יאיר ביטון מפרשת רונאל פישר נכנס לעסקי הקנאביס יחד עם ברונו שטיין

איש הנדלן יאיר ביטון, הזכור לרבים מפרשת רונאל פישר ורות דוד, נכנס לאחרונה לעסקי הקנאביס. למגזין קנאביס נודע כי הוא מחזיק במניות בחברה חדשה בבעלות מי שהיה חשוד איתו באותה פרשה, ניצב בדימ' ברונו שטיין

הקבלן המפורסם יאיר ביטון, שהיה בעבר חשוד בהלבנת הון בהיקף של כ־60 מיליון ש”ח ובעבירות פיננסיות נוספות, נכנס לעסקי הקנאביס הרפואי ומחזיק החל מהחודש שעבר במניות בחברה המפעילה בית מסחר בתחום, כך נודע למגזין קנאביס.

ביטון היה עד לאחרונה בעל השליטה בחברת הנדל”ן הציבורית ב.יאיר, שבעבר היתה חשודה גם היא בעבירות, בין היתר בכך ששימשה בידיעתה להלבנת הון נרחבת של ארגון הפשיעה של יצחק אברג’יל במסגרת פרויקט נדל”ני באילת.

כעת, לאחר שמכר את אחזקותיו ועם כמה עשרות מיליוני שקלים בכיס, ביטון רכש מניות בחברת הסנה סחר בע”מ, שקיבלה לאחרונה רישיון לבית מסחר לקנאביס, ונמצאת בבעלות ניצב בדימ’ ברונו שטיין, שהיה בעבר חשוד בקבלת שוחד מביטון.

יאיר ביטון (צילום: פלאש90)
יאיר ביטון (צילום: פלאש90)

שטיין, ששימש כמפקד מחוז מרכז והודיע על פרישה בספטמבר 2014, היה חשוד בפרשת רונאל פישר ורות דוד, בכך שקיבל מפישר ומביטון טובות הנאה לכאורה בדמות טיסות לחו”ל וכן הצעה לשמש כיו”ר חברת ב.יאיר.

עד המדינה בפרשה, קצין החקירות לשעבר ערן מלכה, העיד בין היתר כי “רונאל (פישר, מ.ק) הכיר בין ביטון לבין ברונו, קשר שהפך לחברי מאוד והתחזק”, וטען גם כי הזהיר את קצין המשטרה שטיין מהתרועעות עם ביטון.

על אף הטענות והחשדות נגדם, גם שטיין (בשנת 2018) וגם ביטון (בשנת 2021) זוכו במעלה הדרך מכל אשמה והוכרזו כחפים מפשע בכל החשדות נגדם. כעת הם פועלים כאמור יחדיו בתחום הקנאביס הרפואי במסגרת בית המסחר החדש.

שטיין מסר למגזין קנאביס בתגובה: “מר ביטון ביקש לממש אחזקות בהיקף של 4% בחברת יזמות וניהול, שכחלק מפעילותה היזמית מחזיקה בבית המסחר.”

לשטיין עצמו, תחום הקנאביס כבר לא כל כך חדש, לאחר שהוא נכנס אליו בסוף שנת 2020, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, כשהצטרף לחברת קנאמדיק (לשעבר “טבע אדיר”) כחבר הנהלה ודירקטוריון וכן כבעל מניות קטן.

ברונו שטיין (צילום: פלאש90)
ברונו שטיין (צילום: פלאש90)

קנאמדיק, בה שטיין הוא עדיין בעל מניות, מפעילה חוות גידול קנאביס במושב פתחיה, והייתה עד לאחרונה בבעלות משפחת אלבז לאחר שזו רכשה אותה מעט קודם לכן מבני הזוג גרי ופאני קולין בתום סכסוך ארוך שהסתיים בהליך משפטי מורכב.

לאחרונה, האלבזים נאלצו להעביר את מניותיהם לבעלת השטח החקלאי במושב, עידית כהן, ולעורך הדין שלהם, עו”ד רדואן אבו ערארה, לאחר שנפסלו על ידי המשטרה מעיסוק בתחום הקנאביס בתום “בדיקת כספת” הנדרשת מעוסקים בתחום זה.

לצד שטיין בחברת קנאמדיק פעל גם תנ”צ בדימ’ יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון לשעבר של המשטרה, בתפקיד מנכ”ל. אוחיון גם הוא, כמו שטיין, הקים במקביל חברה משלו בתחום, י.ס.א אחזקות, הפועלת מתוקף “רישיון קונסטרוקטיבי” ללא מגע.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר