טוען...

תיעוד: “הקופישופ” הערבי בטירה נשרף, המשטרה חוקרת

האיום התממש? החנות לממכר אביזרי עישון שהתפרסמה בכתבה בכאן 11 כמקום המשמש לעישון קנאביס למרות שהדבר אסור בחוק, עלתה לפני שעה קלה באש. בעבר סיפר הבעלים: "גורם אנונימי אמר לי לסגור או שישרוף לי את העסק"

בשעה זו פועלים כוחות כיבוי אש בניסיון לכבות שריפה שפרצה בחנות לממכר ציוד גלגול ובאנגים בשם “סמוקי מונקי” בטירה המשולש. החנות התפרסמה בשנה האחרונה כמקום שאיפשר למטופלים לעשן קנאביס למרות שהדבר אסור בחוק.

סמוקי מונקי עולה באש (צילום: יעקב גרינמן)

“כשפתחתי את המקום קיבלתי טלפון ממספר אנונימי שביקש ממני לסגור את העסק תוך 6 ימים ובמידה ולא אסגור אז הוא יחסל אותי וישרוף את העסק,” סיפר בעבר בעל המקום, כארם שביטה, בכתבה לערוץ כאן 11. “אמרתי לו שיבוא, אני לא מפחד”.

“אתמול הגיע מישהו, אני לא רוצה לדבר על זה, אבל מה שאני יכול להגיד זה שהוא הוריד את דגל ישראל שהיה על החנות,” אומר כארם הערב בשיחה עם מגזין קנאביס. “אני לא יודע אם הוא גם שרף את העסק, מעדיף לא לדבר על זה”.

“הבעיה שלי שלא הסכימו לבטח אותי, אז אין לי ביטוח, אבל למרות זאת אני מתכוון להקים את המקום שוב,” הוסיף. “אני מעריך שראו שיצאתי היום מהעסק, ועשו את זה בזמן של האפטאר, שכולם אוכלים (אחרי צום רמדאן), וניצלו את ההזדמנות”.

כארם שביטה
איימו שישרפו את העסק. כארם שביטה, בעלי החנות “סמוקי מונקי”
סמוקי מונקי עולה באש
החנות “סמוקי מונקי” עולה באש, הערב

למרות שלא היה ניתן לרכוש קנאביס במקום, ועל אף שעישון קנאביס רפואי מחוץ לבית אסור כאמור גם למטופלים בעלי רישיון רפואי, כארם נהג להציג את החנות בכתבות בעיתונות כ”קופישופ הערבי-יהודי הראשון”.

עוד סיפר באותה כתבה שהוא עוסק גם בהפניית חולים לרופאים שמנפקים רישיונות קנאביס וטען שהוא אחד מהגורמים העיקריים לעליה החדה בשימוש בקנאביס רפואי בחברה הערבית, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס.

בעבר, כשנשאל האם אין בעיות עם המשטרה להמשיך לתפעל את המקום כולל עישון קנאביס ומכירת באנגים, השיב: “באו לפה בילוש, הריחו ריח של קנאביס, שאלו, הסברתי שיש אנשים עם רישיון שמגיעים לקבל את היעוץ כאן, קיבלו את זה”.

כעת נראה כאמור שהאיומים של הגורם האנונימי אולי התממשו כשהמקום אכן עלה כולו באש, כפי שניתן לראות בתיעוד שהגיע למגזין קנאביס.

מהמשטרה נמסר הערב כי הנושא בבדיקה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר