המרוץ לרכישת מתקן האינדור של תראפין מתחמם: הצעה מפתיעה מערערת את הליך המכירה

האחים אמסלם מבקשים להצטרף להליך ומציעים 2.36 מיליון ש"ח למתקן האינדור בקיבוץ רמות מנשה, 300 אלף ש"ח יותר מהצעת היזם דביר אנג'ל; מנהל ההסדר מתנגד לפתיחת ההליך מחדש ומבקש לאשר את העסקה המקורית

חברת תראפין (Therapin), שפשטה את הרגל לפני כחצי שנה, נמצאת כעת במרכזו של מאבק משפטי על מכירת מתקן הגידול שלה בקיבוץ רמות מנשה. ההליך, שנראה היה כי הגיע לסיומו, קיבל תפנית מפתיעה בימים האחרונים.

מאז פשיטת הרגל, התנהל ניסיון לאתר קונים לנכסי החברה. מלאי תפרחות הקנאביס, הן בתפזורת והן ארוזות, כבר נמכר בחלקו לחברת דוד וגוליית ובחלקו לחברה קטנה בשם א.ד. קנאביס. שתי החברות כבר החלו לשווק את הזנים תחת מותגים עצמאיים.

כעת, המאבק מתמקד במכירת הנכס המשמעותי האחרון של תראפין – מתקן הגידול. עו”ד סמיון קידר, מנהל ההסדר שמונה על ידי בית המשפט, הגיש בקשה לאשר את הצעתו של היזם דביר אנג’ל, לרכישת 74% ממניות תראפין (היתרה בידי קיבוץ רמות מנשה) תמורת 2 מיליון ש”ח. ההצעה כבר אושרה באסיפת הנושים והייתה אמורה לקבל אישור סופי בבית המשפט בדיון שנקבע לשבוע הבא.

מתקן הגידול של חברת תראפין בקיבוץ רמות מנשה (צילום מסך: יוטיוב)
מתקן הגידול של חברת תראפין בקיבוץ רמות מנשה

אולם, ברגע האחרון פנו האחים יעקב ואליעזר אמסלם, בעלי חברת גרין שרה טרייד, עם הצעה מתחרה בסך 2.36 מיליון ש”ח. האחים אמסלם, המוכרים מחברת “אמסלם טורס”, נכנסו לאחרונה לתחום הקנאביס באמצעות חברת בורא את הכל המפעילה חממת קנאביס במושב צרופה. החממה נמצאת בשלבים מתקדמים של פעילות, אך טרם החלה בשיווק מוצרים בפועל.

יאיר שקד, מנכ”ל החברות של האחים אמסלם, טוען כי הצעתם עדיפה לא רק בשל הסכום הגבוה יותר, אלא גם בזכות היכרותם עם תחום הקנאביס. “אנחנו מביאים ערך מוסף לפעילות,” אמר שקד למגזין קנאביס. לדבריו, הם מעוניינים להפעיל ליין ייצור במתקן אינדור, במקביל לתוצרת שיניבו חממות החברה החדשות.

עו”ד קידר, לעומת זאת, מתנגד לפתיחת ההליך מחדש. הוא טוען כי יש חשיבות לעיקרון “סופיות הדיון” וכי אנג’ל כבר השקיע משאבים בגיוס כח־אדם, תכנון ותפעול החברה. בנוסף, לדבריו, ההפרש של 300,000 ש”ח אינו משמעותי מספיק עבור הנושים כדי להצדיק את פתיחת ההליך מחדש.

מדבריו של עו”ד קידר משתמע כי ייתכן שאם האחים אמסלם היו מציעים סכום גבוה משמעותית יותר, למשל 4 מיליון ש”ח במקום 2.36 מיליון ש”ח, היה מקום לשקול פתיחה מחדש של ההליך.

מתקן האינדור של תראפין בקיבוץ רמות מנשה
מבט מבפנים: מתקן האינדור של תראפין בקיבוץ רמות מנשה

ב-10 ביולי הגישו האחים אמסלם בקשה רשמית לבית המשפט להצטרף כצד להליך. עו”ד קידר כבר הגיש פנייה לבית המשפט ב-9 ביולי, בה ציין כי קיבל את ההצעה מהאחים אמסלם, אך ממליץ לדחותה ולאשר את הצעתו של אנג’ל. בשבועות הקרובים צפויים להתקיים דיונים שיקבעו את גורלו של מתקן הגידול.

המאבק על נכסי תראפין מדגיש את התחרות הגוברת בשוק הקנאביס הרפואי בישראל, במיוחד על מתקני אינדור. כזכור, בכתבת סיכום שנת 2023 אודות הטרנדים החדשים בענף הקנאביס הישראלי, נמצא כי ישנה עלייה בעניין של המטופלים בקנאביס שמקורו בגידולי אינדור. מגמה זו מדגישה את החשיבות האסטרטגית של מתקנים כמו זה של תראפין בשוק המתפתח.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר