לגליזציה בוירג’יניה: המדינה ה-16 בארה”ב שמאשרת קנאביס חוקי

המדינה הראשונה מבין מדינות הדרום וה-16 מכל מדינות ארה"ב שמאשרת לגליזציה. צרכנים יורשו להחזיק עד 28 גרם ולגדל עד 4 שתילים בבית. על המסחר והמכירות בשוק החוקי יוטלו מיסים של כ-25% לפחות שיופנו לטובת סיוע לקהילה ולמניעת התמכרויות. עם זאת, החוק שאושר ייכנס לתוקף רק בינואר 2024

בית הנבחרים של מדינת וירג’יניה בארה”ב אישר את הצעת החוק לביטול הענישה נגד צרכני קנאביס ולהסדרת שוק קנאביס חוקי במדינה כולל החזקה, גידול, ייצור מסחרי, שיווק וחנויות יעודיות (“לגליזציה”).

וירג’יניה הופכת בכך למדינה ה-16 שמאשרת לגליזציה בארצות הברית, והראשונה משרשרת מדינות דרום ארה”ב (Dixie States) שמאשרת לגליזציה. היא השנייה מתוך ה-16 שעושה זאת בחקיקה ולא במשאל עם.

הצעת החוק אושרה בסנאט ברוב דחוק של 20-19, ובבית הנבחרים ברוב של 48-43. בשתי ההצבעות הצביעו רק נציגי המפלגה הדמוקרטית בעד ואף לא אחד רפובליקני.

עם זאת בחוק שאושר נקבע כי בכל מקרה מכירות הקנאביס לא יחלו לפני חודש ינואר שנת 2024.

עדכון (8.4): המושל ראלף נורתם אישר תיקון לחוק שמתיר כבר החל מיולי 2021 החזקת עד 28 גרם וגידול עד 4 צמחים בבית לבני ובנות 21 ומעלה. הסדרת השוק המסחרי תחל כפי שנקבע בתחילה רק בינואר 2024.

הצעת החוק קודמה ואושרה בזריזות בהליך חקיקה מכיוון שהמחוקקים בוירג’יניה חששו מאישור צפוי של הצעה מתירנית יותר במשאל-עם.

החל מחודש יולי הקרוב (2021) תחל וירג’יניה בהקמת סוכנות ממשלתית שתנסח את הרגולציה על שוק הקנאביס החוקי העתידי במדינה.

על פי החוק החדש תותר לבני ובנות 21 ומעלה החזקה חוקית של עד 28 גרם קנאביס לשימוש עצמי וגידול של עד 4 צמחי קנאביס לכל בית אב.

בנוסף ייפתח שוק מסחר חוקי לייצור ושיווק קנאביס שעליו יוטל מס בלו בגובה 21% בתוספת מיסי מכירה וכן מיסים מקומיים עד 3% נוספים לפי החלטת המחוז.

בחוק נקבע כי ההכנסות ממיסים תועברנה למימון פעילויות חינוך, הסברה, מניעת התמכרויות ותכניות לטובת בריאות הציבור. חלק מסל המיסים יופנה גם לקרן השקעות שתחלק מלגות וסיוע לקהילות מוחלשות שנפגעו ממדיניות חוקי הסמים הנוקשה עד כה.

וירג’יניה אישרה אי-הפללה של החזקת עד 28 גרם קנאביס בחודש לפני כשנה, מאי 2020. העונש המקסימלי נקבע כקנס של 25$, ללא רישום פלילי.

וירג’יניה אישרה שימוש רפואי בשמן קנאביס שמכיל עד 5% THC בשנת 2015, אך למעט זאת קנאביס רפואי אינו מותר.

חוק הלגליזציה הוצג על ידי המפלגה הדמוקרטית בוירג’יניה כהכרח דחוף כדי למנוע המשך אפליה כלפי אפרו אמריקנים בחסות חוקי האיסור על קנאביס.

כזכור, בשבוע שעבר אושרה סופית הלגליזציה גם במדינת ניו ג’רזי, לאחר שאושרה במשאל עם אך נתקלה לאחר מכן בכמה התנגדויות בממשל.

ראו: חוקי הקנאביס בארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר