המשטרה טוענת: נייס גאי נמצא ב”קופישופ” שהתפרסם בערוץ “כאן”

כתב אישום בגין הפעלת עסק ללא רישיון הוגש נגד כארם שביטה, שהתפרסם בסדרת כתבות בתאגיד השידור "כאן" לאחר שפתח חנות שמותגה כ"קופישופ" המאפשר עישון קנאביס בצוותא בניגוד לחוק. המשטרה טוענת כי בחיפוש שערכה במקום אותרו נייס גאי וגז קצפות. שביטה טוען מנגד שאין הוכחה לטענה זו

משטרת ישראל הגישה לאחרונה כתב אישום נגד כארם שביטה, הבעלים של חנות אביזרי העישון “סמוקי מונקי” ביישוב טירה, וזאת בגין חשד להפעלת עסק ללא רישיון עסק.

בכתב האישום נכתב בין היתר כי בחיפוש במקום נתפסו עטי אידוי לא חוקיים המכילים “נייס גאי” ובקבוקוני “גז קצפות”. עם זאת, לא נכללה בכתב האישום עבירת החזקת סמים אלא רק הפעלת עסק ללא רישיון.

על פי כתב האישום, “נמצאו בעסק 69 סיגריות אלקטרוניות המכילות חומר שהינו נגזרת מבנית של אינדול קרבוקסאמיד הכלול בפקודת הסמים ו-608 בקבוקונים של חומר המוכר כ’גז קצפות'”.

החומר אינדול קרבוקסאמיד הינו חומר מוצא שממנו מסנתזים את אותן נגזרות שהן למעשה קנבינואידים סינתטיים (“נייס גאי”).

לטענת שביטה, החיפוש שביצעה המשטרה במקום נעשה ללא צו שופט וללא מידע מודיעיני מתאים, ולכן החיפוש היה לא חוקי, ובהתאם, כל ראייה שנתפסה במהלכו אינה קבילה.

ואכן, כאמור, כתב האישום שהגישה המשטרה אומנם טוען שבמקום נמצאו החומרים האסורים אך כולל בסופו של דבר רק סעיף אישום שנוגע להפעלת עסק ללא רישיון, ולא לעבירות סמים.

כתב אישום נגד כארם שביטה
חלק מכתב האישום שהוגש נגד כארם שביטה

כזכור, החנות “סמוקי מונקי” הועלתה באש לפני כשנה, כשלושה חודשים לאחר ביקור המשטרה במקום, ולא שבה לפעילות מאז.

החנות מותגה על ידי שביטה כמעין “קופישופ” שמאפשר עישון קנאביס בצוותא למטופלים ברישיון, על אף שמדובר במעשה אסור.

החנות התפרסמה וקודמה על ידי תאגיד השידור הישראלי “כאן” בסדרה של 3 כתבות שונות לאורך כשנה וחצי, שזכו יחד למאות אלפי צפיות.

למרות זאת, שביטה הגיש לאחרונה תביעה נגד “כאן”, על סך 230,532 ש”ח, בטענה ללשון הרע, לאחר שבכתבה אחרת על מעצר רופאים בחשד לניפוק רישיונות אסור, נשמעה הקלטה של שיחה עמו, על אף שאינו חשוד.

סמוקי מונקי עולה באש
החנות שעלתה באש, בה נמצאו על פי כתב האישום נייס גאי וגז קצפות

מטעמו של כארם שביטה נמסר: “משטרת ישראל ביצעה פשיטה בלתי חוקית, ללא צו שופט וללא מידע מודיעיני מתאים, שכללה עשרות שוטרים. כל פעולה שהתקיימה במסגרת הפשיטה הנ”ל – אינה חוקית. מובהר כי אין כל הוכחות שהמשטרה תפסה ‘עטי אידוי המכילים נייס גאי’ או ‘גז קצפות’; הכללת טענות כאמור מהווה דיבה ולשון הרע ותיענה בתביעה. לגבי כתב האישום על היעדר רישיון עסק, מדובר בכתב אישום ילדותי ומגוחך, על מנת לקבל רישיון עסק לפעילות שבוצעה במקום, שעמד בכל הוראות פק’ רישוי עסקים, כל שהיה צריך זה להגיש תצהיר.”

גילוי נאות: מר שביטה הגיש תביעה נגד מגזין קנאביס בעניין אחר שאין לו קשר לכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר