מחקר חדש: קנאביס מאט התפתחות תאי סרטן

חוקרים מאוניברסיטת East Anglia מצאו כי THC, הרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס, יכול להאט את התפתחותם של תאים סרטניים בגוף האדם.

במחקר, שפורסם הבוקר (ב’) באתר אוניברסיטת East Anglia שבבריטניה ונערך בשיתוף עם אוניברסיטת Complutense de Madridin מספרד, מצאו החוקרים סימנים שטרם נתגלו עד כה לכך שרכיבי הקנאביס הינם בעלי יכולת להקטין גידולים סרטניים.

החוקרים לקחו דוגמיות של תאי סרטן השד מנשים שלקו במחלה והטמיעו אותם בעכברי מעבדה. לאחר מכן הציפו את אותם תאים בכמויות שונות של THC ומצאו כי הגידולים קטנו.

פטר מקורמיק
ד”ר פטר מקורמיק

“THC, הרכיב הפעיל הבולט במריחואנה, הינו בעל סגולות אנטי סרטניות,” אמר ד”ר פטר מקורמיק, ממנהלי המחקר. “רכיב זה פועל דרך קולטנים הנקראים קולטני קנבינואידים ובעזרתם מצליח להילחם בגידולים.”

“ממצאי המחקר מחזקים את אלו של מחקרים קודמים שמצאו כי THC יכול להקטין גידולים סרטניים,” הוסיף. “על ידי זיהוי הקולטנים המעורבים בתהליך עשינו צעד חשוב נוסף בדרך לפיתוח עתידי של תרופות שיצמצמו גידולים.”

עם זאת מבהיר ד”ר מקורמיק כי לדעתו עדיף שחולי סרטן לא יתנסו בטיפול רפואי עצמאי עם מריחואנה, אלא ימתינו למחקר שיעזור לפתח תרופה סינטטית שתהיה בעלת יכולות דומות לאלו של ה-THC. “במחקר בודדנו את הרכיב ושימוש בכמויות מדוייקות הינו חשוב ביותר להצלחה בעניין זה,” הסביר.

ממצאים אלו מחזקים כאמור את ממצאיהם של מחקרים רבים שנערכו בעבר והפיקו תוצאות זהות.

צפו: איך קנאביס הורג סרטן – ד”ר כריסטינה סאנצ’ז
צפו: לראשונה בטלוויזיה: קנאביס מרפא סרטן
ראו גם: התרופה לסרטן: שמן הקנאביס של ריק סימפסון

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט