חוקי הקנאביס החדשים באורוגוואי – 20 ג’וינטים בחודש לכל אזרח

חוקי הקנאביס החדשים באורוגוואי: אזרחים יוכלו לרכוש מהמדינה 40 גרם קנאביס לחודש בעלות של 140 ש”ח.

ע”פ החוק החדש, יקבל כל אזרח החפץ בכך, כרטיס מגנטי בעזרתו יוכל לגשת פעם בחודש לבית מרקחת ייעודי ולרכוש עד 40 גרם מריחואנה בעלות של 140 ש”ח (מחיר השוק) אחת לחודש. בעזרת חוק זה מקווים בממשלת אורוגוואי לפגוע בארגוני הפשע ולהעלים את השוק השחור של המריחואנה והחשיש במדינה.

כבר לפני חצי שנה הודיע חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי, על תכניתו החדשה למלחמה בסמים: לגליזציה של מריחואנה וחשיש והסדרת מכירת והפצת התוצרת בחסות המדינה. קיראו: לגליזציה באורוגוואי – הממשלה תמכור מריחואנה לאזרחים

חוסה מוחיקה - נשיא אורוגוואי
חוסה מוחיקה – נשיא אורוגוואי

“נשתול 1,500 קמ”ר של קנאביס ונמכור את התוצרת לאזרחים שיחפצו בכך,” הודיע מוחיקה. “אנו מפסידים במלחמה בסמים והגיע הזמן שמישהו יעשה את מה שצריך לעשות.”

שר הפנים אדוארדו בונומי הוסיף: “האפקט השלילי בצריכת מריחואנה נמוך הרבה יותר מהאלימות המתפרצת בשוק השחור שנוצרת בגלל החוק.”

על אף סקרים שנערכו במהלך החודשים האחרונים ומראים כי מעל ל-60% אחוזים מאזרחי אורוגוואי דווקא מתנגדים לחוק הקנאביס החדש ואינם מעוניינים שהמדינה תמכור קנאביס באופן חופשי, נראה שבכוונת הממשלה להעביר את החוק בהקדם.

עם זאת, נשיא אורוגוואי הודיע כי לא תורשה מכירת קנאביס לתיירים

חוסה מוחיקה: כל רכושי מסתכם במכונית חיפושת מ-1987

נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה הצהיר כי כל הרכוש שבבעלותו הוא מכונית פולקסוואגן חיפושית משנת 1987. שווי המכונית הוא כ-2,000 דולר. בהצהרת הון שהגיש הנשיא הצנוע כי אין לו חשבון בנק או רכוש אחר, וכי העביר לאשתו את חוות הפרחים שלו, כך פרסם אתמול (שבת) העיתון הבריטי “דיילי טלגרף”. לפי הצהרתו, אין לו חובות או חסכונות.

מוחיקה, בן 75, כיהן בעבר כשר החקלאות של אורוגוואי. הוא היה בעבר איש גרילה שמאלני, שישב בבית סוהר במשך יותר מעשור בשל פעילותו. משכורתו כנשיא היא כ-11,000 דולרים בחודש, אך הוא תורם את רובה לקואליציית השמאל השלטת במדינה, ולתכנית לדיור ציבורי.

לפי ה”טלגרף” מוחיקה סירב לעבור לארמון הנשיאותי, ונשאר לגור בביתו הצנוע בפרברי עיר הבירה מונטווידאו, הנמצא בבעלות אשתו, המכהנת כסנאטורית.

ראו: הנשיא שלא פחד להגיד “לגליזציה” – חוסה מוחיקה חוגג 78 קייצים

החיפושית של חוסה מוחיקה נשיא אורוגוואי

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר