מחקר בריטי חדש: "קנאביס לא מזיק יותר ממזון מהיר או הימורים"

תומכי לגליזציה בבריטניה לוחצים על הממשלה להניע מהלך לשינוי חוקי הסמים במדינה על סמך דו"ח חדש שקובע כי שימוש בקנאביס אינו מסוכן יותר ממה שמסוכנים הימורים או מזון מהיר.

בריטית עם שאיפות
בריטית עם שאיפות…

הדו"ח החדש שפורסם הבוקר הוא סיכום של 6 שנות מחקר שנערכו ע"י הוועדה למדיניות הסמים בבריטניה (UKDPC) ומגלה כי תקציב המלחמה בסמים, אשר עומד על כמעט 6 מיליון דולר בשנה, אינו מבוסס על המציאות בשטח וכי יש לבצע חושבין ולבדוק ולשנות את חוקי הסמים הנוכחיים במדינה.

"קנאביס אינו מזיק יותר ממה שמזיקים הימורים או צריכת מזון מהיר והמלחמה בסמים אינה עובדת," נכתב בסיכום הדו"ח.

המחקר החל בחודש אפריל 2007 במטרה להציג בחינה אובייקטיבית ככל האפשר של מדיניות הסמים ללא תלות מהממשלה ו/או אינטרסים זרים.

בדו"ח סיכום המחקר נכתב כי "יש לנסות גישה חדשה בנוגע לסמים". הדו"ח ממליץ לבצע הגדרה מחדש של הכמויות המוגדרות כ"שימוש עצמי" וכן להעביר את העבירה מהתחום הפלילי לתחום האזרחי.

המלצה חשובה נוספת של הוועדה היא להתיר בחוק כמויות מסויימות לגידול מריחואנה בבית. "זה יפחית את כמויות המסחר ברחובות" סיכמו בדו"ח.

יותר מ-160,000 אנשים באנגליה ווויילס מקבלים הזהרות בנוגע לשימוש במריחואנה בכל שנה. הוועדה הלאומית לשימוש בסמים טוענת כי מעל 2.8 מיליון איש באנגליה משתמשים בסמים כלשהם, כשרק 300,000 מתוכם צורכים הרואין ו/או קראק-קוקאין "אשר גורמים לעיקר הבעיות שישנן בעניין הסמים".

בסיכום הדו"ח נכתב כי התנהגויות מסויימות, שייתכן ואינן רצויות או בריאות, תמשכנה להתרחש בחברה ליברלית ודמוקרטית. "אפשר לנסות להפחית את השימוש בחומרים לא רצויים בדומה למזון מהיר ו/או הימורים, אך אין טעם לנסות ולמנוע אותן לחלוטין," סיכמו חברי הוועדה והוסיפו: "פוליטיקאים מוכרחים לאמץ את ממצאי הדו"ח ולפעול באופן דחוף לשינוי החוק הקיים."

להורדת הדו"ח במלואו ליחצו כאן.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט