מגלגל...
x

ינון מגל: “הקנאביס עשה אותי יהודי”

ח”כ ינון מגל מספר בראיון גלוי לב לצבי יחזקאלי על הקשר בין סמים לאלוהים וכיצד השימוש בקנאביס קירב אותו ליהדות. “כשהייתי מעשן, ישר הייתי נהיה מאוד יהודי,” מספר מגל. “אם לא הייתי יודע מה זה סמים, לא הייתי יודע מה זה הקדוש ברוך הוא,” מסכים יחזקאלי.

הסטיגמה לפיה צרכני קנאביס הם “סטלנים”, שמאלנים, היפים ויפי נפש אחזה בדעת הקהל במשך שנים רבות. העובדה שהמפלגה הפוליטית היחידה שהיתה מוכנה בעבר להזדהות עם הנושא היתה מפלגת השמאל ‘מרצ’, בוודאי לא עזרה להיפטר ממנה.

ינון מגל קנאביס סמים יהדות
ח”כ ינון מגל: “הקנאביס עשה אותי יהודי”

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בתפישה הציבורית כלפי הנושא, לאחר שהקנאביס החל לקבל תמיכה בלתי צפויה דווקא מהצד הימני של המפה הפוליטית בישראל. מה שהתחיל עם איש ההתנחלויות משה פייגלין, שעמד בראש הקוראים ללגליזציה, ממשיך בימים אלו עם ח”כ ינון מגל, שכבר לאחר מספר חודשים בתפקיד הפך לראש הדוברים למען הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

ח”כ מגל, שהבטיח לאחרונה שהלגליזציה תגיע לישראל “כבר בקדנציה הנוכחית” ואף הגיש הצעת חוק בנושא, התראיין לפני מספר חודשים, ערב הבחירות, לתכנית האירוח של צבי יחזקאלי בערוץ 20. בראיון, שנעלם מן העין עד כה, מספר מגל בגילוי לב על השימוש שלו בסמים ועל הדרך בה הם הובילו אותו בעוצמה אל היהדות.

“כשעישנתי נהייתי יהודי”

“גמרתי את הצבא במשבר נפשי, היה לי קשה חברתית, נפשית. היה לי קשה להיות קצין, הייתי קשוח מדי. זה לא עשה לי טוב. באיזשהו שלב בעטתי בהכל, נסעתי להודו,” מספר מגל. “בהודו הלכתי עד הסוף. הייתי שם 13 חודשים. עשיתי ויפאסנה בג’איפור, אמרתי לאחי שישחרר אותי מהצבא, לקחתי אופנוע ונסעתי לגואה. התפרעתי ופגשתי את הקדוש ברוך הוא. גיליתי שאני חולה באהבת השם.”

“בסמים יש משהו שמאוד פותח אותך ומרחיב לך את הנשמה,” הוא מסביר. “כשניסיתי ועישנתי הייתי חולה באהבת השם. באופן מיידי ישר הייתי נהיה נורא נורא יהודי. זה היה לוקח אותי לטרקים, משגע אותי. הסיפור היהודי, זה היה משוגע. זה היה מחבר אותי חזק ליהדות.”

גם זה בטח יעניין אותך

יחזקאלי הצטרף גם הוא: “אם לא הייתי יודע מה זה סמים, לא הייתי יודע מה זה הקדוש ברוך הוא.”

צפו בקטע מהראיון:

הראיון המלא בערוץ 20.

ראו עוד:
האם איילת שקד תעשה לגליזציה?
האם הרמב”ם היה תומך בלגליזציה?
המקורות התנ”כיים של השימוש היהודי בקנאביס
מה הקשר בין 420 ליהדות?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר