טוען...

ינון מגל מודה: “עישנתי מריחואנה כחבר כנסת”

ינון מגל, שנבחר לראשונה לכנסת לפני כחצי שנה, מודה לראשונה כי צרך קנאביס גם במהלך החודשים האחרונים – בזמן תפקידו כחבר כנסת. בכך מצטרף מגל לתמר זנדברג, שכבר הודתה בכך בעבר גם היא. כזכור לפני חודשיים פורסמה תמונה של מגל כשעל השולחן לפניו שקית מלאה בפרחי קנאביס.

לפני מספר שבועות התפרסמה תמונה בחשבון הפייסבוק של חברו של ינון מגל, בה נראה הח”כ הטרי, חבר ‘הבית היהודי’, כשעל השולחן שלפניו שקית עם מה שנראה כמו קנאביס, לצד ניירות גלגול וצלחת קססה.

ינון מגל מודה: עישנתי מריחואנה בתפקידי כחבר כנסת
ינון מגל מודה: “עישנתי מריחואנה בתפקידי כחבר כנסת”

מגל, שכבר הודה בעבר בצריכת קנאביס אך טען כי עשה זאת לפני שנבחר לתפקיד ח”כ, סירב אז להתייחס לנושא. כעת הוא מודה לראשונה כי נהנה מצריכת קנאביס גם בזמן כהונתו כחבר כנסת בישראל.

עם זאת מגל הכחיש לחלוטין כי קיבל החלטות חשובות או נשא נאומים תחת השפעה.

צפו בעדות מתוך התכנית “אנשים” (הראיון המלא ישודר מחר, ג’, 18:50):

ינון מגל מודה: "עישנתי מריחואנה כחבר כנסת – אבל לא קיבלתי החלטות תחת השפעה"

Posted by ‎קנאביס‎ on Tuesday, October 20, 2015

שני “הפרשנים” בתכנית, התייחסו לידיעה: ג’ודי ניר מוזס שלום, יו”ר ‘אל סם’ לשעבר, זעמה על דבריו של מגל ואמרה: “זו בושה וחרפה. אדם שהוא נבחר ציבור הוא מהווה דוגמה והוא לא צריך לעשן סמים. אתה רוצה להשוויץ, אז זה לא המקום.”

אלדד יניב אמר ש”ינון מגל גבר” וכיבד אותו על שאומר את האמת. “זה רק גראס, זה עוד רגע יהיה חוקי ובכל הארץ צורכים להנאתם גראס. זה לא סמים זה רק גראס”.

ינון מגל עם שקית קנאביס
ינון מגל עם שקית קנאביס (צילום: פייסבוק, דוד ורטהיים)

ח”כ מגל, שהבטיח עוד לפני בחירתו שיפעל למען לגליזציה של קנאביס, עמד בהבטחתו ויזם את הצעת החוק לאי הפללה, הצעה עליה חתמו כבר 22 ח”כים ושתאפשר לכל תושב בישראל לגדל שתיל קנאביס בביתו ולהחזיק בציבור עד 5 גרם קנאביס לשימוש עצמי, כשבמקביל הוא מבטיח שתהיה לגליזציה “עוד בקדנציה הקרובה”.

בתחילת השנה אף חשף מגל בראיון כיצד נהג לצרוך סמים באופן קבוע בצעירותו וכיצד הם תרמו לו להתפתחות אישית ותודעתית. “הקנאביס עשה אותי יהודי,” אמר מגל, “בסמים יש משהו שמאוד פותח אותך ומרחיב לך את הנשמה וכשניסיתי ועישנתי הייתי חולה באהבת השם. באופן מיידי ישר הייתי נהיה נורא נורא יהודי.”

מגל הוא גם זה שבתפקידו הקודם כעורך ‘וואלה’ חשף את יאיר לפיד שהתעקש שלא צרך קנאביס – על אף עדויות רבות כאלו.

על אף שיש לנו כבר שני חברי כנסת שמודים בצריכת קנאביס גם בתפקידם ובניגוד לחוק כאמור – טרם הגיע חבר כנסת לרמה שהעמידה חברת הפרלמנט האיטלקי ריטה ברנרדיני, שהלכה כמה צעדים רחוק יותר והחליטה לגדל בעצמה קנאביס ולחלקו לחולים. “שיכניסו אותי לכלא כמו כולם,” אמרה בתחילת החודש ברנרדיני לאחר שנעצרה בעוון גידול 60 שתילים בביתה.

עוד מהדברים שעשה ינון מגל לאחרונה כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר