מחקר פדרלי חדש: לגליזציה לא מעלה את השימוש של בני נוער במריחואנה

בניגוד לתחזיות העגומות של מתנגדי לגליזציה על עליה חדה בשימוש של בני נוער בקנאביס במידה ותהיה לגליזציה, המחקר החדש של הממשלה הפדראלית בארה”ב מראה את ההפך.

הממשלה הפדראלית נוהגת לערוך מדי שנה מחקר שבודק את תדירות השימוש בסמים בפלחי אוכלוסיה שונים. במחקר החדש, שנערך לאחר יישום הלגליזציה בקולורדו ובוושינגטון, נצפתה ירידה בשיעור השימוש בקנאביס אצל בני נוער לעומת המחקר של שנה שעברה. קולורדו ו-וושינגטון אינן לבד. כמעט כל המדינות בארה”ב נמצאות בהליך של הקלת העונשים על שימוש בקנאביס והרבה מהן כבר העבירו בשנים האחרונות חוקי אי-הפללה. ובכל זאת – מספר בני הנוער שמשתמשים בקנאביס יורד.

המחקר הפדראלי החדש מחזק את המסקנה של שני מחקרים גדולים שנערכו קודם בנושא: מחקר שנעשה בקולורדו לאחר יישום הלגליזציה שם, וכלל 44,000 בני נוער, ועוד מחקר בינלאומי רחב היקף שכלל 160,000 נבדקים בני 15 מ30 מדינות שונות. שני המחקרים הגיעו לאותה מסקנה: הקלה בענישה הפלילית על קנאביס אינה מעלה את אחוזי העישון בקרב בני נוער – אלא אפילו מורידה אותם.

במהלך הדיונים על הקלה בענישה בתחום הקנאביס, לעיתים קרובות עולה הטיעון עתיק היומין כי הדבר “יפגע בילדים או בני נוער”. לדוגמא, נורה וולקאוו, יו”ר הרשות הלאומית למלחמה בסמים בארה”ב, אמרה בחודש אוגוסט כי “לגליזציה תגדיל את האחוז הגם ככה עצום של בני נוער שמשתמשים בקנאביס, ובכך תפגע בסיכויי הצלחתם בבית הספר ובחיים”.

נורה וולקאו
נורה וולקאו: “לגליזציה תגדיל את האחוז הגם ככה עצום של בני נוער שמשתמשים בקנאביס”

תומכי לגליזציה טענו תמיד כי הדרך היחידה למנוע מבני נוער להשתמש בקנאביס היא למכור אותו בצורה מפוקחת, כאשר המכירה מותנית בהצגת תעודת זהות לוידוא הגיל, או במילים אחרות – “דילרים לא מבקשים תעודת זהות”. בנוסף, הקמפיין ההסברתי נגד עישון סיגריות הצליח להוריד בצורה משמעותית מאוד את אחוז המעשנים בשנים האחרונות – מבלי שאדם אחד ייאלץ להיאזק או להישלח לכלא עבור עישון סיגריות.

במסיבת העיתונאים, החוקרים סיפרו כי אחוז התלמידים שהסכימו עם המשפט “קל מאוד להשיג מריחואנה” ירד בצורה משמעותית מאז שנה שעברה, ושזה עשוי להסביר את הירידה באחוז המעשנים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר