לוקסמבורג צפויה לאשר בקרוב גידול 4 צמחי קנאביס בבית

לוקסמבורג מתקרבת צעד נוסף אל עבר החוק שיתיר לבגירים במדינה לגדל לעצמם צמחי קנאביס לשימושם האישי. המטרה המוצהרת: פגיעה בסחר הלא-חוקי

לא לגליזציה אבל בדרך לשם: לראשונה אישרה אתמול (שישי) מועצת ממשלת לוקסמבורג, המקבילה לועדת השרים בישראל, את הצעת החוק שתתיר במתכונת “אי הפללה” את הגידול והשימוש בקנאביס בבתים פרטיים.

על פי הצעת החוק, שעוד צריכה לקבל את אישור הפרלמנט בהצבעה, לא יוסדר בינתיים שוק ייצור ומכירה בחנויות אבל השימוש בקנאביס, גם מחוץ לבית, לא יהיה עוד עבירה פלילית ויינתנו בגינו קנסות כספיים בלבד.

האישור שנתנה כעת ממשלת לוקסמבורג למהלך בא כ-8 חודשים אחרי ההודעה על הכוונה לעשות זאת וכמעט 4 שנים אחרי ההבטחה שנתנה המפלגה הדמוקרטית (DP) כשנודע על זכייתה בבחירות לראשות הממשלה.

לוקסמבורג
הפרלמנט הלוקסמבורגי – צפוי לאשר בקרוב את הצעת החוק שאושרה בממשלה ומתירה גידול של 4 צמחי קנאביס לשימוש אישי

מטרת הצעת החוק המוצהרת היא להילחם בסחר הלא-חוקי בסמים כך שיתאפשר לבגירים לגדל עד 4 צמחי קנאביס בעצמם לשימושם האישי ומזרעים בלבד – בבית או בחצר, כל עוד הצמחים לא גלויים לעיני הציבור.

השימוש העצמי בקנאביס כאמור לא יהיה עבירה פלילית גם מחוץ לבית, אבל החזקת קנאביס במשקל גבוה מ-3 גרם מחוץ לבית תמשיך להיחשב עבירה פלילית. החזקה של עד 3 גרם מחוץ לבית תניב קנס בסך 145 אירו.

“מוכרחים לציין שמדיניות הסמים הנוקשה שנוהל במשך 40 או 50 שנים, היא כישלון,” אמר שר המשפטים סאם טנסון בהודעה שמסר באוקטובר אשתקד.

בשנת 2018 אישר הפרלמנט בלוקסמבורג את חוק הקנאביס הרפואי לפיו כל רופא שהוכשר לכך, כולל רופאי משפחה, רשאי לרשום לפציינטים קנאביס רפואי למגוון מחלות ובעיות בריאותיות, ראשית במסגרת פיילוט ולאחר מכן באופן קבוע.

לפני כשבוע וחצי, סוף חודש מאי 2022, הסתיים הפיילוט ותוצאותיו הרשמיות אמורות להתפרסם בקרוב.

בשנה שעברה עם תחילת הפיילוט סבלו המטופלים בלוקסמבורג ממחסור במגוון מוצרים אך לאחרונה הודיעה שרת הבריאות כי הוא בא לקיצו וכי במחסנים יש 25 ק”ג של תפרחות קנאביס זמינות מהן 22.8 ק”ג של זנים המכילים כ-18% THC.

נכון להיום יש בלוקסמבורג 1,741 מטופלי קנאביס רפואי מתוך כ-650,000 תושבים במדינה.

מאז הכרזת ממשלת לוקסמבורג בשנת 2018 אודות כוונתה לאשר לגליזציה רבים העריכו כי היא תהפוך להיות המדינה הראשונה באירופה שעושה זאת. עם זאת, המדינה הקטנה עוד יותר ממנה, מלטה, הקדימה אותה לפני כחצי שנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר