וירג’יניה מקדימה את הלגליזציה: קנאביס חוקי מיולי 2021

מושל וירג'יניה אישר לפנות בוקר את הקדמת חוקי הלגליזציה כך שהחזקה וגידול קנאביס לשימוש עצמי יותרו כבר החל מיולי 2021. ההסדרה המלאה של השוק, כולל ייצור ושיווק מסחריים, תחל כפי שנקבע במקור בינואר 2024

חודשיים אחרי שאישרה לגליזציה החל משנת 2024, חתם לפנות בוקר מושל וירג’יניה ראלף נורתם (Ralph Northam) על הקדמת היוזמה ואישר תיקון לחוק לפיו גידול ביתי ושימוש עצמי יהיו מותרים כבר החל מבעוד כ-3 חודשים, יולי 2021, בעוד שהייצור והמסחר הקמעונאים יחלו במועד המקורי – בעוד כשלוש שנים.

לפי החוק החדש החל מ-1 ביולי 2021 יורשו תושבי וירג’יניה בגילי 21 ומעלה להחזיק על עצמם בכל מקום עד 28 גרם קנאביס לשימוש עצמי ולהחזיק עד 4 צמחי קנאביס בבית. שימוש בקנאביס בציבור ישאר אסור.

המושל נורתם, חבר המפלגה הדמוקרטית, הקדים את לוח הזמנים ליולי 2021 בעקבות לחץ מצד נציגי המפלגה הדמוקרטית במדינה שמחו על המשך רדיפת צרכני הקנאביס במדינה שמתבצעת תוך אפליה כלפי כהי עור על אף שאחוזי השימוש בקרבם אינם גבוהים יותר.

מושל וירג’יניה ראלף נורתם מעדכן לפנות בוקר בטוויטר על ההחלטה להקדים את הלגליזציה

“זה רשמי,” כתב המושל בחשבון הטוויטר שלו, “וירג’יניה אישרה חקיקה היסטורית ללגליזציה של שימוש עצמי בקנאביס. זהו צעד בעל משמעות אדירה לטיפול באפליה הגזעית במערכת האכיפה ולעתיד טוב יותר לבריאות הציבור”.

התיקון לחוק והקדמתו אושרו ברוב ברור של 53 מול 44 בבית המחוקקים, אך לאחר מכן בסנאט נרשמה דרמה כשההצבעה הגיעה לשוויון 20-20, עד שסגן המושל ג’סטין פיירפקס (Justin Fairfax), שבר את השוויון כשהצביע בעד תיקון החוק.

“הגיע הזמן שהמדינה שלנו תאשר לגליזציה,” אמרה נציגת הרוב בבית המחוקקים, שרניל הרינג (Charniele Herring). “החוק מבטיח שבזמן שאנחנו עובדים על התכנון המורכב של השוק המסחרי, איננו מעקבים את הרפורמה שתעשה טוב לכל תושבי המדינה”.

עם זאת כאמור יקח זמן מה עד הסדרה של שוק קנאביס חוקי הכולל שרשרת ייצור ומסחר ופתיחת חנויות יעודיות – אלו ייכנסו לתוקף רק לאחר 1.1.2024. סעיפים בנוסח הסדרת השוק ימשיכו להיות בדיון ואמורים להיקבע סופית עד 2022, אם כי באופן עקרוני נקבע כבר כי יוטל על השוק מס בלו בגובה 21% בתוספת מיסי מכירה וכן מיסים מקומיים עד 3% נוספים לפי החלטת המחוז.

בחוק נקבע עוד כי ההכנסות ממיסים בשוק העתידי שייפתח ב-2024 יופנו למימון פעילויות חינוך, הסברה, מניעת התמכרויות ותכניות לטובת בריאות הציבור. חלק מסל המיסים יופנה גם לקרן השקעות שתחלק מלגות וסיוע לקהילות מוחלשות שנפגעו ממדיניות חוקי הסמים הנוקשה עד כה.

כיאה למדינת דרום ארה”ב (Dixie States), חבל הארץ השמרני ביותר ביבשת, הרפובליקנים השמרנים התנגדו נחרצות למהלך להקדמת ההיתר לשימוש וגידול עצמי מ-2024 ליולי 2021 וכינו את היוזמה כ”אסון מתגלגל”.

לדברי אחד מהם כפי שצוטט ב-AP “הפשרות שהגענו אליהן בקושי רב זוכות להתעלמות ולמה זה? מכיוון שכמה אקטיביסטים רוצים לגליזציה של מריחואנה והם רוצים את זה עכשיו ולא משנה מה ההשלכות”.

בין השאר טענו הרפובליקנים כי התרת החזקה וגידול לשימוש עצמי מיד עוד בטרם הסדרת השוק תוביל לפריחה של השוק השחור. נציגת הרוב הרינג השיבה כי בדיוק לשם כך הותר גידול ביתי “שייתן לתושבי וירג’יניה אפשרות להשיג קנאביס באופן חוקי בזמן שהשוק המסחרי מוקם”.

כבר בשנה שעברה וירג’יניה אישרה אי-הפללה להחזקת עד 28 גרם קנאביס, אז נקבע קנס כספי בסך 25 דולר, ללא רישום פלילי, כעונש מקסימלי. בשנת 2015 וירג’יניה אישרה שימוש רפואי בשמן קנאביס שמכיל עד 5% THC אך למעט זאת קנאביס רפואי אינו מותר במדינה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר