מגלגל...

כך שללו לי את רשיון הנהיגה בגלל מריחואנה שלא עישנתי

גדי וילצ’רסקי איבד את רשיון הנהיגה שלו בגלל שוטרים שחשדו בו שנהג תחת השפעת מריחואנה וכעת הוא יוצא למאבק בשר התחבורה ישראל כץ. “בגלל שלא פיתחו מכשיר לבדיקת קנאביס, מיליון ישראלים נמצאים תחת איום קבוע,” הוא כותב בטור חדש.

אחת הסכנות הגדולות ביותר של צרכני הקנאביס הבלתי חוקיים בישראל – מלבד העובדה שהם מחזיקים במה שמוגדר כ”סם מסוכן” שהעונש על החזקתו הוא עד 3 שנות מאסר – היא העובדה שנהגים הנבדקים למציאת שרידי מריחואנה או חשיש בדמם, עלולים להיחשב כמי שנהגו “תחת השפעה” גם שבועות לאחר שצרכו את הקנאביס בפועל.

הסיבה לכך היא ששאריות הקנאביס נשמרות היטב ברקמות השומן של הגוף ומתפרקות אט אט במשך תקופה ארוכה. משך ההתפרקות וההיעלמות של השרידים משתנה מאדם לאדם ועשוי להגיע גם עד לחודש ימים לפי מחקרים מסויימים. אך החוק הישראל אינו מכיר בכך וקובע שגם אדם שצרך קנאביס לפני שבוע ואף יותר – ייחשב כמי שנהג תחת השפעה.

השפעות הקפה, היין והקנאביס: נהיגה
השפעת קפה, יין וקנאביס – על נהיגה

הסיפור הוא חמור אף יותר כאשר מדובר בצרכני קנאביס רפואי המחזיקים ברשיון שימוש בחומר האסור – מה שפוסל אותם לחלוטין מכל עלייה על הכביש והופך אותם דה פקטו לעבריינים בעל כורכם.

וכל זאת על אף מחקרים שהראו שקנאביס אינו פוגע במיוחד בנהיגה ואלו שהראו שבמדינות בהן התירו לגליזציה ירד מספר תאונות הדרכים הקטלניות.

גדי וילצ'רסקי
גדי וילצ’רסקי: “לא מבקש לגליזציה, רק שיפסיקו את הטמטום הזה”

גדי וילצ’רסקי מתאר כעת בטור חדש בו הוא פונה ישירות לשר התחבורה ישראל כץ, כיצד משטרת ישראל שללה את רשיונו ל-24 חודשים, שנתיים מלאות, רק בגלל שסירב לתת בדיקת דם בעת שהואשם כי נהג תחת השפעה.

גם זה בטח יעניין אותך
מכתב לשר התחבורה ישראל כץ, בחייאת ישראל תשמע סיפור:

 

ביום המריחואנה אשתקד (חולה על המילה הזאת) התנפלו עלי באישון לילה שני גיבורי ישראל לובשי כחולים והורו לי לתת להם שתן לטובת בדיקת מריחואנה. למקרה שלא ידעת ישראל, המריחואנה (ברוכה היא וברוך שמה) שוחה לה בשתן של הבן-אדם כחודש ימים… כלומר – אתה יכול לעשן היום ג’וינט ובעוד חודש (!!!) להיחשב כנוהג תחת השפעת סם…

עכשיו אדון כץ, תקרא שוב את המשפט האחרון ותגיד לי שזה לא אחד הדברים הכי מטומטמים ששמעת בחיים.

שער בנפשך ישראל, שה”ינשוף” לא היה קיים ושוטרים היו רשאים לשלול רישיון נהיגה של בן-אדם בגלל שחודש לפני כן הוא שתה בירה… זה כבר נשמע לך מספיק מטומטם? אז למה אלכוהול לא ומריחואנה כן? כי מריחואנה אסורה בחוק? שישפטו אותי על צריכת מריחואנה! מה לזה ולקביעה גורפת שבכל רגע נתון אני נחשב ל”נוהג תחת השפעת סם מסוכן”?!

בחזרה לתקרית – שוטר לא רשאי לדרוש מנהג לעשות בדיקת שתן אלא אם כן היה לו חשד סביר שהנהג נמצא תחת השפעת סם באותו הרגע. כיוון שהייתי סחי לחלוטין (אוי לבושה) עמדתי על זכותי שלא לעשות את הבדיקה.

בדיון בבית המשפט הצגתי את הוידאו של ההתרחשות והשופט שאל את השוטר למה הוא כתב בדוח שהדיבור שלי היה איטי ומבולבל, שעה שרואים ושומעים בבירור שאני צלול לחלוטין… השוטר הגאון ענה: “ברגע שהחשוד קלט שהוא הסתבך הוא עשה את עצמו צלול”.

ישראל כץ, שר התחבורה
ישראל כץ, שר התחבורה

עכשיו אדון כץ, תקרא שוב את המשפט האחרון ותגיד לי שזה לא אחד הדברים הכי מטומטמים ששמעת בחיים.

למרות שהשוטרים שהעידו נגדי במשפט נתנו הופעה של שמשון ויובב ביום רע, ביהמ”ש העדיף שלא להסתכן בפסיקה אמיצה וכך שללו לי את רישיון הנהיגה לשנתיים (!!!) ואני משוכנע שאין צורך להסביר לך את המשמעויות הכלכליות, החירותיות והנפשיות המשתמעות מכך. וואלה ישראל, בגלל השלילה הזאת הגעתי רק ליום האחרון של הדוף!

ישראל בחייאת ישראל, יש כאן חוק שלא עומד בשום קנה מידה חוקתי – חוק שפוגע בזכויות יסוד בסיסיות של האזרח, בכבוד האדם וחירותו, יש פה בתי משפט שהצדק בכלל לא מעניין אותם ויש כאן התנהלות משטרתית פושעת שרומסת את זכויות האזרח.

סוגיית המטופלים במריחואנה רפואית: בישראל מטופלים כיום יותר מ-20 אלף איש במריחואנה רפואית. מדובר באנשים שרופאים מצאו שמריחואנה היא הפתרון הטוב ביותר להקלה על כאביהם והם צורכים אותה כתרופה לכל דבר.
המשמעות התעבורתית של הטיפול הזה היא שהאנשים האלה לא יכולים לנהוג אף פעם…

עכשיו אדון כץ, תקרא שוב את המשפט האחרון ותגיד לי שזה לא אחד הדברים הכי מטומטמים ששמעת בחיים.

לסיכום מר כץ היקר, בישראל יש בערך מיליון צרכני מריחואנה (לפי פרסומים זרים). המצב הקיים של החוק מציב מיליון אזרחים תחת איום קבוע על רישיון הנהיגה שלהם, רק בגלל שעדיין לא הצלחתם לפתח קנשוף (ינשוף שמודד קנאביס). החוק הזה חסר היגיון לחלוטין ובסמכותך לשנות אותו! אני לא מבקש ממך לגליזציה (הפעם), אני פשוט מבקש שתפסיק את הטמטום הזה.

ובחייאת ישראל… תחזיר לי את הרישיון-נהיגה, אם לא בשבילי אז בשביל פיאט אונו אחת עגונה.

לטור הקודם של גדי: “על אהבה ודעה קדומה”

ראו עוד:
פייגלין בוועדת הכנסת: “קנאביס לא פוגע בנהיגה”
הבית של גדי: מכון שיקום פסיכואקטיבי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר