המדינות עם מחירי המריחואנה הגבוהים והנמוכים ביותר בעולם

מהן 5 המדינות בהן הקנאביס הוא היקר ביותר וה-5 בהן ניתן להשיג מריחואנה בזיל הזול – וגם איפה ישראל בתוך כל זה? מגזין ATTN אסף את הנתונים מהאו”ם ובדק.

מחיר של מוצרים שונים בשוק החופשי תלוי בעיקר בהיצע ובביקוש. בשל אי חוקיותו של צמח הקנאביס במרבית מדינות העולם, מחירו של גרם אחד משתנה בדרמטיות בין מדינות שונות בהתאם למספר גורמים, ביניהם גם מצב הכלכלה באותה המדינה.

בהתבסס על נתוני ועדת האו”ם בנושא סמים ופשיעה (UNODC), ערך אתר התקשורת ATTN רשימה של 5 המדינות בהן הכי זול וה-5 בהן הכי יקר לקנות גרם אחד של קנאביס.

הכי יקר במדינות הצפוניות – ובישראל

במדינות הצפוניות נורבגיה, פינלנד ואסטוניה, בהן הקנאביס אינו חוקי ובדרך כלל מוברח אל תוך המדינה מבחוץ, מחירו הממוצע של גרם אחד עומד על בין 19 ל-22 דולר (70-82 שקלים). מדובר במחיר היקר ביותר שעלה מן הנתונים.

מעט מתחת להן נמצאות יפן ואירלנד – שם גרם קנאביס עולה 15.67 דולר (58 שקלים) ו-13.45 דולר (50 שקלים) בהתאמה.

בשונה מרשימה דומה שערך האתר ‘האבוסקופ’ בשנה שעברה, הפעם לא נכנסו לתמונה המדינות הערביות ובהן איחוד האמירויות, בה נמכר גרם קנאביס במחיר של 110 דולר (407 שקלים).

למרבה הצער, בישראל עומד מחירו של גרם על כ-100 שקלים, מה שמציב אותנו גבוה יותר מכל המדינות שנכנסו לרשימה.

נורבגיה - מחירי הקנאביס הגבוהים ביותר
נורבגיה – מחירי הקנאביס הגבוהים ביותר

ארה”ב באמצע הרשימה

בשקלול ממוצע של המחירים המוצעים בשוק השחור במרבית המדינות בארצות הברית עם מחירי השוק הרפואי והחוקי הקיימים בחלקן, הממוצע הסופי עומד על 17 דולר לגרם.

מבין המדינות השונות בארה”ב, הקנאביס הזול ביותר נמכר במדינת אורגון שם רק לאחרונה אושרו חוקי לגליזציה, אך גם בוושינגטון, קולורדו ואלסקה וכן ברחבי קליפורניה נוכל למצוא מחירים שעומדים על 9-10 דולר (33-37 שקלים) לגרם.

הקנאביס הזול בעולם: באורוגוואי

גם שנתיים לאחר הצהרת הממשל באורוגוואי על לגליזציה במחיר אחיד של דולר אחד בלבד לגרם, המחיר נותר על תלו. במקרה של אורוגוואי מדובר במהלך מתוכנן ויזום של הממשלה, שנועד להפיל את השוק השחור ולהפוך את הסחר במריחואנה לבלתי משתלם.

במקום השני והשלישי נמצאות ברזיל, בה עומד המחיר הממוצע על 2.41 דולר (9 שקלים) לגרם, והודו בה עומד המחיר על 3.03 דולר (11 שקלים) לגרם.

את רשימת 5 המדינות בהן הכי זול לקנות קנאביס סוגרות דרום אפריקה ואפגניסטן, בהן גרם קנאביס עולה 4.45 דולר (16 שקלים) ו-4.35 דולר (16.5 שקלים) בהתאמה.

תומכי לגליזציה באורוגוואי
אורוגוואי – לגליזציה במחיר אחיד

למחירון הקנאביס העולמי המלא לחצו כאן

ראו עוד:
המהפכה השקטה: לגליזציה מסביב לעולם
ה-BBC ממליץ: איפה אפשר לעשן קנאביס חוקי
מדריך עולמי: 25 המדינות בהן הכי שווה לעשן קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר