מי הביא לאי-הפללה? שקד והשכל רבות בטוויטר

המאבק לאי הפללה החל בשנת 2012 בעיקר על ידי מגזין קנאביס ותנועת ‘דור האמת’, כשעד אז המאבק הציבורי היה על לגליזציה מלאה והובל על ידי ‘עלה ירוק’. למרות זאת ברגעים אלו בטוויטר מתרחשת מהומה בין שרים וחברי כנסת על הקרדיט לשינוי הצפוי.

ביום א’ תאשר הממשלה את ‘הצעת המחליטים’ על פיה יוכלו שוטרים לקבוע קנס כספי בסך 1,000 ו-2,000 ש”ח נגד מי שייתפס עם קנאביס לשימוש עצמי בפעם הראשונה והשנייה בהתאמה – מודל שכפי שחשפנו היום (ה’) לראשונה כלל אינו מבטל את ההפללה בפקודת הסמים המסוכנים.

בעוד שהמאבק לאי הפללה החל לראשונה בשנת 2012 על ידי תנועת ‘דור האמת’ בראשות עו”ד דקל עוזר ומגזין קנאביס – כשעד אז כלל לא היה המונח ‘אי הפללה’ בשימוש כפי שניתן לראות בגרף המצורף – פוליטיקאים, אישי ציבור ואנשי תקשורת רבים ב’טוויטר’ על השאלה למי שייך הקרדיט לקידום הנושא ולאישור התיקון החדש.

אי הפללה בגוגל
המאבק לאי הפללה החל בשנת 2012

הריב המתוקשר ב’טוויטר’ החל אמש (ד’) עם ציוץ שפרסמה שרת המשפטים איילת שקד בו בירכה על האישור הצפוי של ‘הצעת המחליטים’ ועל הצורך באי הפללת צרכני הקנאביס:

בתגובה לציוץ שלה עצמה הוסיפה לאחר מכן קרדיט למהלך לחברה לבית היהודי לשעבר הח”כ לשעבר ינון מגל, שהגיש הצעת חוק לאי הפללה כשעוד היה בכנסת:

ח”כ שרן השכל, מי שהגישה את הצעת החוק לאי הפללה אשר הובילה להקמת הצוות המיוחד שהמליץ לבסוף לשר המשטרה ארדן לאשר אי הפללה, “עקצה” את שקד על הקרדיט שנתנה לעצמה ולמגל:

ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים של הכנסת הבולטת שבתומכי הלגליזציה בכנסת ומי שיזמה גם היא הצעת חוק לאי הפללה בעבר, הזכירה לניצים כי את הקרדיט יש לתת לפעילים שעמלו למען מטרה זו במשך למעלה מ-20 שנים – מובילי מפלגת ‘עלה ירוק’: “קחו חדר או משהו. אם לפרגן למישהו שהוא לא עצמכם, זה בועז וכטל ושלומי סנדק שלפני 20שנה נחשבו הזויים,” כתבה.

כתב חדשות 10 עקיבא נוביק הצטרף למאבק הקרדיטים ופירסם ציוץ מזלזל בח”כ השכל: “שרן השכל, שהגיעה לכנסת אחרי ינון מגל וירשה ממנו (עובדתית) את חוק האי-הפללה, רוטנת ששקד נותנת קרדיט למגל. כמה נמוכה היא רדיפת הקרדיטים,” כתב.

נוביק המשיך עם ציוץ נוסף וכתב כי “בהקשר של הקנאביס, שרן השכל היא הנמלה על הגב הפיל שדורשת קרדיט על ענני האבק. הפיל הוא ארדן, גיא לרר, ינון מגל ותמר זנדברג. סתם שתדעו.”

ח”כ לשעבר ינון מגל הצטרף גם הוא לדיון, בדרכו המליצית:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר