממשלת קנדה, סטפן הארפר, מטעם ארגון “אוכפי חוק בעד הפסקת הפללה” (Law Enforcement Against Prohibition) – ארגון הכולל בתוכו שופטים, פרלמנטרים, שוטרים, תובעים ועוד, הביעו חברי הארגון התנגדות חריפה לחוקים החדשים.

“המלחמה בסמים הוכחה כלא-יעילה וכגורם העיקרי להתפשטות הפשיעה ברחובות. אל לנו לחזור על הטעויות של ארה”ב”, צויין במכתב.

“כשאתה צריך לשחרר עבריינים אלימים מהכלא כדי לפנות מקום למגדלי מריחואנה אתה גורם יותר נזק מאשר תועלת” אמר מנכ”ל הארגון.

“החקיקה החדשה שמה בסכנה את עמותות ‘מגדלי החסד’ והמועדונים לגידול משותף לחולים הצורכים קנאביס כטיפול” אמר אחד מחברי הארגון והוסיף: “הרעיון של לכלוא אנשים אשר עוזרים לחולים ולגוססים הוא רעיון הזוי ומסוכן”.

בהצבעה לאישור האמנה התנגדו כלל מפלגות האופוזיציה וכן גורמים אזרחיים רבים אשר טענו כי נסיונות דומים שנעשו כבר בארה”ב הוכחו כלא-יעילים ואף גרמו ליותר נזק מתועלת וכן שמטרתה של החקיקה החדשה היא ייצור הכנסות לתעשיית בתי הסוהר הפרטיים בקנדה.

הארגון מתכוון לעתור לבית המשפט במטרה לבטל את החוק החדש.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר