לנגב את הריר: ספר הפרחים הגדול

סדרת הספרים “The Big Book of BUDS” של אד רוזנטל חושפת תמונות מרהיבות ורקע פיקנטי ומעניין מאחורי זני הקנאביס הטובים ביותר בעולם

חבל שאני לא חי בעולם מושלם… אם הייתי חי בעולם מושלם הייתי יכול פשוט לפתוח את “ספר הפרחים הגדול” כמו קטלוג, לעיין ולרפרף בין הדפים, לשטוף את העיניים עם מגוון מרשים של תמונות שעושות טוב על הלב, לקרוא אודות המקורות של זן ה-Lowryder ולבדוק איזה סוג של השפעה תעשה לי שאכטה של Durban Poison – ואז פשוט לקפוץ לקופישופ הקרוב לביתי ולאסוף כמה גרמים.

אבל עד שתהיה לגליזציה בישראל כנראה שיקח איזה שנה-שנתיים אז לבינתיים אני אאלץ להסתפק רק בלבהות בתמונות המרהיבות ולפטנז.

"גאנג'ה גורו": אד רוזנטל
“גאנג’ה גורו”: אד רוזנטל

אד רוזנטל עשה עבודה מעולה: לאחר עשרות שנים של התעסקות סביב גידול מריחואנה, החליט ה”גאנג’ה גורו” לאסוף הכל לקובץ אחד (שהתרחב מאוחר יותר לארבעה קבצים) המכיל מידע אודות מיטב זני הקנאביס שניתן למצוא על הפלנטה שלנו.

הדבר הראשון בו ניתן להבחין, כיאה לספרי קנאביס מהז’אנר, הוא כמות התמונות הגדולות והצבעוניות של פרחי קנאביס עסיסיים, נוטפי שרף קריסטלי נוצץ.

לא רק “קנא-פורנו”

אבל הספר איננו עומד רק בזכות הגלריה המדהימה שלו. “ספר הפרחים הגדול” מספק הצצה מיוחדת לסיפור ולרקע מאחורי מגוון רחב של זני הקנאביס האהובים עלינו כל-כך, עם קטלוג פשוט ונוח המפרט את זמן פריחה, הגנטיקה, כמות היבול המתקבלת, הטעם, הריח וההשפעה של כל זן.

בנוסף לסקירה מפורטת של זני קנאביס משובחים ניתן גם למצוא בין דפי הספר פינות שונות העוסקות גם בתחומים אחרים כמו: האבולוציה של התנועה למען הלגליזציה בארה”ב – משנות השישים ועד היום, סיפורים אודות חברות הזרעים השונות, הסברים על אופן השפעת הקנאביס על המוח האנושי, ביקור במעבדה הבודקת את אחוזי ה-THC בצמח ומידע על פסטיבלים ואירועי קנאביס מכוננים המתרחשים ברחבי העולם (מתי יהיה אחד כזה גם בארץ הקודש?).

דוגמא לאחד מעמודי הספר המפרטים על זן ה-Atomic Northern Lights
דוגמא לאחד מעמודי הספר המפרטים על זן ה-Atomic Northern Lights

הניווט בין התכנים השונים של הספר כאמור נוח ביותר, הרבה בזכות “מפתח הסמלים” המופיע ממש בהתחלה ומפרט מה מסמל כל אייקון וכל ציור. בחלקו האחורי של הספר ניתן למצוא אינדקס מתומצת עם פרטי התקשרות של חברות הזרעים השונות, סיווג הזנים המוזכרים בספר על-פי שיטת הגידול המומלצת, מחשבון המרה לשיטה המטרית ולוח שנה מותאם לזמני הפריחה של הקנאביס במקומות שונים ברחבי העולם.

בשורה התחתונה זהו ספר מומלץ ביותר עבור כל חובב קנאביס, בעיקר עבור מי שמתעניין קצת מעבר לשמות המשעשעים של כל הזנים הללו. ניתן להשיג את הספר הראשון בסדרה כאן בגרסת PDF, או לחילופין לרכוש אותו באינטרנט או בחנות הרולינג סטונד ברח’ דיזינגוף, תל-אביב.

ראו עוד: “ספר החשיש הגדול” – איפה נמצא החשיש הטוב בעולם?
ראו עוד: ראש טוב – 10 זני הקנאביס הפופולארים ביותר בישראל

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר