חוקי או לא: ‘קפה קנאביס’ ייפתח בקרוב במנצ’סטר

האיש שהעיז לתת למלכת אנגליה זר פרחים עם קנאביס בתוכו, מתכונן לקראת התנגשות נוספת עם רשויות החוק בבריטניה והודיע שבקרוב יפתח ‘קפה קנאביס’ חדש במנצ’סטר.

קולין דייויס, 56 – שנעצר בעבר בגין סחר בקנאביס והתפרסם בכל העולם לאחר שהעיז בשנת 2000 למסור למלכת אנגליה זר פרחים ובו פרחי קנאביס – מתכונן כעת להתנגשות נוספת עם הרשויות ומתכוון לפתוח בחודש ינואר 2014 קפה קנאביס, שייקרא ‘הדרך החדשה’ (The New Way Cafe), באחד הרחובות המרכזיים במנצ’סטר.

קולין דייויס בצעירותו
קולין דייויס בצעירותו

דייויס מרגיע ואומר שלא יתיר סחר או החלפה בשטח הקפה, אך אורחים רשומים יורשו להביא עימם את הקנאביס שלהם לשימוש עצמי במקום – זאת בניגוד לחוק האנגלי הקובע איסור על החזקה ועונש של עד 5 שנות מאסר לעובר עליו.

“יהיה תה ויהיה קפה וכל המעשנים מוזמנים להגיע,” אומר דייויס. “אנחנו רק מספקים מקום מפגש עבור האנשים.”

“אנחנו פשוט רוצים לעשות את זה בטוח עבור כולם,” טוען דייויס. “אני עושה את זה באופן גלוי לחלוטין – לא יהיו מכירות של קנאביס עד שהממשלה תאשר זאת בחוק. מנצ’סטר מלאה במעשנים בכל רחוב, גן ופארק גם ככה. זה בכל מקום. לא תהיה כניסה לאלכוהול אבל אנשים מוזמנים להגיע עם קפה ולשחק שחמט, לשוחח ולעשן.”

בכדי להצטרף למועדון ייאלצו החברים לשלם 35 ליש”ט (200 ש”ח).

פגישתו הראשונה של דייויס, אב לשניים, עם רשויות האכיפה, היתה בשנת 1998 לאחר שנתפס מגדל קנאביס בבית, לטענתו “כדי להקל על כאבי הגב” מהם הוא סובל לאחר ששלוש מעצמות עמוד השדרה שלו נשברו ב-95′.

הביא קנאביס למלכת אנגליה
בשנת 2000 מסר קולין דייויס זר פרחי קנאביס למלכת אנגליה

בשנת 2002 נשלח דייויס למאסר של 3 שנים בגין ייבוא ואספקת סמים, לאחר שפתח מועדון דומה בעיר סטוקפורט בספטמבר 2001. המשטרה פשטה על המקום 10 דקות בלבד אחרי פתיחת השערים. במשפט טענו נציגי התביעה כי דייויס התכוון להשתמש במועדון כמסווה לייבוא סמים מהולנד.

מיד לאחר מעצרו הפך דייויס לדמות מרכזית במאבק ללגליזציה של קנאביס ואף פתח את קואופרטיב הקנאביס הרפואי – ארגון ללא מטרות רווח – אשר חילק קנאביס לחולים.

אבל את הכותרות תפס דייויס בשנת 2000 לאחר שהביא למלכת אנגליה זר פרחים שהיה למעשה זר קנאביס. על אף ה”שערוריה” הוא הצליח להתחמק מעונש.

“העולם השתנה מאז אותן שנים,” אומר דייויס היום. “אני חושב שהזמן מתאים עכשיו לפתיחת מועדון הקנאביס המחודש. החוקים הנוכחיים מגוחכים פשוט.”

גורמים המשטרה כבר הודיעו שהם מכירים את התכנית ובכוונתם לנקוט באמצעים הדרושים במידה ותזוהה עבירה כלשהי על החוק.

עוד מחאות קנאביס מקוריות כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר