מגלגל...
x

חברות מתירות עישון קנאביס בעבודה: “התוצאות טובות”

בתעשיית הקנאביס הפורחת בארה”ב עישון ג’וינט בזמן העבודה הוא עדיין לא עניין שגרתי בכל משרד, אך כמה חברות סטארטאפ צעירות הבינו שכך אפשר דווקא לעודד יצירתיות ויעילות. “אם משהו עוזר לעובדים לבצע את העבודה, אז לא אכפת לנו מה הם צורכים,” אומר מייסד אחת החברות בראיון.

עישון ג’וינט במקום העבודה ודאי לא היה עולה על דעתו של אף אחד לפני כעשר שנים, אך בתעשיית הקנאביס הפורחת היום במדינות ארה”ב שעשו לגליזציה, מספר חברות סטארטאפ צעירות מאשרות לעובדיהן לעשן קנאביס בעבודה, כך על פי הדיווח באתר הכלכלי של רשת CNN.

שתי החברות הבולטות בתחום, שאת מייסדיהן ראיין כתב ה-CNN, הן הרשת החברתית הירוקה ‘מאס רוטס‘ (MassRoots) ולצידה חברת התוכנה ‘פלו-האב’ (Flowhub), שמספקת פיתוחי תוכנה לעסקים בתעשיית הקנאביס.

העיקר התוצאות

מייסדי ‘פלו-האב’, קייל שרמן (Kyle Sherman) וצ’ייס ווייזמן (Chase Wiseman), הקימו את החברה ב-2015 והתחילו את מדיניות הקנאביס הפתוחה החל מהיום הראשון במשרד.

“הפילוסופיה שלנו בפלו-האב היא להביא תוצאות,” מסר שרמן בראיון, “כל עוד זה עוזר להם לסיים את העבודה, לא אכפת לי מה הם צורכים בעבודה.”

מייסדי חברת 'פלואו-האב' - מאפשרים לעובדים לעשן קנאביס בעבודה
קייל שרמן וצ’ייס ווייזמן – מייסדי חברת ‘פלואו-האב’

המייסדים עצמם מספרים כי הם צורכים קנאביס באופן יומיומי במהלך העבודה, בעיקר לצורך העלאת רעיונות וישיבות קריאייטיב, ואפילו סתם כדי “לסיים את יום העבודה עם חיוך”.

גם זה בטח יעניין אותך

למרות הסטיגמה כאילו הקנאביס גורם לעצלות, ‘פלואו-האב’ דווקא מספקת פתרונות תוכנה לחברות הגדולות ביותר בתעשייה, ונחשבת לאחת החברות המעניינות ביותר בארה”ב עבור משקיעים היום.

מאחר ופעולת העישון עצמה בעייתית עבור עובדי החברה שמשרדם שוכן בבניין ללא עישון, המקרר במטבח החברה מלא במאכלי קנאביס (Edibles) ותמציות שמביאים עמם העובדים.

יצירתיות וגישה רעננה

מלבד הצורך הגורף בתוצאות, ואי הרצון להתערב לעובדים במרחב הפרטי בו הם יוצרים ועומלים, חשוב לזכור שצריכת קנאביס היא בעלת יתרון נוסף שמאד יכול לעזור לחברת סטארטאפ צעירה.

“זה בהחלט מוליד רעיונות חדשים ומקנה לך פרספקטיבה רעננה ביחס לדברים,” מוסיף שרמן. לדבריו, מאז היום הראשון המדיניות מוכיחה את עצמה באופן יוצא מן הכלל.

מעשנים עם הבוס

בחברת ‘מאס רוטס’ לקחו את העישון בזמן העבודה שלב אחד קדימה: מייסד החברה אייזק דיטריך (Isaac Dietrich) מנהל ישיבות עישון שבועיות לכל עובדי החברה, על גג בניין הדירות בו הוא מתגורר.

'מאס רוטס' - ישיבות עישון שבועיות לכל העובדים
‘מאס רוטס’ – ישיבות עישון שבועיות לכל העובדים

אייזק נוקט בפילוסופיה דומה, ומצהיר כי הפרודקטיביות היא העיקר ולא ממש משנה איך משיגים אותה – בעיקר אם העישון מסייע לעובדים להשתחרר מלחצים מיותרים.

מנגד עומדות מספר חברות שאינן מוכנות לחשוף את עצמן כמקום עבודה ידידותי למעשני קנאביס, עקב חשש להבריח משקיעים פוטנציאליים. “ישנם כל כך הרבה אתגרים יומיים בתחום הזה, שאתה צריך ללחוץ חזק במשך כל היום,” מספר דיוויד, העובד בחברת תוכנה אחרת שאת שמה העדיף לא לחשוף. “הקנאביס מסייע להתרכז ולעזוב בצד את כל המתח והחרדה.”

ראו עוד:
מחקר כלכלי: כך ייראה שוק הקנאביס בארה”ב בשנת 2020
קנאביס כאורח חיים – 10 טיפים לשימוש אחראי ובוגר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר