מגלגל...
x

מחקר בדק: כמה קנאביס זה ג’וינט אחד

כולנו נשאלנו או שאלנו “כמה ג’וינטים אתה מעשן ביום”, ומיד עלתה התשובה “תלוי כמה זה ג’וינט אחד”. עד היום לא היה מדד אחיד לג’וינט, אבל מחקר חדש שנערך במשך 10 שנים באוניברסיטת פנסילבניה בדק ומצא שמדובר בערך ב-0.32 גרם.

השאלה “כמה קנאביס יש בג’וינט אחד” נשמעת אולי זוטרה בחשיבותה עבור צרכנים קבועים, שבסופו של דבר יגלגלו כל ג’וינט כראות עיניהם, אך עבור הקהילה המדעית שמנסה למדוד ולמסד רגולציה ושפה אחידה וכן עבור רשויות החקיקה, יש לשאלה זו חשיבות גדולה מאד בקביעת סטנדרט לפיו ייערך מחקר עתידי ועל בסיסו אולי יוטמעו החוקים.

כעת, לראשונה, מחקר חדש שנערך במשך 10 שנים באוניברסיטת פנסילבניה בארה”ב בדק את כמות הקנאביס הממוצעת שקיימת בג’וינט קנאביס רגיל, ומצא כי מדובר בכמות של 0.32 גרם.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1046788442070287/

מעגבניות למספרים

מחקרים קודמים שניסו לנתח את השאלה הזו כשלו במתן תשובה מספרית רלוונטית, ועד לפרסומו של המחקר הנוכחי, התשובה הטובה ביותר התבססה על השוואה לגדלים של חפצים כמו “מטבע ניקל”, ו-“עגבניית שרי”.

במטרה להתוות סטנדרט מדעי ומספרי ראשון בסוגיה זו סקרו גרג רידג’וואי (Greg Ridgeway) מאוניברסיטת פנסילבניה ובאו קילמר (Beau Kilmer) ממכון המחקר ‘רנד קורפ‘ – המדענים שהובילו את צוות המחקר – נתונים של מעל 10 אלף אזרחי ארה”ב שנעצרו בגין החזקת קנאביס בין השנים 2000 ו-2010.

גם זה בטח יעניין אותך
ג'וינט קנאביס
ג’וינט = 0.32 גרם קנאביס

נתוני המחקר נאספו באמצעות התוכנית הפדרלית ADAM, העוסקת בראיונות של אסירים המרצים עונשי מאסר בגין עבירות סמים.

בהתבסס על ראיונות אלו בדקו החוקרים כמה גרם קנאביס (או כמה ג’וינטים מגולגלים) החזיקו האסירים בעת מעצרם, כמה כסף הם שילמו בעבור אותה כמות ועוד כמה פרטים כלליים אודות כל מקרה.

על ידי הצלבת הנתונים שקללו החוקרים את כמות הקנאביס הממוצעת בכל ג’וינט שתפסה המשטרה, שכאמור עומדת על 0.32 גרם עם טווח טעות של 0.03 גרם.

סטלנים מעשנים פי 2?

סקר דומה שערך מגזין “היי טיימס”, מצא כי משקל הקנאביס בג’וינט ממוצע עומדת על 0.7 גרם, פי 2 ויותר מהכמות הממוצעת שנמצאה במחקר החדש.

ההבדל המשמעותי שעולה מהתוצאות מצביע ככל הנראה על כך שקהל היעד של המגזין, שמורכב בעיקר מחובבי קנאביס אדוקים, מורגל לצריכה של כמויות גדולות יותר לעומת ההמוצע וככל הנראה גם לעישון ג’וינטים “נקיים” ללא טבק.

יתרה מכך, ציין כתב הוושינגטון פוסט כי צרכני קנאביס “נוטים להגזים בתיאור הג’וינטים שלהם” כחלק מתופעה אותה כינה “אפקט ציץ’ וצ’ונג”, ולדבריו הכמות שנמצאה במחקר החדש היא ככל הנראה קרובה יותר לממוצע האמיתי בקרב כלל המעשנים.

יש לציין שבמרבית ה’וופורייזרים’ (מכשירי אידוי קנאביס) יש מיכל בו ניתן להכניס בין 0.3 ל-0.4 גרם פירורי קנאביס – פחות או יותר כמו המנה הממוצעת שנמצאה במחקר.

ראו עוד:
מחקר: ג’וינט בשבוע לא גורם לנזק בריאותי
סת’ רוגן מלמד איך לגלגל ג’וינט נכון

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר