צעיר הצליח לנפק עשרות רישיונות קנאביס דרך אתר משרד הבריאות

המשטרה עצרה את אביעד נעים, בן 29 מאזור השרון, בחשד שהצליח לנפק רישיונות קנאביס רפואי דרך אתר משרד הבריאות באמצעות מסמכים מזוייפים וחתימות של 3 רופאים. חשדה של ד"ר מלכה לזר מהיק"ר עלה לאחר שקיבלה בקשה לניפוק רישיון לגבר בשנות ה-20 לחייו בעבור בעיה רפואית שרלוונטית לנשים בנות 50 ומעלה

המשטרה עצרה את אביעד נעים, בן 29 המתגורר במשק במושב אלישמע שבאזור השרון, בחשד לזיוף והתחזות על מנת לנפק רישיונות לקנאביס רפואי דרך אתר משרד הבריאות, כך מדווחת דוברות משטרת ישראל הבוקר (ב’).

על פי הדיווח, בעקבות תלונה שהגישה ד”ר מלכה לזר מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק”ר), נפתחה לפני כשלושה חודשים חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, ובעקבותיה לפני כחודש וחצי עלה שמו של נעים שנעצר בימים האחרונים בחשד לעבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר, התחזות לאחר במטרה להונות, עבירות מחשב, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות סחר בסמים.

לאחר שהוגשו עשרות בקשות מקוונות באתר משרד הבריאות לקבלת רישיון לקנאביס רפואי, הליך בקשה המתבצע לכאורה על ידי רופא המצרף מסמכים רלוונטיים לבקשה, הבחינו במשרד הבריאות כי הבקשות עבור גברים כשבמסמכים הרפואיים המצורפים מצוינות בעיות רפואיות האופייניות לנשים בלבד, ובמרבית הבקשות נרשמו אותן בעיות רפואיות.

עובדות אלו העלו חשד במשרד הבריאות, שהוביל לתלונה שהוגשה על כך במשטרה שפתחה כאמור בחקירה.

בפרוטוקול הדיון מבית המשפט שעותק ממנו הגיע לידי מגזין קנאביס טען נציג המשטרה כי על פי החשד נעים, יחד עם אחרים, הציעו או סיפקו או זייפו מסמכים על מנת להגיש בקשות לקנאביס רפואי בשמם של אחרים, כשחלק מהבקשות אכן אושרו על ידי משרד הבריאות ואחרות לא. כמו כן נטען כי לנעים “יש עבר פלילי עשיר ורלוונטי בתחום זה”.

“החשד הוא שהם עשו שימוש במיילים מזוייפים כולל המיילים של הרופאים, לכן הרופא האמיתי לא קיבל את הבקשה בחזרה,” הסביר נציג המשטרה. “החשד הוא שהם נכנסו לחלק מהרופאים במערכת הזדהות הזו, הגישו בשמם את הבקשות, ויש לנו ראיות שקושרות את נעים כמי שביצע את הכניסות והשימוש באותה מערכת”.

“ניתן לראות שהמסמכים שהוגשו הם מזויפים,” הסביר עוד נציג המשטרה. “הזיוף חוזר על כולם, כלומר האבחנה הרפואית היא כמעט אותו דבר בכולם”. על פי אחת העדויות יש אבחנה שמתאימה בעיקר לנשים בנות 50 ומעלה שסיימו את המחזור שלהן – דבר שכמובן לא אופייני לגברים בני 20 שעל שמם הוגשה לכאורה הבקשה לרישיון.

לדברי המשטרה יש בידיהם ראיות ל-37 מקרים כאלה, שחלקם עדיין נחקרים. לטענת המשטרה עוד נעים לא פעל לבד כאמור אך הוא היה לדבריהם “ראש הפירמידה”. כמו כן לדברי המשטרה כל הבקשות לרישיונות קנאביס רפואי שהוגשו למשרד הבריאות על ידי נעים ושותפיו היו חתומות על ידי רופא, אך לא כל פעם על ידי אותו הרופא, ובסך הכל הופיעו על המסמכים שמותיהם של שלושה רופאים שונים, שכולם העידו במשטרה כי הם אינם מכירים את המסמכים, כלומר ככל הנראה חתימתם זויפה. כמו כן המשטרה חקרה גם את חלק מהאנשים שקיבלו את הרישיונות על סמך המסמכים המזויפים.

על פי המתואר מסתמן כי מדובר באחד מאותם מנהלי ערוצי טלגרם ואינסטגרם שמתחייבים לניפוק רישיונות תמורת תשלום של כמה אלפי שקלים, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס לפני כחצי שנה. מקרה זה מצטרף גם לדיווח מלפני כחודשיים על מעצרם של רופא ומתווך בחדש לניפוק רישיונות קנאביס רפואי לאנשים בריאים.

סניגורו של נעים, עו”ד רן שטרצר, ניסה להבין האם המעצר בוצע על בסיס כתובת IP ממנה הוגשו הבקשות המקוונות לרישיון באתר משרד הבריאות ומדוע דווקא נעים נעצר אם בביתו מתגוררים אנשים נוספים, אך נציג המשטרה סירב להשיב. כמו כן תהה עו”ד שטרצר האם המשטרה חושדת שנעים התכוון לסחור בקנאביס הרפואי שנופק על סמך הרישיונות המזויפים ונציג המשטרה השיב שכן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר