מגלגל...

ממשלת ארה”ב תגדל בשנת 2022 יותר קנאביס מאי פעם בעבר

החוק בארה"ב קובע כי רק הממשל הפדרלי רשאי לבצע מחקרים על קנאביס וסמים. בהתאם, הוא גם זה שאחראי על ייצורם. על פי הודעה רשמית שפירסם הארגון אתמול נראה שבשנת 2022 כמויות הסמים שיופקו ברשות ה-DEA למחקר יגיעו לשיא, כשאולי הפעם הקנאביס גם יהיה איכותי

מה עושה מדען אמריקאי שרוצה לחקור את ההשפעות של סם בלתי חוקי כלשהו בניסוי על חולדות למשל? החוק בארה”ב כמובן אוסר עליו לרכוש את הסם ברחוב לצורך הניסוי, אז כיצד הוא משיג אותו? מי שאחראי על אספקת הסמים הבלתי חוקיים לצורכי מחקר הוא אותו גוף שאחראי גם על אכיפת האיסור עליהם, מנהל אכיפת הסמים, ה-DEA.

החוק הפדרלי בארה”ב קובע כי רק ל-DEA יש את הסמכות להנפיק רישיון לגידול קנאביס עבור מטרות מחקר ונכון להיום, ה-DEA הנפיק רק רישיון אחד כזה, עבור מתקן הגידול של המכון הלאומי לשימוש לרעה בסמים (NIDA) באוניברסיטת מיסיסיפי.

במשך עשורים, חוקרים אמריקאים שביקשו לבצע ניסויים בקנאביס נאלצו לעבור תהליך ביורוקרטי מפרך מול ה-DEA, ה-FDA, ורשויות ממשלתיות נוספות, שבסופו רק חלקם היו מקבלים את האישור המיוחל ואת אספקת הקנאביס הממשלתית מה-NIDA.

אבל, הקנאביס שגדל במתקן הגידול הממשלתי של ה-NIDA באוניברסיטת מיסיסיפי היה מאז ומתמיד ידוע לשמצה באיכות הנמוכה שלו. בעוד שבשוק השחור הגנטיקות של הקנאביס השתבחו עם השנים, ה-NIDA המשיך לגדל את הקנאביס למטרות מחקר מאותם זרעים נחותים שהיו ברשותו עוד משנות ה-70.

למעשה, מחקר שפורסם בשנת 2019 מצא כי מבחינה גנטית, הקנאביס הממשלתי של ה-NIDA קרוב יותר להמפ (קנבוס) מאשר לקנאביס פסיכואקטיבי, מה שמסביר את תכולת הקנבינואידים הנמוכה במיוחד שלו.

איכות קנאביס ירודה פוגעת במחקרים
השוואה בין קנאביס ממשלתי למטרות מחקר ממתקן הגידול של ה-NIDA במיסיסיפי, לקנאביס רפואי מסחרי שנרכש בוושינגטוון (קרדיט: וושינגטון פוסט)

אך ב-DEA מבטיחים שכל זה עומד להשתנות בקרוב. המנהל לאכיפת סמים הודיע כבר בסוף שנת 2019 על כוונתו להנפיק רישיונות גידול קנאביס ממשלתיים למגדלים נוספים, במטרה לספק מענה לתלונות על איכות הקנאביס הנמוכה ולעמוד בביקוש ההולך וגובר לקנאביס למטרות מחקר.

בחודש מאי 2021, ה-DEA פירסם הודעה רשמית לפיה הוא נמצא בשלבים הסופיים לקראת הנפקת רישיונות גידול קנאביס לכמה מגדלים חדשים.

איכות קנאביס ירודה פוגעת במחקרים
קנאביס שסיפקה אוניברסיטת מיסיסיפי לחוקרת מארגון המחקר MAPS ב-2017

אתמול (16.10), ה-DEA פרסם לראשונה את כמויות הקנאביס הממשלתי שהוא יתיר לגדל ולהפיק תחת הרישיונות החדשים בשנת 2022: בסך הכל 3.2 טון של תפרחת קנאביס ו-1 טון של מיצוי קנאביס שיסופקו למטרות מחקר בארה”ב בשנה הבאה, יותר מאשר בכל שנה לפני כן. בנוסף לכך, יופקו ויסופקו למטרות מחקר גם 384 קילוגרם של דלטא-9-THC טהור.

כמות הקנאביס שה-DEA אישר לספק למטרות מחקר בארה"ב, לפי שנה
כמות הקנאביס שה-DEA אישר לספק למטרות מחקר בארה”ב, לפי שנה

בנוסף לקנאביס, הפרסום של ה-DEA כולל גם את הכמויות של הסמים הבלתי חוקיים האחרים שיסופקו למטרות מחקר בשנת 2022, וגם שם יש כמה נתונים מפתיעים.

הביקוש לסמים פסיכדליים למטרות מחקר עלה משמעותית בשנים האחרונות בעקבות מחקרים חדשים שמראים כי הם עשויים להיות יעילים לטיפול בתסמונת פוסט-טראומתית (PTSD), ולהפרעות חרדה ודיכאון.

בהתאם לכך, ה-DEA יתיר ב-2022 את הייצור למטרות מחקר של 500 גרם LSD (אסיד), 3.2 קילוגרם MDMA (אקסטזי), 3 קילוגרם של פסילוסיבין ו-2 קילוגרם של פסילוסין (הרכיבים הפעילים בפטריות הזייה), כמו גם 250 גרם DMT ו-550 גרם 5-MeO-DMT (הרכיבים הפעילים במשקה האיוואסקה ובסם המכונה ‘צ’אנגה’), וכן 100 גרם של מסקלין (הרכיב הפעיל בקקטוסים ההזייתיים פיוטה וסן פדרו).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר