זני קנאביס קלים לגידול – מומלץ במיוחד למגדלים מתחילים!

זני קנאביס פשוטים וקלים לגידול – למגדלים מתחילים

כמו שכבר הזכרנו מספר פעמים במאמרים קודמים – הקנאביס הוא צמח פשוט מאוד לגידול. גם אם תעניקו לו את התנאים המינימליים ביותר, עדיין תצליחו ברוב המקרים לקצור אחלה פרחים שיעשו אתכם ואת חבריכם מבסוטים עד הגג.

עם זאת, על אף שגידול קנאביס הינו דבר פשוט, עדיין קורים מקרים בהם הצמחים “מתקלקלים” ואפילו מתים. גם מגדלים מקצועיים – אנשים עם ניסיון של שנים רבות בגידול קנאביס – יספרו לכם שמדי פעם הם נאלצים להגיד שלום לאחת מהבנות ולפנות אותה מחדר הגידול. זה לא נעים, אבל אין מה לעשות – “Shit happens”…

אצל מגדלים מתחילים וחסרי ניסיון התופעה הזו באופן טבעי שכיחה הרבה יותר, בעיקר בעקבות מספר סיבות עיקריות שאותן נציין בהמשך. אי לכך, נספר לכם בכתבה היום על שלושה זני קנאביס קלים מאוד לגידול ומומלצים ביותר לגננים מתחילים.

עץ קנאביס

מה זאת אומרת “זנים קלים לגידול”?

בקרב מגדלי קנאביס מתחילים, ניתן לזהות מין “רוטינה” מסוימת של טעויות. אותן טעויות יכולות במקרה הטוב לא להשפיע כלל על מחזור החיים של הצמח או במקרה הרע להרוג לנו את כל הגינה תוך שעות ספורות. הסיבות אשר גורמות למותו של צמח הקנאביס יכולות להיות רבות ומגוונות, אולם ברוב המקרים – ובמיוחד כשמדובר במגדלים מתחילים – עיקר הטעויות נובעות משלושה גורמים:

  • השקיה לא נכונה – פחות מדי מים או יותר מדי מים.
  • דישון לא נכון – פחות מדי דשן או יותר מדי דשן.
  • תנאי גידול לא נאותים – לחות גבוהה או נמוכה מידי, טמפ’ גבוהה או נמוכה מידי, חוסר בסרקולציה של אוויר בחדר וכו’.

עכשיו שלא תבינו לא נכון – אין כל פסול בלטעות. להפך! טעויות הן חלק בלתי נפרד מהחוויה הנפלאה של גידול קנאביס. אנחנו רק רוצים להמליץ לכם על מספר זני קנאביס שהייחוד שלהם הוא בכך שהם נחשבים לזנים יציבים מאוד ועמידים במיוחד בפני מחלות, עובש, יובש וכל מיני סיטואציות לא נעימות אשר עלולות להיגרם כתוצאה מאותן טעויות שהזכרנו לעיל.

לפני שנפרט כאן על הזנים נציין שבגדול – אינדיקה לרוב תהיה קלה יותר לגידול עבור מתחילים מאשר סאטיבה ושזנים וותיקים יותר יהיו ברוב המקרים יציבים וחזקים יותר מאשר זנים חדשים שיצאו לעולם לא מזמן.
מבין שלושת הזנים עליהם החלטנו להמליץ לכם היום יש זן אחד יחסית די חדש שבפיתוח שלו שמו דגש מיוחד על קלות הגידול וכן עוד שני זנים נוספים שיש סיכוי לא רע ששמעתם עליהם מכיוון שהם מאוד פופולאריים בתעשייה, זכו בלא מעט פרסים וידועים בקרב המגדלים.

Northern Lights
Northern Lights

Northern Lights

סאטיבה/אינדיקה: אינדיקה טהורה.
גנטיקה: nl5 x nl2.
זמן פריחה: 45-50 יום.
אחוזי THC: 15-20.

האגדה מספרת שבשנות ה-80 שלחו כמה מגדלים אמריקאים חבילה להולנד עם זרעים של הזן – מאותו יום היסטורי הפך ה”אורות הצפוניים” לאחד מהזנים הפופולאריים ביותר בהולנד תוך שהוא שולט ללא עוררין בסצנת הקופי-שופ’ס המקומית למשך שנים ועד היום למעשה. אם אתם מתכננים לקפוץ לאמסטרדם בזמן הקרוב סביר להניח שתתקלו בו יותר מפעם אחת.

בזכות הגנטיקה המשובחת שלו הרבה מגדלים הכליאו אותו עם זנים נוספים, יצרו שילובים מעניינים ובנוסף עשו לזן הכלאות עם עצמו על-מנת לייצב אותו עוד יותר. הגירסה הזאת היא למעשה שילוב של NL2 עם NL5 כאשר ה-NL5 מוריד את זמן הפריחה ובמקביל מעלה את רמת ה-THC בזמן שה-NL2 מוסיף לחוסן של הצמח מפני עכבישים ושאר מזיקים.

הזן זכה (במספר וריאציות שלו) בכמה “גביעי קנאביס” של המגזין “היי-טיימס”. מלבד העובדה שהוא באמת זן חזק ויציב יש לו זמן פריחה קצר מאוד (אפילו יחסית לאינדיקה טהורה) של 45-50 יום, יש לו סוטול חזק ואינטנסיבי שמסוגל להדביק אתכם לספה ולהשכיב אתכם לישון כמו תינוק (כיאה לאינדיקה טהורה), טעם חריף/מתקתק וארומה נעימה ומתוקה. הצמח לא נמתח יותר מידי ומגיע לגובה יחסית נמוך של 80-100 ס”מ. ניתן לגדל אותו גם בחוץ אבל הוא יותר מותאם לגידול פנים.

skunk #1
skunk #1

Skunk #1

סאטיבה/אינדיקה: היבריד.
גנטיקה: Acupulco gold x Columbian gold/afghan.
זמן פריחה: 55-60 יום.
אחוז THC: 8-15.

סקאנק #1 הוא ללא ספק אחד הזנים היותר נפוצים ברחבי העולם. למרות שהזן קיים כבר עשרות שנים, עדיין מגדלים משתמשים בגנטיקה שלו על-מנת לעשות הכלאות וליצור זנים חדשים וטובים גם היום (ה-LSD של Barny’s Farm הוא רק אחד מהדוגמאות – Mazar x Skunk #1).
גם בממלכה הבריטית הוא אהוב מאוד בקרב צרכני הקנאביס המקומיים. סקאנק #1 הוא כנראה ה”היבריד” (הכלאה בין סאטיבה לאינדיקה) הראשון שיצא לאוויר העולם באופן מסחרי לאחר שהגנטיקה התייצבה. הזן הולך אחורה עד לסוף שנות ה-60 ומספרים שהוא זכה במספר לא מבוטל של פרסים באותה תקופה בזמנים בהם נערכו בקליפורניה “פסטיבלי הקציר” (אותן תחרויות בקרב המגדלים של קליפורניה שנערכו בשנות ה-60 וה-70 היוו את הבסיס לרעיון של “גביע הקנאביס” שנערך עד היום כל שנה באמסטרדם).

הסקאנק גדל טוב מאוד בהידרו אבל תקבלו טעם טוב יותר אם תגדלו אותו במצע של אדמה. בכל זאת, יש לו טעם מעט חריף אפילו וארומה מסריחה למדי (“skunk” – בואש באנגלית). הוא מגיע לגובה של 125-150 ס”מ (מעט מעל הממוצע).
הזן נחשב טוב למגדלים מתחילים מכיוון שהוא עמיד מאוד בפני עובש, מחלות ומזיקים. יש לו סוטול מצוין המשלב השפעות של אינדיקה וסאטיבה. בנוסף, בזכות ההורים שלו המגיעים אלינו ממדינות כמו מקסיקו קולומביה ואפגניסטאן, ה”סקאנק” גם עמיד מאוד בפני אקלים חם – מתאים מאוד למזרח התיכון. חולים מדווחים עליו כמרגיע שרירים ומשכך כאבים מצוין.

LowRider
LowRider

LowRider

סאטיבה/אינדיקה: הייבריד (אינדיקה/רודירלס).
גנטיקה: Williams Wonder/Northen Lights #2 /Mexican Rudiralis.
זמן פריחה: פריחה אוטומטית – 56 יום מזרע לקציר (!!).
אחוז THC: 10-12.

בשנים האחרונות נוצר ביקוש עבור “זנים אוטומטיים” ואנו מאמינים שעם הזמן כשישפרו את הגנטיקה הביקוש רק יגדל.
מה שמיוחד בזנים אוטומטיים זה שאין כמעט צורך לדאוג להם – אפילו הלו”ז של האור הופך לחסר משמעות מכיוון שזנים אוטומטיים לא צריכים מערך אור של 12 שעות אור ו-12 שעות חושך על-מנת להוציא פרחים אלא הם פשוט מוציאים אותם מעצמם כשמגיע הזמן.

מה שהופך את ה-Lowrider שלנו לזן מצוין עבור מגדלים מתחילים הוא קודם כל הפריחה האוטומטית. בנוסף לכך הזן נשאר בגובה נמוך מאוד (לא סתם קוראים לו “Lowrider”) כך שהוא לא תופס הרבה מקום, הוא עמיד (יחסית) בפני מזיקים והוא לא דורש הרבה תשומת לב. חשוב להדגיש שגם עבור “זנים אוטומטיים” הפריחה של ה-Lowrider נחשבת למהירה בצורה יוצאת דופן. לרוב “זנים אוטומטיים” יסיימו מחזור חיים שלם תוך 80 יום (פחות או יותר) ואילו כאן יש לנו הזדמנות נדירה להתנסות בגידול זן שהוא כנראה בעל זמן הפריחה הקצר ביותר – פחות מ-8 שבועות למחזור חיים שלם!!
ייתכן כמובן שיהיו כאלה שיגידו שלא יזיק להשאיר אותה עוד קצת כדי שתגדל ותיתן יותר יבול.

אמנם בגזרת היבול אין לנו פה מציאה גדולה וגם אם תעשו את העבודה כמו שצריך סביר להניח שלא תקבלו יותר מ-30 גרם חומר יבש לצמח (כמות קטנה יחסית לשאר הזנים), אבל בהתחשב בכך שהיא עושה את זה די מהר אפשר להגיד שזה נסבל.

נציין שלאחרונה יצאה גירסה משופרת של הזן הנקראת “Lowrider #2” – שילוב של הזן המקורי עם זן מברזיל הנקרא “Santa Maria” ואומרים עליו שיש לו סוטול משופר, שהוא מוציא יותר יבול ואפילו הצליחו לשמור על זמן הפריחה הקצרצר שלו…

לצפיה – Lowrider #2 :

ראו גם:
זני הקנאביס המהירים בעולם – 8 שבועות מזרע לפרח

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר