“ליגלייז” משיקים קמפיין בחירות; תיקון עולם תרמה 15,000 ש”ח

תנועת "ליגלייז ישראל" משיקה קמפיין לקידום לגליזציה לקראת הבחירות והצליחה לגייס ליוזמה את חברת הקנאביס הרפואי הגדולה תיקון עולם. הפעילים יחתימו את מועמדי המפלגות על התחייבות להסדיר את שוק הפנאי עוד בשנת 2021. במקביל יחתמו הבוחרים התומכים באג'נדה על התחייבות להצביע רק למפלגות שיצהירו על תמיכה.

סנונית ראשונה מקמפיין תנועת ‘ליגלייז‘, תנועה פוליטית חדשה ונמרצת של פעילים המקדמים את היוזמה להסדרת שוק הקנאביס בישראל, מבשרת טובות ועשויה להביא לגיוס כספים שיאפשר מימון קמפיין לקידום לגליזציה בחודשים הקרובים של תקופת הבחירות לכנסת ה-24.

חברת הקנאביס הותיקה בישראל, ‘תיקון עולם‘, מהמפורסמות בעולם, נרתמה ליוזמה ותרמה עד 15,000 ש”ח לקידום הקמפיין. זו הפעם הראשונה בה חברה ישראלית גדולה, ובפרט בתחום הקנאביס, נרתמת באופן פומבי ומוצהר למען הנושא, ואף מעמידה כספים לטובת העניין – דבר שמראה על רצינות כוונותיה.

“אנחנו מאמינים אמונה מלאה שהגיע הזמן להסדיר את השוק הזה,” מסר הערב מנכ”ל תיקון עולם אבינועם ספיר בשיחה עם מגזין קנאביס. “כחלק מההסדרה צריך לדאוג שאחוז מסוים מהכספים שייגבו יופנה למימון לטובת המטופלים, אולי 5% או 10% או 15%, אבל כמו שיש את סל התרופות בישראל, אין הבדל, אלו תרופות, תרופות שהן מבוססות על צמח הקנאביס. כחברה שהיא החלוצה של הקנאביס בישראל, אנחנו רוצים, מצפים ומקווים שיימצא הפתרון המימוני המדויק הזה וההסדרה של שוק הפנאי תסייע בכך.”

אקטיבים ברשת - השתלטות על שיחות זום של פוליטיקאים
אקטיביזם ברשת – השתלטות על שיחות זום של פוליטיקאים בדרישה להתחייב ללגליזציה

מובילי תנועת ליגלייז מסרו למגזין קנאביס כי “המטרה שלנו היא שכל התאגידים יתמכו, באופן שווה, במימון הקמפיין”. לדבריהם בכוונתם להצליח לגייס סכומים דומים גם משאר החברות בענף השוקק, וכך לקדם את סוגיית הסדרת שוק הקנאביס בתקופת הבחירות על מנת לקבל התחייבות לנושא מהמועמדים במפלגות.

במקביל מנהלת בימים אלה התנועה פעילות אקטיביזם יזומה, במסגרתה נכנסים פעילים לשיחות “זום” של מועמדים לכנסת מהמפלגות השונות, צובעים את המסכים שלהם בצבע ירוק ובכיתוב הדורש מהמועמד להתחייב לתמוך ואף לקדם לגליזציה עם היבחרו.

טל אברג'יל ואופיר שיקרקה, ממובילי תנועת ליגלייז
טל אברג’יל ואופיר שיקרקה, ממובילי תנועת ליגלייז – בצילומים שנערכו השבוע לקראת השקת הקמפיין

אנשי ליגלייז גייסו לקמפיין את שירותיו של פעיל הלגליזציה הותיק עו”ד חץ-דוד עוזר, שכבר ניהל כמה קמפיינים בתחום, והוא ינהל עבורה את הקמפיין תחת הכותרת “הסכם ליגלייז-21”. השבוע הם כבר ביצעו צילומי וידאו הסברתיים שיפורסמו בקרוב ברשתות החברתיות.

במסגרת הקמפיין התנועה מתכוונת לקרוא לציבור תומכי הלגליזציה בישראל לחתום על “הצעה ציבורית למועמדים ולרשימות” במסגרתה בעלי זכות ההצבעה, הציבור התומך, מתחייבים לשקול באופן חיובי הצבעה בבחירות שיערכו ב-23.3 אך ורק למועמדים ורשימות שיתחייבו לקדם את הנושא אקטיבית.

מן הצד השני מתכוונים הפעילים להחתים גם את הפוליטיקאים עצמם על הסכמה דומה – וכך, בתהליך מדורג של הצעה וקיבול, ייכרת בין המצביעים לפוליטיקאים הסכם ציבורי שעיקרו הפסקת הפללת הצרכנים ומחיקת רישומים פליליים בתוך 3 חודשים ממועד הקמת הקואליציה וכן הסדרת שוק הקנאביס – עוד בשנת 2021.

אבינועם ספיר (צילום מסך יוטיוב - כנס BDO)
חברת הקנאביס הראשונה בישראל והראשונה שתורמת לקמפיין למען לגליזציה. אבינועם ספיר, מנכ”ל תיקון עולם-קנביט (צילום מסך יוטיוב – כנס BDO)

טל אברג’יל וגיל קיטאי מארגון ליגלייז מסרו: “ברצוננו להשאיר את סוגיית הקנאביס ואת צרכינו על סדר היום ולכן בכוונתנו להרים קמפיין שיחשוף את גודל הקהילה הצורכת בישראל, ויוכיח את הכוח האלקטורלי שאנו מהווים. אנו מאמינים שנצליח לגייס הסכמה של מספר ראשי מפלגות מובילות ובעיקר ח”כים השואפים לתפקידי שר. בדרך זו נקדם ונסיים את חקיקת הלגליזציה עוד בשנת 2021 וכך, לראשונה בישראל, ייחתם הסכם ציבורי בין התומכים בלגליזציה לבין המועמדים – הסכם ליגלייז-21”.

עו”ד חץ-דוד עוזר, מנהל הקמפיין עבור תנועת ליגלייז, מסר: “לכל חברה מסחרית יש אחריות חברתית וציבורית כלפי הלקוחות שלה. אנחנו שמחים וגאים על שיתוף הפעולה עם החברות ובעיקר שהראשונה לתמוך היא ‘תיקון עולם’ שהייתה גם חלוצת הטיפול בקנאביס הרפואי וחברה שהשם שלה מזוהה בכל העולם עם הטיפול הרפואי באמצעות קנאביס. אנו מאמינים ורוצים שכל החברות יתמכו בקמפיין, ועל אף שבין האינטרסים שלנו ושל החברות יש הרבה יותר משותף מאשר מפריד, על מנת לשמור על הפרדת אינטרסים, על פי כללי הקמפיין, לא ניקח יותר מ-15,000 ש”ח מכל חברה או בעלי העניין שלה, ולא נוציא יותר מ-100,000 ש”ח בסך הכל. לכן ככל שיהיו יותר חברות, כך סכום התמיכה של כל חברה ירד. לדוגמא – אם 20 חברות יתמכו בקמפיין, הסכום המקסימלי מכל חברה יהיה 5,000 ש”ח. אני קורא לכל החברות ליצור איתנו קשר ולהצטרף גם הן למימון הקמפיין.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר