לגליזציה באורוגוואי: גרם מריחואנה בדולר אחד

בעקבות חוקי הלגליזציה: ממשלת אורוגוואי קבעה מחיר אחיד של דולר אחד בלבד לגרם מריחואנה ● במטרה להיאבק בסחר הבלתי חוקי, המדינה תגדל ותמכור את המריחואנה לאזרחים ● כל אזרח יהיה רשאי לשאת עד 40 גרם מריחואנה לשימוש עצמי.

לפני מספר שבועות דווח כי לקראת חוק הלגליזציה החדש באורוגוואי, קבעה הממשלה גבול מקסימום של 2.5$ דולר לגרם מריחואנה.

החוק, שאושר בבית המחוקקים ברוב של 50 תומכים מול 46 מתנגדים, צפוי לעבור באופן סופי גם את אישורו של הסנאט במהלך השבועות הקרובים וכעת מדווחת התקשורת באורוגוואי כי גרם מריחואנה צפוי לעלות דולר אחד בלבד.

חוליו קלזאדה
חוליו קלזאדה, מזכ”ל מנהלת הסמים של אורוגוואי

חוליו קלזאדה, מזכ”ל מנהלת הסמים הלאומית של אורוגוואי, הודיע כי מכירת הקנאביס לאזרחים תחל באמצע שנת 2014, מה ש”ייתן מספיק זמן כדי לגדל את הקנאביס ולהתכונן למכירות.” בנוסף הוא ציין שמכירת קנאביס תותר אך ורק בהצת תעודת זהות ובתנאי רישום בטופס מסודר והצטרפות למאגר ממשלתי חסוי.

“קבענו מחיר אחיד לקנאביס בכדי למנוע השתלטות של גורמים פרטיים על השוק,” אמר קלזאדה. “המדינה תספק מוצר איכותי תחת פיקוח וגרם מריחואנה אחד יוכל להספיק לסיגריה עבה אחת, או שתיים שלוש סיגריות קטנות.”

החוק החדש יתיר לבני 18 ומעלה לגדל להחזיק עד 40 גרם מריחואנה לשימוש עצמי ויתיר גם גידול מריחואנה בבית של עד 480 גרם בשנה לשימוש עצמי. מועדוני קנאביס רשמיים יהיו מורשים לגדל עד 99 צמחי מריחואנה ולספק את תוצרתם ל-45 אנשים ולא יותר. החוק גם יאשר גידול מסחרי של קנאביס ומכירתו על ידי בתי מרקחת באופן מוסדר. מי שיעבור על החוקים צפוי לעונשים של עד 61 אלף דולר קנס ועד 10 שנות מאסר בפועל.

על פי נתוני מנהלת הסמים באורוגוואי, מתוך 3.3 מיליון אזרחים, כ-120 אלף מעשנים מריחואנה לפחות פעם בשנה, כ-75 אלף מעשנים אחת לחודש וכ-20,000 מעשנים כל יום.

על בסיס נתונים אלו צפויים להגיע הרווחים משוק הקנאביס הממשלתי ליותר מ1.5$ מיליון דולר בחודש.

“חוק הלגליזציה החדש לא יפתור לחלוטין את בעיית הסמים באורוגוואי ומטרתינו איננה לעודד שימוש במריחואנה,” אמר נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה עם פרסום הצעת החוק בשנה שעברה. “עם זאת, אנו מרגישים שהסדרה בחוק והפסקת הפללת הצרכנים יעשו פחות נזק מהמצב כפי שהוא כיום.”

ראו גם: כמה יעלה גרם מריחואנה אחרי לגליזציה בישראל?
ראו גם: אירוסמית’ באורוגוואי: “מברכים את הנשיא על קידום הלגליזציה”
ראו גם: בין ישראל לאורוגוואי – לגליזציה כבר לא מילה גסה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר